Skocz do zawartości

Almera N16 '01 1.5 noPb - gdzie jest przekaźnik pompy...


AstraC

Rekomendowane odpowiedzi

> paliwa? I jaki to przekaźnik - mam pacjenta, bezpiecznik dobry, pompa nie pompuje i prądu nie

> dostaje - ergo zacznę od przekaźnika, wie ktoś jaki to i gdzie go szukać?

moze immo Ci padł 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> paliwa? I jaki to przekaźnik - mam pacjenta, bezpiecznik dobry, pompa nie pompuje i prądu nie

> dostaje - ergo zacznę od przekaźnika, wie ktoś jaki to i gdzie go szukać?

Almera ożyła - padł przekaźnik pompy - znajduje się on pod osłoną obok rączki do otwierania maski(takie przedłużenie progu). Odkręca się jedną plastykową nakrętkę, potem podnosi osłonę progu (jest na wcisk, więc śmiało) potem wyciąga osłonę obok rączki(też już jest tylko na wcisk) i później odkręcamy metalowy uchwyt śrubokrętem krzyżakowym lub kluczem 10, i niebieski przekaźnik jest nasz.

Samochód odpalił i jeździ, ale ma problemy z wolnymi obrotami (podejrzewam silnik krokowy, miałem Almerę i nic go nie było słychać - w tej terkocze aż uszy bolą), więc mam jeszcze to do sprawdzenia - co ciekawe po prawie roku postoju samochód jeździ normalnie. ok.gif Została walka z rdzą i przeczyścić hamulce - chwilę po hamowaniu ściąga na lewo po czym przestaje - pewnie się klocki przycinają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Almera ożyła - padł przekaźnik pompy - znajduje się on pod osłoną obok rączki do otwierania

> maski(takie przedłużenie progu). Odkręca się jedną plastykową nakrętkę, potem podnosi osłonę

> progu (jest na wcisk, więc śmiało) potem wyciąga osłonę obok rączki(też już jest tylko na

> wcisk) i później odkręcamy metalowy uchwyt śrubokrętem krzyżakowym lub kluczem 10, i niebieski

> przekaźnik jest nasz.

> Samochód odpalił i jeździ, ale ma problemy z wolnymi obrotami (podejrzewam silnik krokowy, miałem

> Almerę i nic go nie było słychać - w tej terkocze aż uszy bolą), więc mam jeszcze to do

> sprawdzenia - co ciekawe po prawie roku postoju samochód jeździ normalnie. Została walka z

> rdzą i przeczyścić hamulce - chwilę po hamowaniu ściąga na lewo po czym przestaje - pewnie się

> klocki przycinają.

jak n16 stoi długo to gubi wolne obroty, "nauka biegu jałowego" potrzebna, przyjedz do sz-na to Ci ogarne zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.