Skocz do zawartości

VelSatis / Espace po 2003r 2,0T lub 3,5V6...


Pipper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 20.GIF

Mamy kogoś, kto ma takie pojazdy?

Skrzynia manual lub automat?

Wypas pełen potrzebny, czyli keyless go, ksenony, skóra oliwkowa jak dla mnie...

Co możecie mi napisać o tych pojazdach, pchać się w takie cusie, czy odpuścić? swiety.gif

Diesla nie kcem, bo ma być lpg grinser006.gif

Jak wygląda spalanie w takich klockach? hmm.gif

Avantime nie chcę jeszcze, bo garaz na niego nie gotowy hehe.gifok.gif

Pozdrawiam,

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam niestety 2.2 wiec silnikowo nie pomoge, ale mialem e3 v6 i palilo 20-22 w miescie.

> co do reszty samochodu to mega wygodny wiecej mozesz poczytac na MK bo opisywalem go tam

> jakiś tekst

Poczytałem, nie ma źle, ciekawe jak 2,0T benzyna się sprawuje... swiety.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wypas pełen potrzebny...

Też jestem na etapie podobnego zakupu 20.GIF przypnę się do tematu grinser006.gif

> Diesla nie kcem, bo ma być lpg...

Ja nastawiam się na Espace IV i docelowo miał to być 3,5. Doczytałem gdzieś, że tam nie ma hydraulicznej regulacji luzu zaworowego co nie jest zbyt dobre w przypadku lpg. Szeroko polecany jest 2,0T i takim się interesuję.

Czy jest w okolicach Łodzi ktoś, kto posiada takiego Espaca? Chętnie porozmawiam piwo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> VelSatis jak wypada w raportach niezawodności choćby z silnikami benzynowymi?

dość dobrze, jako posiadacz Stilo i Megane 2 z benzynami wypowiem się o awaryjności tych pojazdów - są super, nie zawodzą, choć Megi testuję od 2,5kkm dopiero wink.gif

Jeśli Espace lub VelSatis będą na porównywalnym poziomie awaryjności, to będzie super 20.GIF

Ewentualnie w grę wchodzi Laguna 2, ale to troszku płaskie jest... oink.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też jestem na etapie podobnego zakupu przypnę się do tematu

nie ma problemu 20.GIF

> Ja nastawiam się na Espace IV i docelowo miał to być 3,5. Doczytałem gdzieś, że tam nie ma

> hydraulicznej regulacji luzu zaworowego co nie jest zbyt dobre w przypadku lpg. Szeroko

> polecany jest 2,0T i takim się interesuję.

Czyli 3,5 odpada u mnie zatem, 2,0T może być fajną opcją ok.gif

> Czy jest w okolicach Łodzi ktoś, kto posiada takiego Espaca? Chętnie porozmawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam Espace 2003 2.0T od dwóch lat - założyłem LPG Landi Renzo

Jetsem generalnie zadowolony - auto z pewną przeszłością było sprowadzone z Francji teraz dochodzi 190tyś - aleju między wymianami nic nie ubywa.

Z wydatków:

- wymiana przepustnicy (plastikowe były awaryjne niewymienne z metalową - konieczne było przeprogramowanie komputera pod metalową ) -koszt ok 600zł z używaną - nowa przepustnica w ASO prawie 3tyś

- tablica wskaźników - czasami migała - naprawa 300zł

- koło pasowe - na które trzeba uważać bo awaria moze skończyć się wkręceniem paska akcesorii w rozrząd - koło oryginał 800 (niektórzy polecają zamiennik Sasic za 300) - u mnie obudowa tego koła zaczeła latać i pocięła pasek rozrządu - były to sekundy... na szczęście na postoju.

Spalanie LPG w 3mieście -

13,5 LPG/100km -

spokojna trasa 10LPG/100km

autostrada 12,5LPG@140km/h na tempomacie

Demon prędkości to to nie jest - wcześniej jeżdziłem Laguną II 3.0 V6 która była też cichsza przy dużych prędkościach.

Automat (to ten sam kóry miałem w Lagunie, Espace mam manual) to japoński Aisin Warner ale nie oznaczas że jest bezproblemowy - typowa dolegliwość to płyta elektrozaworów - koszt z wymianą ok 4tyś, ja w Launie regenerowałem za 1,5tyś

Generalnie jest OK - a wydatki jak na 11letnie auto tej klasy póki co akceptowalne, wygodne na trasie niby w Lagunie fotele wydawały się wygodniejsze ale to w Espace mogę przejechać od morza po góry i wysiąść niepołamany.

> Witam!

> Mamy kogoś, kto ma takie pojazdy?

> Skrzynia manual lub automat?

> Wypas pełen potrzebny, czyli keyless go, ksenony, skóra oliwkowa jak dla mnie...

> Co możecie mi napisać o tych pojazdach, pchać się w takie cusie, czy odpuścić?

> Diesla nie kcem, bo ma być lpg

> Jak wygląda spalanie w takich klockach?

> Avantime nie chcę jeszcze, bo garaz na niego nie gotowy

> Pozdrawiam,

> Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.