Skocz do zawartości

Regulacja zniżek w polisie OC


oskar 16v

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem samochód z ważną polisą OC, stąd nie martwiłem się jej wygaśnięciem itd, aż przyszło mi wezwanie do zapłaty (swoją drogą bardzo chora kwota) różnicy zniżek, stąd parę pytań...

Różnicę zniżek płacę od pełnej kwoty polisy, czy tylko od tego co zostało do końca czasu jej trwania?

Co z momencie, kiedy polisa jest na osobę X, a ja kupiłem samochód od osoby Y, która również nie posiada zniżek takich jak osoba, która zawierała polisę, a jednak poszła do TU i zgłosiła jako właściciel samochodu, że auto nabyłem...

Wyliczenie jest co najmniej chore, czy mogę zatem się jakoś przed tym bronić? Kwota której zażądano jest równowartością polisy na cały rok w innym TU, mam prawo wypowiedzieć tę polisę i zawrzeć inną teraz (miesiąc po kupnie)??

Co w momencie, kiedy teraz np bym po uregulowaniu opłaty w US sprzedał samochód osobie, która posiada pełne zniżki? Na kim ciąży obowiązek uregulowania tej stawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, kupiłem samochód z ważną polisą OC, stąd nie martwiłem się jej wygaśnięciem itd, aż

> przyszło mi wezwanie do zapłaty (swoją drogą bardzo chora kwota) różnicy zniżek, stąd parę

> pytań...

> Różnicę zniżek płacę od pełnej kwoty polisy, czy tylko od tego co zostało do końca czasu jej

> trwania?

To co wyliczyli to rekalkulacja za okres od zakupu do końca polisy.

> Co z momencie, kiedy polisa jest na osobę X, a ja kupiłem samochód od osoby Y, która również nie

> posiada zniżek takich jak osoba, która zawierała polisę, a jednak poszła do TU i zgłosiła jako

> właściciel samochodu, że auto nabyłem...

Nie ma znaczenia.

> Wyliczenie jest co najmniej chore, czy mogę zatem się jakoś przed tym bronić? Kwota której

> zażądano jest równowartością polisy na cały rok w innym TU, mam prawo wypowiedzieć tę polisę i

> zawrzeć inną teraz (miesiąc po kupnie)??

Jeśli wypowiesz polisę (a możesz w dowolnym momencie) to rekalkulacja obejmie okres od zakupu do dnia wypowiedzenia. Będzie to kwota proporcjonalna do ilości dni, kiedy polisa była Twoja.

> Co w momencie, kiedy teraz np bym po uregulowaniu opłaty w US sprzedał samochód osobie, która

> posiada pełne zniżki? Na kim ciąży obowiązek uregulowania tej stawki?

Jeśli sprzedasz samochód to płacisz jedynie za okres od zakupu do dnia poinformowania o sprzedaży.

Najlepiej będzie szybko wypowiedzieć polise i wykupić nową na normalnych zasadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz zniżek to wypowiadaj jak najszybciej i zapłacisz za okres od momentu zakupu samochodu do dnia wypowiedzenia, jeśli masz zniżki to ta kwota będzie mniejsza o te zniżki, bo zapewne policzyli Ci od pełnej kwoty.

Dla przykładu powiem Ci że za samochody do 3 litrów pojemności samego OC płacę maksymalnie do 450zł, do 2 litrów zazwyczaj zamykam się w 350zł, a też miałem sytuację, że samochód warty niecałe 3 tys a oni mi przysłali po zakupie rekalkulację składki na to auto w kwocie 3750zł grinser006.gif Wystarczył 1 telefon i sprawa wyjaśniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.