Skocz do zawartości

Citroen C5 MKII kombi - dodatkowe światło stop


bojler41

Rekomendowane odpowiedzi

Wypaliły mi się wszystkie żarówki/diody w dodatkowym świetle stopu w spojlerze i próbowałem rozebrać lampę ale to nie takie łatwe. Udało m isię do niej dostać, wyciągnąć ze spojlera, ale .... co dalej? bo wygląda na to, ze była już raz regenerowana i potem (zapewne) klejona/zgrzewana termicznie?

Ktoś wie, jak można otworzyć tą lampę, albo "rozpuścić" zgrzewy aby dostać się do wnętrza i wymienić diody albo zamienić na pasek/taśmę led?

Jaką taśmę led polecacie do tej operacji? Pytam, ponieważ słyszałem, że powinna mieć "moduł CAN/CANBUS"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wypaliły mi się wszystkie żarówki/diody w dodatkowym świetle stopu w spojlerze i próbowałem

> rozebrać lampę ale to nie takie łatwe. Udało m isię do niej dostać, wyciągnąć ze spojlera, ale

> .... co dalej? bo wygląda na to, ze była już raz regenerowana i potem (zapewne)

> klejona/zgrzewana termicznie?

> Ktoś wie, jak można otworzyć tą lampę, albo "rozpuścić" zgrzewy aby dostać się do wnętrza i

> wymienić diody albo zamienić na pasek/taśmę led?

> Jaką taśmę led polecacie do tej operacji? Pytam, ponieważ słyszałem, że powinna mieć "moduł

> CAN/CANBUS"?

Sprawdź ją POZA autem, bo prawdopodobnie to nie ona jest winna NIEświecenia smile.gif

Jeśli działa to znaczy że poszły kable w przelotce klapa/auto, to podobno standard ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdź ją POZA autem, bo prawdopodobnie to nie ona jest winna NIEświecenia

> Jeśli działa to znaczy że poszły kable w przelotce klapa/auto, to podobno standard ....

Jestem raczej pewien, że to żarówki/ledy w lampie, bo gdy poprzednim razem zwróciłem na nią uwagę, to paliła się tylko część ze światełek (i pewnie sobie tak "znikały" kolejno, aż do całkowitego zaniku passed_out.gif) Ale ewentualnie sprawdzę to, podłączę ją bezpośrednio do zasilania.

Na razie szukam sposobu na otworzenie albo kogoś kto potrafi otworzyć plastik lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem raczej pewien, że to żarówki/ledy w lampie, bo gdy poprzednim razem zwróciłem na nią uwagę,

> to paliła się tylko część ze światełek (i pewnie sobie tak "znikały" kolejno, aż do

> całkowitego zaniku ) Ale ewentualnie sprawdzę to, podłączę ją bezpośrednio do zasilania.

> Na razie szukam sposobu na otworzenie albo kogoś kto potrafi otworzyć plastik lampy.

Jesteś z Warszawy - to wpadnij jutro po 18 pod Wola Park na spot Klubu

Cytrynki - coś zaradzimy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesteś z Warszawy - to wpadnij jutro po 18 pod Wola Park na spot Klubu

> Cytrynki - coś zaradzimy ;-)

Dzięki! Co prawda punkt 18:00 może się nie udać ale postaram się być przed 19:00!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.