Skocz do zawartości

Słabe radio w Golf IV/Bora


krzys139

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio sporo jeździłem autem żony i wkurza mnie słabo działające radio.

A mianowicie radio to jakieś sony. Antena aktywna więc wstawiony przejściówka i zasilamy niby antene.

Ale chyba gdzieś uszkodzony jest przewód do anteny bo jakoś nie moge w tym złączu RAK złapać 12V przy antenie.

Niebardzo chce mi się zdzierać podsufitkę aby rozszyfrować co się stało po drodze ze względu na kurtyny i zastanawiam się nad zakupem anteny pasywnej i pociągniećiu kabla w progu.

Czy ktoś miał styczność z taką podmianką?

Przy antenie są aż 3 przewody 2 podłączone do anteny a 3 wolny, na żadnym nie ma napięcia przynajmniej nie udało mi się go zmierzyć i po ich rozpięciu nie ma zmian w odbiorze radia.

Myślę o takiej antenie czy ktoś się może wypowie?

LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, ostatnio sporo jeździłem autem żony i wkurza mnie słabo działające radio.

> A mianowicie radio to jakieś sony. Antena aktywna więc wstawiony przejściówka i zasilamy niby

> antene.

> Ale chyba gdzieś uszkodzony jest przewód do anteny bo jakoś nie moge w tym złączu RAK złapać 12V

> przy antenie.

> Niebardzo chce mi się zdzierać podsufitkę aby rozszyfrować co się stało po drodze ze względu na

> kurtyny i zastanawiam się nad zakupem anteny pasywnej i pociągniećiu kabla w progu.

> Czy ktoś miał styczność z taką podmianką?

> Przy antenie są aż 3 przewody 2 podłączone do anteny a 3 wolny, na żadnym nie ma napięcia

> przynajmniej nie udało mi się go zmierzyć i po ich rozpięciu nie ma zmian w odbiorze radia.

> Myślę o takiej antenie czy ktoś się może wypowie?

> LINK

w a4 gdzie antena jest w szybie tylnej zalozylem antene magnesowana klape , radnio niefabryczne oczywiascie, wszystkie stacje bajka

w a4 kombi akurat antena jest nad lampka wiec zalozylem piewsza z brzegu antene pasywna ktora pasowala, przewod zostawilem stary, polaczylem tylko z nowym ucietym z nowej anteny

wszystkie stacje bdb odbieralo

teraz w golfie mam ten sam problem co ty i tez mi sie niechce podsufitki sciagac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w a4 gdzie antena jest w szybie tylnej zalozylem antene magnesowana klape , radnio niefabryczne

> oczywiascie, wszystkie stacje bajka

> w a4 kombi akurat antena jest nad lampka wiec zalozylem piewsza z brzegu antene pasywna ktora

> pasowala, przewod zostawilem stary, polaczylem tylko z nowym ucietym z nowej anteny

> wszystkie stacje bdb odbieralo

> teraz w golfie mam ten sam problem co ty i tez mi sie niechce podsufitki sciagac :/

Tutaj w kombi tez antena jest nad lampka, podejrzewam, że rozłączony został zamontowany kiedyś telefon i przewód antenowy jest gdzieś niepodłączony, nie chce ruszac sufitu, żeby później nie wisiał i nie trzeszczał więc przeciągnę się tylnym słupkiem zobaczymy jaki będzie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może wie jak realizowany jest ten super patent z anteną? Przy antenie są 2 przewody a przy radiu 1. W którym miejscu się łączą? Jest jakiś moduł radia, czy może powinien być przy radiu jeszcze jeden kabelek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy ktoś może wie jak realizowany jest ten super patent z anteną? Przy antenie są 2 przewody a

> przy radiu 1. W którym miejscu się łączą? Jest jakiś moduł radia, czy może powinien być przy

> radiu jeszcze jeden kabelek?

Gdy masz radio fabryczne, to radio "wie" że na "gorącą" żyłę kabla antenowego trzeba dać odpowiednie zasilanie płytki wzmacniacza w podstawie antenty (analogicznie masz w siatkowyc antenach TV - zasilacz do gniazdka, kabelek do wtyczki TV i dalej przez zwykły kabel antenowy leci zasilanie do płytki przy antenie).

Jeżeli masz standardowe radio tzw. dokładane, to musisz zastosować separator - krótka przejściówka - wkładasz do niego kabel antenowy a wtyczkę z separatora do radia. Wystaje jeszcze z niego niebieski kabelek z PINem który wpinasz do kostki ISO na zasilanie po włączeniu radia (zazwyczaj niebieski kabelek który stosuje się np. do sterowania anteną elektryczną).

