Skocz do zawartości

Oswietlenie piwnicy - na baterie.


wujek

Rekomendowane odpowiedzi

Blok stary nie ma oswietlenia w piwnicy, jest tylko na korytarzu. Wiekszosc w tym ja mielismy pociagniety kabel z korytarza do piwnicy. Jednak nie wolno zlosnik.gif

Co kupić zeby nie bylo ciemno? Musi byc na baterie. Max 60zl z przesylka. Myslalem o lampie turystycznej ale moze jest cos lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Blok stary nie ma oswietlenia w piwnicy, jest tylko na korytarzu. Wiekszosc w tym ja mielismy

> pociagniety kabel z korytarza do piwnicy. Jednak nie wolno

> Co kupić zeby nie bylo ciemno? Musi byc na baterie. Max 60zl z przesylka. Myslalem o lampie

> turystycznej ale moze jest cos lepszego?

U mnie często nie działa światło w piwnicy i wtedy dobrze sprawdza się lampa warsztatowa z Lidla ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio sobie kupiłem Osram LedStixx i świeci całkiem ładnie. Tylko że ja to zamontowałem w domu nad biurkiem, bo światło zwykłej lampki denerwowało moją zona.gif jak spała a ja siedziałem przy komputerze.

Mogę wstawić później zdjęcie jak to świeci.

Oświetlenie w piwnicy (też problem jak u Ciebie) rozwiązałem za pomocą taśmy LED 12v - zostało mi sporo pasków. Dałem do tego baterię 12v i działało to kilka miesięcy. W końcu w piwnicy w bloku nie siedzisz codziennie.

Można dać akumulatorki i wtedy sobie to ładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to jest na baterie czy na akumulator?

prawdopodobnie akumulatorki AA ale nie wiem dokładnie bo jest to teoretycznie nierozbieralne. Tak czy inaczej trzeba to ładować dostarczoną ładowarką sieciową lub samochodową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku robiłem oświetlenie na altanie u mojej cioci.

Rozmiar altany 3x4 (12 m2) użyłem 4 metry pasków ledowych po 2 metry na stronę podłączone do akumulatora.

Akumulator spokojnie wystarcza na 4 dni świecenia (oczywiście jak już było ciemno odpalało się światło, czas świecenia w jeden dzień coś około 8 godzin w zależności ile towarzystwo dawało radę pub2.gif) i akumulator nie dawał oznak rozładowania, jeżeli chodzi o natężenia światła a nowy nie był.

Światła jest tyle, że można szpilki zbierać z ziemi wink.gif

Jeżeli masz kilka groszy na taśmę i masz stary akumulator spokojnie ogarniesz sobie porządne światełko w piwnicy, a jeżeli chowasz tylko weki to spokojnie ładowanie akumulatora wystarczy Ci raz na 6 miesięcy.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.