Skocz do zawartości

bojler41

użytkownik
  • Liczba zawartości

    261
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bojler41

  1. Cześć! Mam taki feler, że gdy zaparuje mi przednia szyba, to nawet przy włączonym wentylatorze na max i nawiewie na szybę, najszybciej odparowują brzegi szyby (lewa i prawa strona), i powoli odparowany obszar powiększa się do środka. Centralna część, szczególnie od centralna od środka w górę najdłużej zostaje zaparowana. Wygląda to tak, jakby centralne wyloty nawiewu były zapchane albo kierowany był na nie najsłabszy strumień powietrza. Jak mogę się do całego tego mechanizmu łatwo w warunkach domowych dostać, żeby sprawdzić drożność, czy co tam innego może dolegać, itd?
  2. Skąd może się brać woda na podłodze pasażera za kierowcą? Obserwuję również nadmierną ilość wilgoci w bagażniku, także po lewej stronie ale nie po prawej. Czy może to mieć związek z tym, że "nie działa" mi spryskiwanie tylnej szyby? tzn. słyszę działanie pompki wody, ramię wycieraczki pracuje, ale woda nie dociera na szybę... Czy rurki doprowadzające wodę do tylnej szyby są poprowadzone po lewej stronie auta? Czy rurka ta jest ciągła, czy może ma jakieś złączki i jedna z nich puściła, akurat w tym mniej więcej miejscu? P.S. Byłem niedawno z usterką nie działania spryskiwania tylnej szyby w serwisie. Podobno wymieniono zatkaną dyszę ale problem ponownie wrócił a dodatkowo pojawiła się woda. Może to jest jakąś wskazówką do odpowiedzi na moje pytanie?
  3. Dzięki. W moim przypadku to jednak totalny przerost formy nad treścią. Na pewno zacny bajer, ale: - chcę uniknąć montowania włącznika, który jest prawie tego samego rozmiaru jak lampa, i kosztuje pewnie tyle samo jak nie więcej - chcę uniknąć szukania telefonu, żeby to włączyć/wyłączyć - poza tym lampa będzie w zasięgu ręki - więc, gdy będzie potrzeba, to po prostu chcę użyć przycisku za ~2-3 zł
  4. No, z pomysłem na wykorzystanie tego otworu przelotowego na boku właśnie rozpocząłem moje rozważania. Zależnie od rozmiaru włącznika, mogę rozwiercić ten otwór do odpowiedniej średnicy. Na tej płaskiej powierzchni, pod odchylaną częścią, to raczej nie bardzo się uda. Dostęp do niej nie jest otwarty. Tam też jest mechanizm obrotowy lampy. No i przestrzeni jest tam mniej niż w tej głównej podstawie. Dzisiaj w końcu znalazłem mniejszy model włącznika - na 13 mm otwór https://allegro.pl/oferta/wylacznik-meblowy-kolyskowy-bialy-230v-ip20-5743365611 Może będzie pasował bez "prostowania" krzywizny podstawy.
  5. Ładnie ale u mnie w tej lampie brak powierzchni płaskich.
  6. Zona kupiła lampę z Ikei https://www.ikea.com/pl/pl/p/nymane-reflektor-sufitowy-bialy-00424787/ Za nic nie da się przekonać do czegoś innego wiec musze kombinować, bo punkt, do którego mam zamontować lampe nie ma osobnego włącznika i jest stale pod napięciem a sama lampa swojego włącznika tez nie ma. Musze jakoś dorobić włącznik on-off. Chcę go dorobić gdzieś na obwodzie jej podstawy. Rzuciłem hasło na wujka gugla ale pokazują mi się głównie włączniki, które nijak nie pasują do tego pomysłu. Gdzie polecacie szukac czegoś takiego co by tu pasowało, co można zamontować do takiej wygiętej powierzchni, najlepiej w kolorze lampy (biały/ecru???) A może podrzucicie jakieś alternatywne pomysłu na włącznik do tej lampki?
  7. Łooo Panie... sporo dutków sobie liczą za ten detal. Czatuję w takim razie przy na pojawienie się angielskiej używki...
  8. Dziękuję @master22221 To chyba będzie to: https://www.ebay.com/itm/275159183743
  9. Hej koledzy, mam Ci ja Opla Corsę E, z prawą osłoną przeciwsłoneczną bez lusterka, więc jest taki case, że suszy głowę o osłonę z lusterkiem. Na chwilę obecną na portalach typu alle/olx/itp nie widzę takiegoż. Czy z innych modeli Opla (Corsa D, albo nie Corsa) pasowałaby osłona do tej Corsy E?
  10. Hej Panowie, jakie są Wasze opinie o poniższych elementach. Liczę na odpowiedź szczególnie tych, którzy już takich elementów używają. - falownik SofarSolar z serii KTL-X (w ofercie jest model 8.8 albo 11) - panele SwissSolar 545 (model IBEX 144MHC-EiGER lub podobny) albo - panele Hyundai HiE-S480 (model VI lub podobne) Czy te elementy trzeba omijać szerokim łukiem czy są ok? Jak to wygląda w temacie gwarancji - jak rzetelnie porównać to co piszą w ulotkach albo sprzedawcy nawijają na uszy, szczególnie co do okresu (10-15-20-25 lat), zakresu (co obejmuje a co nie), co z tego co jest zawarte w gwarancji będzie miało naprawdę znaczenie? Nie szukam niczego z górnej półki, z pierdyliardem opcji, bo instalacja będzie na domu rodziców, więc generalne założenie jest takie: "ma działać i się nie psuć". Uważam, że dodatkowe koszty idące za czymś "lepszym" muszą mieć swoje uzasadnienie (w tym finansowe).
