Skocz do zawartości

mrugajace swietlowki


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

od czego zalezy, czy dana swietlowka podlaczona do przelacznika z neonowka wylaczona bedzie mrugac, czy nie?

Mam 20 i 23W Philipsa i GTV - nie mrugaja. Zalozylem jakies 11W z marketu i mrugaja. Osramy tez kiedys mrugaly.

P.s. jaki to kondensator sie wsadzalo rownolegle do swietlowki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od czego zalezy, czy dana swietlowka podlaczona do przelacznika z neonowka wylaczona bedzie mrugac,

> czy nie?

> Mam 20 i 23W Philipsa i GTV - nie mrugaja. Zalozylem jakies 11W z marketu i mrugaja. Osramy tez

> kiedys mrugaly.

> P.s. jaki to kondensator sie wsadzalo rownolegle do swietlowki?

Ja mam kondensatory 0.1 uF, 275V AC. I rzeczywiście, tam gdzie mam Philipsy - nic nie mruga, a tam gdzie miałem jakieś marketówki i 2 wyłączniki schodowe podświetlane, to nawet 4 kondensatory spięte równolegle nie pomogły. Założyłem świetlówki Philipsa (z promocji w Auchanie chyba za 7 zł) i nic nie mryga.

Edit: Kondensator podobny (jak nie identyczny) do tego. Kupowałem za jakieś 50 groszy w sklepie elektronicznym, podczas gdy 'dedykowane', ładnie opakowane rozwiązanie tego problemu z firmy Kontakt Simon kosztowało 7 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam kondensatory 0.1 uF, 275V AC. I rzeczywiście, tam gdzie mam Philipsy - nic nie mruga, a tam

> gdzie miałem jakieś marketówki i 2 wyłączniki schodowe podświetlane, to nawet 4 kondensatory

> spięte równolegle nie pomogły. Założyłem świetlówki Philipsa (z promocji w Auchanie chyba za 7

> zł) i nic nie mryga.

> Edit: Kondensator podobny (jak nie identyczny) do tego. Kupowałem za jakieś 50 groszy w sklepie

> elektronicznym, podczas gdy 'dedykowane', ładnie opakowane rozwiązanie tego problemu z firmy

> Kontakt Simon kosztowało 7 zł

podlaczyles rownolegle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy takim podłączaniu to jednak bym proponował stosowanie kondensatorów na 400V.

Te przeżyły uderzenie pioruna i przepięcie które wywaliło główne zabezpieczenia w kilku okolicznych domach, więc myślę, że są ok. Ale rzeczywiście, 400 V by nie zaszkodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.