Skocz do zawartości

Co w wahaczu może skrzypieć?


FDK

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniałem w zimie amortyzatory i sprężyny wraz z okolicznościami, w wcześniej w lecie wszystkie gumy wahacza. Niestety amortyzatory wymieniał mi warsztat i się zaczęło. Skrzypienie i stękanie po prawej stronie. W pewnym momencie tak głośno że aż na diagnostykę pojechałem, ale na szarpakach nic nie wykryto "Panie zawieszenie na medal!" po wyjeździe ze stacji diagnostycznej po kilku minutach znowu się zaczęło! Zachorowałem i przez miesiąc auto stało. Objawy zniknęły. Teraz jak zrobiło się cieplej znowu się zaczyna. Brzmi jakby tuleja wahacza (pozioma) obracała się względem sanek. Możliwe by wydawała taki dźwięk? Odkręciłem prawe koło, podniosłem wahacz podnośnikiem i przy mocowaniu tulei poziomej słychać jak by coś skokowo się obracało...?

Miał ktoś coś podobnego? Co mogli skopać podczas wymiany amortyzatorów?

(Nowe końcówki drążków Lemforder, nowe sworznie Moog nowe poduszki, tuleje, łozysko i osłona amortyzatora, sprężyny i amortyzatory całoś ma przejechane ok 3000km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacz powinno dokręcać się po opuszczeniu samochodu na koła. Możliwe, że skręcili tuleję gdy auto było podniesione i dlatego teraz są takie odgłosy. Spróbuj z kanału poluzować śruby mocujące wahacz do nadwozia, ponaciskaj z tej strony karoserię, by wszystko się ułożyło i wtedy dokręć śruby trzymające tuleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje sam dokręcałem, auto przejechało kilkaset km i nic się nie działo dopiero po wymianie amortyzatorów i sprężyn zaczęły się cyrki. Pytanie, co jak mogli zwalić?

analyzer64 - też mam takie odczucie, ale jak pomyślę że muszę ściągać osłonę pod silnikiem by dobrać się do śrub wahacza to mi się słabo robi. Już dwa razy ją zdejmowałem i zakładałem a trzeba auto podnieść i zdjąć oba koła bo inaczej to masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje to poduszka amora skrzypi, ja też mam wszystko porobione (samemu więc wiem co u jak robiłem), a zarówno przed jak i po wymianie lewa halasuje jak np. Najezdzam na kraweznik

Moje poduszki to chyba SWAG z tego co pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.