Zdjęcie pożyczone/przypadkowe:

b_586.jpg

Tak miałem w Golfie - ale nigdy nie zaglądałem tam do anteny więc nie wiem gdzie ewentualnie łączą się te kable...

Po zakupie dostałem radio i faktycznie były problemy z odbiorem poza miastem, po dołożeniu tego cudaka różnica była kolosalna więc może faktycznie brakuje zasilania wzmacniacza...

Niezasilony wzmacniacz w podstawie płytki jest gorszy od jego braku - więc zwykła pasywna antena będzie sobie lepiej radziła.

W Skodzie miałem inny problem - po wymontowaniu anteny okazało się że cała płytka będąca w podstawie jest pokryta białym czymś, praktycznie wyżarło wszystko...

Na szczęście kolega miał identyczną więc wymieniłem dół podstawy i w ten sposób odzyskałem radio... na szczęście nie wymagało to dużo pracy - wystarczy wyjęcie lampki i zaślepki uchwytu na okulary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, zamówiłem zamiennik anteny aktywnej, zobaczymy jak będzie pasowała i działa.

Wygląda na to , że moja obecna antena jest FM/GSM stąd 2 przewody i nigdzie się nie łączą.

Podzielę się wrażeniami jak przyjdzie antena i ją wymienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zobaczymy, zamówiłem zamiennik anteny aktywnej, zobaczymy jak będzie pasowała i działa.

> Wygląda na to , że moja obecna antena jest FM/GSM stąd 2 przewody i nigdzie się nie łączą.

> Podzielę się wrażeniami jak przyjdzie antena i ją wymienię.

W Skodzie z samej anteny też wychodzą 2 przewody - jeden sygnałowy a drugi to właśnie zasilanie płytki wzmacniacza.

Tak więc są różne rozwiązania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Skodzie z samej anteny też wychodzą 2 przewody - jeden sygnałowy a drugi to właśnie zasilanie

> płytki wzmacniacza.

> Tak więc są różne rozwiązania...

a jak wyglada ten drugi kabel tez na zlaczach raku? ma taka sama grubosc jak antenowy?

bo z tego co zglebilem temat oryginalna antena ma jeden kabel gdy ma tylko FM dwa kable gdy ma fm i gsm. Zestaw zdemontowałem bo wnerwia mnie ten uchwyt na telefon.

A zamienniki mają kabel antenowy i czasami osobny kabel do zasilania wzmacniacza.

Jeżeli możesz wklej jakiś link do zdjęcia anteny o której mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A zamienniki mają kabel antenowy i czasami osobny kabel do zasilania wzmacniacza.

> Jeżeli możesz wklej jakiś link do zdjęcia anteny o której mówisz.

Ja mam mniej więcej coś takiego (ale może faktycznie są wersje z wbudowaną anteną GSM itp. u mnie niby na boku jest uchwyt na telefon ale wydawało mi się ze sprawdzałem kiedyś miernikiem i na jednym z tych kabli pojawia się +12V po włączeniu radia - a płytka w antenie wygląda jak wzmacniacz... nic poza nią nie mam w podstawie)

Zdjęcie zapożyczone z przykładowej aukcji:

287836550-antena_roomster.jpg

post-52163-14352525066644_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam mniej więcej coś takiego (ale może faktycznie są wersje z wbudowaną anteną GSM itp. u mnie

> niby na boku jest uchwyt na telefon ale wydawało mi się ze sprawdzałem kiedyś miernikiem i na

> jednym z tych kabli pojawia się +12V po włączeniu radia - a płytka w antenie wygląda jak

> wzmacniacz... nic poza nią nie mam w podstawie)

> Zdjęcie zapożyczone z przykładowej aukcji:

Obecnie po sprawdzeniu wygląda sprawa tak.

Radio sony, na przewodzie antenowym separator. Koło anteny pojawia się 12V.

Podejrzewam, że jeden kabel to FM drugi to GSM bo nie mam pojęcia jak byłoby realizowane na jednym kablu sygnał FM a na drugim 12V gdy przy radiu jest tylko jeden przewód antenowy.

Czekam na antene z jednym kabelkiem, na który podam 12V i sygnał FM. Mam nadzieje, że zadziała.

Jeżeli nie, wkładam antene pasywną ciągne nowy kabel i zobaczymy:) wkoncu urlop cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.