Skocz do zawartości

Puka i stuka


Miro

Rekomendowane odpowiedzi

Żonka zgłosiła stukanie z zawieszenia i okazało się ,że jest luz (wzdłużny) na półosi koła prawego. I teraz co obstawiać ? Przegub przy kole A , czy przegub półosi krzyżak wewnętrzny B ? hmm.gif

287789508-O%B6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żonka zgłosiła stukanie z zawieszenia i okazało się ,że jest luz (wzdłużny) na półosi koła prawego.

> I teraz co obstawiać ? Przegub przy kole A , czy przegub półosi krzyżak wewnętrzny B ?

jak,cie stać ,jedż do mechanika devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żonka zgłosiła stukanie z zawieszenia i okazało się ,że jest luz (wzdłużny) na półosi koła prawego.

> I teraz co obstawiać ? Przegub przy kole A , czy przegub półosi krzyżak wewnętrzny B ?

jestes pewien ze to ten luz jest zrodlem pukania?

moze byc kilka "generatorow"

gumy staba

laczniki staba

wahacze

koncowki drazkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jestes pewien ze to ten luz jest zrodlem pukania?

Pukanie (ciągłe) jest uzależnione od prędkości obrotowej kół. Skręciłem na postoju kółkami i poruszałem półośką (stuka). oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pojawiły się takie niepokojące hałasy. Niewielki luz wzdłużny w zespole półoś-przegub zawsze występuje i nie dociera to do ucha. Okazało się, że przyczyną stuków w mojej pandzie są luzy ale na końcówkach drążków kierowniczych. Warto też przyjrzeć łącznikom stabilizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie też pojawiły się takie niepokojące hałasy. Niewielki luz wzdłużny w zespole półoś-przegub

> zawsze występuje i nie dociera to do ucha. Okazało się, że przyczyną stuków w mojej pandzie są

> luzy ale na końcówkach drążków kierowniczych. Warto też przyjrzeć łącznikom stabilizatora.

Łączniki były wymienione i 1,5 roku temu i hałasowały na nierównościach a teraz pukanie jest ciągłe (najbardziej słyszalne przy około 40 km/h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pukanie (ciągłe) jest uzależnione od prędkości obrotowej kół. Skręciłem na postoju kółkami i

> poruszałem półośką (stuka).

ta oska zawsze ma wzdluzny luz

sprawdzales czy to stukanie jest jak masz samochod na podnosniku i krecisz kolem?

robiles cos ostatnio przy hamulcach?

zdejmowales moze ostatnio kola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ta oska zawsze ma wzdluzny luz

> sprawdzales czy to stukanie jest jak masz samochod na podnosniku i krecisz kolem?

> robiles cos ostatnio przy hamulcach?

> zdejmowales moze ostatnio kola?

Muszę podnieść i zobaczę, bo przy hamulcach nic nie robiłem a koła (alumy) zakładane na wiosnę ( te też sprawdzę). ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę podnieść i zobaczę, bo przy hamulcach nic nie robiłem a koła (alumy) zakładane na wiosnę ( te

> też sprawdzę).

moze to banalne co powiem ale zerknij czy nic nie siedzi w oponie i czy kola dobrze dokrecone oraz dokrecenie tarczy - to na poczatek

jezeli na skreconych kolach stuka glosniej to wtedy czepilbym sie przegubu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jestes pewien ze to ten luz jest zrodlem pukania?

> moze byc kilka "generatorow"

> gumy staba

> laczniki staba

> wahacze

> koncowki drazkow

Miałeś racje, okazało się ,że końcówka drążka z prawej strony była w stanie agonalnym. Przy okazji wymieniony tez lewy łacznik bo miał niewielki luz i ustawiona zbieżność ok.gif

Powiem szczerze,że regularność stuków z okolicy koła podpowiadały mi układ napędowy tongue.gif.

Pandzia śmiga jak nowa, żonka może nabijać kolejne 60 tyś km (7 lat jej to zajęło) wink.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałeś racje, okazało się ,że końcówka drążka z prawej strony była w stanie agonalnym. Przy okazji

> wymieniony tez lewy łacznik bo miał niewielki luz i ustawiona zbieżność

> Powiem szczerze,że regularność stuków z okolicy koła podpowiadały mi układ napędowy .

> Pandzia śmiga jak nowa, żonka może nabijać kolejne 60 tyś km (7 lat jej to zajęło) .

no i haraszo ok.gif

na nastepny raz warto zaczynaj od rzeczy najprostszych wink.gif

przyjemnej eksploatacji a malzonka niech odpowiednio podziekuje ze likwidacje stukania wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.