Skocz do zawartości

Opłaty dodatkowe za parkowanie


lisik

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam, gdyż przyszło do mnie pismo, że pewnego dnia w pewnym miejscu nie zapłaciłem za parkowanie. Opłata dodatkowa 50 zł, koszty upomnienia 13 złotych.

Zakładam, że może i nie opłaciłem- było dużo zamieszania z wprowadzaniem w tamtym mieście parkometrów. Faktem jest jednak, że nie znalazłem nigdy w tamtym miejscu karteczki za szybą. Zgadzam sie zatem na zapłacenie 50zł ale 13zł za przypomnienie mi o tym już nie. Czytałem w internecie, że nie ma możliwości odwoływania się od takich opłat dodatkowych, czy to prawda?

Druga sprawa- gdy rano za 15 zł płacę za parkowanie do 16 i po godzinie wiem już, że będę w pracy do 18 a z racji wykonywanej pracy nie będę w stanie odejść od stanowiska by o 16 opłacić parkomat na kolejne dwie godziny, jak mogę uiścić taką opłatę już o 8 rano? Kolejny raz te 15 plus brakujące 5? Czy wystarczy te 5 zł (czyli będe miał dwa bileciki jeden do 16 a drugi do 10 i i tak dostane mandat o 17? )

Kto nadzoruje firmy obslugujace parkometry (parkomaty) ?

I jeszcze jedno pytanie- wiem że na przestrzeni lat (ze 3 lata i z 5 lat temu) już w swoim miescie zamieszkania takie bilety znalazłem za szybą, tyle że opłaty nie uiściłem. Nic do domu nie przyszło. Od zwrotu podatku nikt nic nie odliczał. Dociekać gdzieś?

Dziekuję, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób ze znajomymi z pracy protest, wystaw chorągiewki i parkujecie za darmo.

W Białymstoku, od wczoraj kilku awanturników skutecznie tak robi. Za parkowanie nie płacą, mogą parkować niezgodnie ze wskazaniem tabliczki T30. Całkowicie bezkarnie. Nie czepia się ich strefa płatnego parkowania, nie czepia się Straż Miejska ani Policja. Nawet ich pilnują. Żyć nie umierać.

8b0d29ab2942.jpg

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. troche duze te koszty upomnienia, powinno byc 11,60zl.

2. Informacja za wycieraczka nie jest obowiazkowa, to tylko dobra wola zarzadcy. W strefie platnego parkowania to litera prawa mowi, ze musisz zaplacic. Mijajac znak D-44 musisz wiedziec, ze trzeba zaplacic.

3. Do bodajrze lutego 2014r. strefa platnego parkowania obejmowala caly obszar, ktorym jest objeta droga publiczna. Niestety nowela z lutego nakazala pobieranie oplat w wyznaczonych miejscach.

4. Zarzadca parkomatow jest ich zarzadca biglaugh.gif na parkomacie pewnie pisze o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.