Skocz do zawartości

[G] Kontrolka sinika i kod 0110


Tasior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Astre G z silnikiem z16xep.

W czasie jednej trasy 950 km zaswieciła sie kontrola silnika (nie ta z kluczykiem ) . Auto jechało bez zmian - tylko sie zapaliła kontrolka . busted.gifStało się to po zatankowaniu paliwa 95e10 na niemieckiej stacji . Od tankowania minelo moze jakies 30-50 kilometrow .Wczesniej przejechalem około 600 kilometrow na polskiej 95 Mysłałem ze może jest to jakiś błąd sondy lambda spowodowany właśnie tym paliwem Jednak po "wymiganiu kodu" wyszło miże jest to 0110 czyli błąd czujnika temp pow zasysanego .

Poruszałem kablami przy czujniku , przy kompie i po kilku odpaleniach auta kontolka zgasła.

Jednak po kilkudziesieciu kilometrach znowu zaswiecila z tym samym bledem ale po paru odpaleniach sama zgasła .

W drodze powrotnej na normalnej 95 na przestrzeni ponad 900 kilometrow blad nie wystapil.

I teraz moje pytanie:

Czy taki blad moze byc zwiazany z tym paliwem a może to tylko zbieg okoliczności i niedomaga czujnik lub instalacja ( wiem ze poprzedni wlasciciel mial problemy z wiazką przy kompie)

Czy moze żle zidentyfikowalem błąd i nie był to błąd czujnika temp pow zasysanego ( bylo 10 migniec , jedno , jedno i znowu 10 ).

confused.gif

Mam nadzieje iż w miare składnie opisałem to o co mi chodzi.

Macie jakieś pomysły ?

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czujnik, albo instalacja. Paliwo nie ma z tym nic wspólnego.

Tak myślałem że to czysty przypadek.

Wiesz może gdzie idąc od wtyczki na rurze za filtrem powietrza sprawdzać po kolei instalacje? Gdzie jest koniec wiązki? W ECU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po drodze nie ma żadnych złączek. Wiązka idzie bezpośrednio do ECU.

> Piny 29 i 43 w złączu bliżej pokrywy zaworów.

Dzięki.

Mówisz bliżej pokrywy , czyli ta która ma przewody z lewej strony patrzac od przodu ?

A powiedz mi piny są opisane numerami w EUC czu sa numery na zlaczu ? Odpinałem to już kiedyś ale nie pamiętam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki.

> Mówisz bliżej pokrywy , czyli ta która ma przewody z lewej strony patrzac od przodu ?

> A powiedz mi piny są opisane numerami w EUC czu sa numery na zlaczu ? Odpinałem to już kiedyś ale

> nie pamiętam .

potraktuj piny "kontakt"'em do styków elektrycznych. Jak nie pomoże to czujnik do podmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.