Skocz do zawartości

Skuter 2T dziwne odpalanie


Mike_wwl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, (Sym Jet Euro X 50)

Wczoraj nagle przestał palić - sucha świeca - brak paliwa. Znalazłem urwany kabelek idący do gaźnika, podłączyłem - dalej nie pali, tym razem świeca mokra. Powycierałem złożyłem nadal nie pali. Znowu rozebrałem, przewód świecy do masy i sprawdzamy czy jest iskra - nie ma. Nie miałem czasu więc złożyłem wszystko do kupy i przez przypadek założyłem starą świecę z przerwą 2 mm. I o dziwo skuter odpalił od jednego kopnięcia. Zacząłem sprzątać i zorientowałem się, że założyłem złą świecę, wymieniłem na "dobrą" i też pali. No to super - naprawiło się samo.

Dzisiaj rano powtórka - nie pali, angryfire.gif założyłem tą starą świecę, zapalił, wymieniłem na nowszą pali dalej.

Ktoś wie co zaczyna się psuć, bo obawiam się, że diagnoza będzie ciężka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie, (Sym Jet Euro X 50)

> Wczoraj nagle przestał palić - sucha świeca - brak paliwa. Znalazłem urwany kabelek idący do

> gaźnika, podłączyłem - dalej nie pali, tym razem świeca mokra. Powycierałem złożyłem nadal nie

> pali. Znowu rozebrałem, przewód świecy do masy i sprawdzamy czy jest iskra - nie ma. Nie

> miałem czasu więc złożyłem wszystko do kupy i przez przypadek założyłem starą świecę z przerwą

> 2 mm. I o dziwo skuter odpalił od jednego kopnięcia. Zacząłem sprzątać i zorientowałem się, że

> założyłem złą świecę, wymieniłem na "dobrą" i też pali. No to super - naprawiło się samo.

> Dzisiaj rano powtórka - nie pali, założyłem tą starą świecę, zapalił, wymieniłem na nowszą pali

> dalej.

> Ktoś wie co zaczyna się psuć, bo obawiam się, że diagnoza będzie ciężka.

Ja wiem, ale powiem Ci jak wstawisz do nas na serwis smile.gif a tak na poważnie to zapraszam na serwis, blisko masz to Rembertowa , Roty 62

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

... wtedy winna okazała się świeca - znaczy wymiana pomogła i przejeździł jakieś 2500 km. Do wczoraj, nie chciał zapalić po powrocie z roboty, wymieniłem świecę - pali. Dzisiaj już kaplica - spóźniłem się do roboty. Wracam z pracy, a kopnę go (bo akumulator zarżnąłem rano) - sukinkot zapalił i pali i pali i pali. Ale zacząłem rozbierać w nadziei, że może coś się poluzowało/przetarło i odkręcam filtr powietrza i mam benzynę (wyraźnie mokro) w filtrze powietrza - tak jakby paliwo zamiast w stronę silnika cofało się w stronę filtra - co jest grane??? Pewnie rano nie zapali więc jutro stanie w korkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... wtedy winna okazała się świeca - znaczy wymiana pomogła i przejeździł jakieś 2500 km. Do

> wczoraj, nie chciał zapalić po powrocie z roboty, wymieniłem świecę - pali. Dzisiaj już

> kaplica - spóźniłem się do roboty. Wracam z pracy, a kopnę go (bo akumulator zarżnąłem rano) -

> sukinkot zapalił i pali i pali i pali. Ale zacząłem rozbierać w nadziei, że może coś się

> poluzowało/przetarło i odkręcam filtr powietrza i mam benzynę (wyraźnie mokro) w filtrze

> powietrza - tak jakby paliwo zamiast w stronę silnika cofało się w stronę filtra - co jest

> grane??? Pewnie rano nie zapali więc jutro stanie w korkach.

zawór membranowy jest grany wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawór membranowy jest grany

Tomek, dzięki.

Rozebrałem, blaszki były lekko odchylone, więc je przełożyłem "tył na przód" i jak na razie elegancko działa - i nawet jakoś żwawiej jedzie - czy to mogło poprawić/przywrócić "osiągi".

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.