Skocz do zawartości

Opel Frontera B 4x4 problem z zalaczeniem napedow


Adina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie wszystkich uzytkownikow forum jestem na tym forum pierwszy raz cool.gif

Odrazu mam prosbe o pomoc.Kupilem fronterke z 2004 roku przy zakupie moja wiedza byla raczej slaba na temat 4x4.Moj problem polega na tym ze po wlaczeniu przycisku na tablicy razdzielczej ciagle mruga z tego co wyczytalem to juz wiem ze napedy sie nie zalaczaja.prosba do kolegow znajacy te auta co jest powodem.Poniewaz mieszkamw niemczech to sie tu niczego nie dowiem co warsztat to mowia mi co innego tu sa wymieniacze nie mechanicy hehe.gif najlepiej by komputery wymieniali smile.gif Drugi problem to nie moge przelaczyc krotkiej dzwigni biegow terenowych jest ona w pozycji HIGH i nie moge jej przelaczyc na pozycje 4L jak by byla zblokowana? Czy ma to zwiazek z tym ze nie chca zie zalaczyc biegi 4x4 szosowe?Dodam iz normalne biegi z napedem na tylny most wchodza bez problemow i nic nie zgrzyta nic nie puka. Licze na kolegow pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzieki Bart322 za info z tego co sie zorientowalem w schemacie

pokazuja ze reduktor free low jest przy prawym zawieszeniu ja zdiolem kolo i umnie nie ma reduktora.Moze ktos pomoze wiec gdzie on jest bym mogl stwierdzic w jakim polozeniu jest umnie czy low czy free.

dodam fotke umnie to tak wyglada

z gory dziekuje za pomoc

pozd.Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktor jest przy skrzyni biegow.

Jest tylko high i low, nie ma neutral w tym reduktorze.

Dzwignie reduktora odblokowuje silniczek elektryczny po wlaczeniu napedu.

To, ze naped sie nie wlacza, moze byc przyczyna elektrozaworkow, wezykow podcisnien, silniczka na moscie, czy nawet przesuwki na polosi...

A, nie wiem, cze wiesz, ale nie ma tu "szosowych 4x4" jak pisales - tzn nie mozesz uzywac napedu 4x4 na nawierzchni o dobrej przyczepnosci, bo nie ma miedzyosiowego mechanizmu roznicowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info jestem juz cos madrzejszy,czy ewentualnie mozesz podpowiedziec w ktorym miejscu sie znajduje na skrzyni biegow ten reduktor.No i oczywiscie gdzie jest ten silniczek odpowiadajacy za przelaczenie tego reduktora sprobuje zobaczyc czy wogole dziala.Rozumiem ze najpierw musze zalaczyc przycisk z rysunkiem schematu napedu i jesli zalaczy przedni naped to nie bedzie mrugal,bo teraz mroga kontrolka caly czas.Moja krotka dzwignia w kabinie jest teraz w polozeniu HIGH i nie moge jej przelaczyc w polozenie 4L jaj dobrze zrozumialem nie mohe jej przelaczyc poniewaz nie moge zalaczyc przedniego napedu.Wiec musze zaczac od silniczka czy jest sprawny.Jesli podpowiesz gdzie go szukac przystapie do sprawdzenia.Mam jeszcze pytanie czy frontera 2004 rok nie posiada na przednich piastach sprzegielek z pozycjami FREE LOW.bo moja tego nie posiasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bart322 dziekuje za twoje wszystkie rady,zaczynam sie uczyc tego auta.

Jednak mam nowe pytania.

Wyjalem dzisiaj silniczek na zewnacz jednagrze na krotko nie udalo mi sie go uruchomic,byc moze jest zepsuty.Jednak zastanawia mnie fakt po zalaczeniu w kabinie przycisku na kostce laczacej sie ze silniczkiem nie ma pradu plusowego bezpieczniki sprawdzilem w aucie i pod maska wszystkie dobre,pytanie czy tam normalnie jest prad czy go nie ma???Wiem ze ten przewod jest jakos powiazany ze skrzyneczka ktora znajduje sie pomiedzy siedzeniami pod pokrywa lokietnika i gdy zalaczam przycisk napedu to w niej pstryka jakis przekaznik.Teraz nie wiem czy to wina pradu czy silniczek sie skonczyl.Prosze o madre rady.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumialem silniczek odblokowywuje dzwignie napedow.

Ale silniczek zaczyna dzialac dopiero po uruchomieniu przycisku na tablicy rozdzielczej tak to rozumiem ?

Do silniczka jest doprowadzony przewod z kostka gdzie laczy sie z silniczkiem i wlasnie w tej kostce nie znalazlem pradu,nie wiem czy jest to wina elektryki czy poprostu jest walniety silniczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrozumialem silniczek odblokowywuje dzwignie napedow.

Nie, ten silniczek odblokowuje tylko dzwignie reduktora.

> Ale silniczek zaczyna dzialac dopiero po uruchomieniu przycisku na tablicy rozdzielczej tak to

> rozumiem ?

Silniczek zadziala po wlaczeniu 4x4, czyli po dopieciu lewej polosi

> Do silniczka jest doprowadzony przewod z kostka gdzie laczy sie z silniczkiem i wlasnie w tej

> kostce nie znalazlem pradu,nie wiem czy jest to wina elektryki czy poprostu jest walniety

> silniczek?

Tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.