  11. @sherif podziel się adresem do tej firmy. Jak sobie radzi z kamieniem? Jest różnica przed zamontowaniem i po?
  12. Pewnie dlatego też, gdy szukałem pod hasłem "żywica epoksydowa na balkon", to trafiły mi się wyniki typu "żywica poliuretanowa, odporna na UV", więc to drugie ma zapewne lepsze parametry przy stosowaniu na powierzchnie narażone na światło słoneczne. Rozmawiałem już wstępnie z jednym wykonawcą, który powiedział, że warstwa pod żywicą musi być dobrze przygotowana i wysuszona, więc to nie robota na jesień. Zamiast tego proponuje "podniesione płytki" - grubsze (2 cm), bez fugowania, na regulowanych niskich podstawkach, a pod spodem "klasyczna" hydroizolacja. Nigdy tego nie widziałem. Na zdjęciach/artykułach w sieci wygląda to ok ale ciekaw jestem jaki byłby koszt "żywicy" vs "podniesione płytki", oraz jak z trwałością długoterminowo.
  13. Nie znam się na technice budowlanej ale złożyłem, że co dwie nieprzepuszczalne warstwy to nie jedna, i gdyby się pierwsza uszkodziła, to nadal jest kolejna. Tak tylko pytam czy moja koncepcja jest ok.
  14. A to ja się podczepię pod temat, bo okazuje się, że i ja muszę skuć płytki na balkonie. Czy zamiast kleju i płytek, nie lepiej położyć na hydroizolację warstwę żywicy epoksydowej (lub innej) przeznaczonej do użytku na zewnątrz budynku? Widzę w tym taką przewagę, że nie ma przerw jak między płytkami i fug, które mogłyby z czasem ulec wypłukaniu, i stanowi to jednolitą powierzchnię. Widzicie jakieś wady takiego rozwiązania?
  15. Myślę, o kupnie bagażnika dachowego, ale nie bardzo wiem od czego zacząć. C8 ma swoje belki, więc myślę o ich wykorzystaniu a kupieniu samego boxa. Nic nie wiem o rodzajach boxów, szczegółach montażu, itp. Pytanie nr 1 - jakiego boxa szukać? Gdzieś czytałem, że te firmowe belki są liche, box trzeszczy podczas jazdy i warto oprócz boxa kupić również belki. Pytanie nr 2 - czy to prawda? a jeśli tak, to jakie belki do C8 pasować będą?
  16. Może i szalona diagnoza , ale to wygląda na przepełnienie jakiejś zmiennej w sofcie co 128 dni
  17. Zakładam, że to nie jest takie trudne do samodzielnej wymiany. @jedrochaCzy wiesz może jak się zabrać za otworzenie tej pokrywy żeby czegoś przy okazji nie uszkodzić?
  18. Czy wyświetlacz klimatyzacji/nawiewu powinien być podswietlony podczas jazdy w nocy? Kupiłem pare tygodni temu Citroena C8 i zastanawia mnie to czy to jest normalne że nie jest on podswietlony. W dzień nie ma problemu ale w nocy zmieniam ustawienia na czuja.
  19. Nie sprawdzałem, i ciekaw jestem na ile jestem w stanie to potwierdzić w przypadku Citroen C8 i jego dość zabudowanej komory silnika... Zna ktoś może "rozkład wnętrz" i podpowie, gdzie szukać odpływu klimy, bo ja dopiero od paru tygodni jestem jego posiadaczem.
  20. Swoją drogą - apropos tej warstwy ludwika - czy ktoś wie, co to za specyfik jest firmowo dawany na wewnętrznej stronie okularków do pływania? Bo z tego co mgliście pamiętam instrukcję obsługi, to też podobno ma zapobiegać zaparowaniu podczas pływania...
  21. @rwIcIk Dzięki! Sprawdzę to pierwsze + warstwa Ludwika, bo reszta to jak do tej pory nie zdziałała cudów. Wietrzenie w zasadzie robi się jak tylko wsiadam do auta - ustawiam nawiewy na max i zostawiam otwarte drzwi przez chwilę zanim się rozsiądę:) Na zamkniętym obiegu chyba nigdy nie jeździłem, chyba nie zdarzyło się abym potrzebował. Odpływ z klimy? Jak to znaleźć? Klima jest - używam, szczególnie do tegoż "odparowania", i tak jak piszesz - nawiew tylko na szybę i wentylator na max.
  22. Winter is coming, i jak się wsiada do auta, to albo od razu mam zaparowane szyby albo chwilę po wejściu (z człowieka to jednak sporo wilgoci paruje). No wiadomo, że wentylator na full, ale trzeba tych parę minut poczekać aż to się rozejdzie, więc ... co robicie prewencyjnie, aby tego zaparowania szyb było jak najmniej lub wcale? Jakieś magiczne maści trzeba wcierać w szybę od wnętrza?
  23. Jeżeli Twój strzał okazałby się prawdziwy, to którą ścieżką byś podążył?
  24. Oj, czuję, że jest bardzo kiepsko z silnikiem w moim C5. W zbiorniku wyrównawczym płynu chłodniczego jest olej, czarna maź. Już wiem, że to nie "chłodniczka oleju", więc pewnie jakieś uszkodzenie bloku lub tym podobna poważna usterka. Da się to naprawić w sensownych pieniądzach? Czy lepiej/szybciej znaleźć i cały silnik wymienić? Czy w ogóle się nie bujać i sprzedać jako uszkodzony bez naprawiania? Co radzicie, mistrzowie cytrynowej kierownicy, jako najlepsze rozwiązanie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.