Skocz do zawartości

% zapchania FAP.


widmoboy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co jakiś czas sprawdzam w PP stopień zapchania filtra i zastanawia mnie czy wartość w % jest stanem od wypalania do wypalania czy ogólnym stanem zapchania bez wpływu tego wypalania.

Pytam bo ta wartość ciągle się u mnie zmienia a chciałbym wiedzieć w jakim stanie jest FAP.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, co jakiś czas sprawdzam w PP stopień zapchania filtra i zastanawia mnie czy wartość w % jest

> stanem od wypalania do wypalania czy ogólnym stanem zapchania bez wpływu tego wypalania.

> Pytam bo ta wartość ciągle się u mnie zmienia a chciałbym wiedzieć w jakim stanie jest FAP.

> Pozdrawiam

To jest informacja pomiędzy wypalaniami, oprócz niej masz też km od ostatniego i średnią z ostatnich 5 wypalań.

Na dole lub w innej zakładce (nie pamiętam) jest info o stanie FAPa, oraz przebieg do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, poszukam dalej w takim razie .

> To jest informacja pomiędzy wypalaniami, oprócz niej masz też km od ostatniego i średnią z

> ostatnich 5 wypalań.

> Na dole lub w innej zakładce (nie pamiętam) jest info o stanie FAPa, oraz przebieg do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, co jakiś czas sprawdzam w PP stopień zapchania filtra i zastanawia mnie czy wartość w % jest

> stanem od wypalania do wypalania czy ogólnym stanem zapchania bez wpływu tego wypalania.

% zapchania sadzą.

> Pytam bo ta wartość ciągle się u mnie zmienia a chciałbym wiedzieć w jakim stanie jest FAP.

Czyli, jak rozumiem, chodzi Ci o stopień zapchania filtra cerem. Od tego jest "ilość wstrzykniętego dodatku" podana w mg, która pokazuje ile wstrzyknięto ceru od ostatniego zresetowania tego licznika. Wg mnie najlepiej ocenisz "stan FAP" po przebiegu pomiędzy wypaleniami - im większy tym lepszy stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> % zapchania sadzą.

> Czyli, jak rozumiem, chodzi Ci o stopień zapchania filtra cerem. Od tego jest "ilość

> wstrzykniętego dodatku" podana w mg, która pokazuje ile wstrzyknięto ceru od ostatniego

> zresetowania tego licznika. Wg mnie najlepiej ocenisz "stan FAP" po przebiegu pomiędzy

> wypaleniami - im większy tym lepszy stan.

Dużo jazdy miejskiej mocno fałszuje te wyniki, natomiast wakacyjne wyjazdy pokażą prawdę (dużo km z ustabilizowaną prędkością wydmuchuje wszystkie pająki smile.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam 1,6 HDI, ile teoretycznie powinien w pełni sprawny filtr przejechać między wypaleniami?

Zależy czy miasto czy trasa.

Mojej żony c3 1.6HDi 110 po mieście wypala co ~ 380 km

Jak jest jakiś wyjazd, czasami kilka to wzrasta to do ~470 km.

Aktualny przebieg ponad 160000 km

W C4GP 2.0HDi 138 FAP ostatnio przy miejskich jazdach średnie z 5 wypaleń ~500 km, przebieg ponad 173000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak o to mi chodzi, na mieście wypala co ~ 250-300 km i 580 km w trasie, ilość dawki do 44g.

Próbowałem znaleźć w PP stan całkowity ale kalkulatory odnoszą się do młodszych roczników i mam sobie określić stan po przebiegu -249 kkm.

> % zapchania sadzą.

> Czyli, jak rozumiem, chodzi Ci o stopień zapchania filtra cerem. Od tego jest "ilość

> wstrzykniętego dodatku" podana w mg, która pokazuje ile wstrzyknięto ceru od ostatniego

> zresetowania tego licznika. Wg mnie najlepiej ocenisz "stan FAP" po przebiegu pomiędzy

> wypaleniami - im większy tym lepszy stan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.