Skocz do zawartości

Zablokowane koło


gizi

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni moj uniak wyraznie zwolnil, generalnie zamula, trzesie sie kierownica przy jedzie, zwlacza przy niskich predkosciach. Po obadaniu naocznie sprawy okazalo sie, ze felga od strony kierowcy jest wyraznie czarna /chyba od pylu z klocka/ i jak sie po dotknieciu okazalo goraca... Wynika z tego, ze chyba zablokowal sie tloczek i klocki tra o tarcze - na tyle ze mozna jechac, ale jadac na luzie czuc wyraznie zwalnianie.

Moje pytanie brzmi: co mam kupic oprocz kompletu klockow i tarcz do obu kol od razu, no i oczywiscie tego tloczka? Moze jakies sugestie jeszcze co do samej wymiany?

Tak poza tym to tloczek i cylinderek to to samo? Wiem, ze cylinderek jest w tylnich smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tloczek jest w zacisku przednim takie cos wielkosci szkalnki do whiskacza:)

cylinderk jest z tylu i wyglada jak da kielonki skierowane do siebie

tak czy siak oba przedmioty warte sa tyle co flaszka zeby.GIF

Kup jeszcze gumki na przod do tloczka oraz smar do tych urzadzen, taki w malych neibieskich tubeczkach.

no i pozadnei obczysc wszystko co trza. piaste, slizgi, wieszak, no i ewent. zacisk tam gdzie tloczek.

pozniej bedzie trzeba jeszcze odpowietrzyc uklad, aby zapobiec duzej utrai plynu to dolej na full w pojemniczek, i zacisni cos z umiarem (jakies plaskoszczypy albo soc ) na przewodzie elastycznym do zacisku.

-przed demontazem zacisku sprawdz. czy odkreca sie odpowietrznik bedzie latwiej.

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wymieniłem jeden i........

> z tydzień musiałem drugi hehehe Spoko to tylko 14 zł za szt.

Jeśli robisz to sam z dala od sklepu MOTO to kup razem do przewodów gumowych - metalowe - to od pompy , bo bardzo rzadko udaje się je rozkręcić bez złamania przewodu metalowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.