Skocz do zawartości

Focus 1.8 tdci szarpie


Lipek

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent focus 1.8 tdci 115 KM z roku 2010 z przebiegiem 180 000 km.

Jak już silnik się nagrzeje do temperatury standardowej (lub brakuje w/g wskazań zegarów nie więcej niż 1 mm wychylenia wskazówki) po przejechaniu około 15-18 km to przez 1-2 sekundy silnik przerywa/szarpie.

Zazwyczaj robię podróże po 25-30 km i objaw występuje tylko raz, choć nie zawsze.

Na temat dłuższego dystansu sie nie wypowiem, gdyż dalej jeszcze Focusem nie jechałem.

Czy ktoś ma jakikolwiek pomysł co to może być? Komputer nie rejestruje błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale szarpie przy przyspieszaniu?

> Opisz trochę dokładniej ...

przy przyspieszaniu lub jeździe ze stałą prędkością.

Objaw jest taki jakby przez tę sekundę/dwie nie dostawał paliwa lub przepustnica by dawała przerywany sygnał do jazdy/przyspieszania.

Wtryski sprawdzałem i są OK. Komputer żadnych błędów nie rejestruje, check też się nie zapala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy przyspieszaniu lub jeździe ze stałą prędkością.

No to tak zlosnik.gif

Jeżeli szarpnięcia masz przy ok. 2 k rpm to pocieszę Cie, też tak mam, jak jestem powiedzmy na 5 biegu i zaczynam odpuszczać gaz a obrotomierz znajduje się właśnie w tym położeniu to potrafi szarpnąć czasem, podobnie przy przyspieszaniu takim delikatnym na np. 2 biegu.

Tak jakby wtrysk się przycinał, słychać też czasem psyk lekki, ale to już raczej od sprężarki. Ale te szarpnięcia nie trwają dłużej jak pół sekundy.

Ale jest też inne wyjście, rozjechana mapa silnika. Ja miałem szarpanie jak podpięty był box V-Techu. Za cholere nie chciało się to wystroić i musiałem to wypiąć go czasem dostawał taką dawkę paliwa, że na hamowni to pewnie by nagle 200 KM pokazał grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to tak

> Jeżeli szarpnięcia masz przy ok. 2 k rpm to pocieszę Cie, też tak mam, jak jestem powiedzmy na 5

> biegu i zaczynam odpuszczać gaz a obrotomierz znajduje się właśnie w tym położeniu to potrafi

> szarpnąć czasem, podobnie przy przyspieszaniu takim delikatnym na np. 2 biegu.

> Tak jakby wtrysk się przycinał, słychać też czasem psyk lekki, ale to już raczej od sprężarki. Ale

> te szarpnięcia nie trwają dłużej jak pół sekundy.

w okolicach 2k rpm. zgadza się. u mnie najczęściej zdarza się to na 4-5 biegu.

Jak często Ci się to zdarza?

> Ale jest też inne wyjście, rozjechana mapa silnika. Ja miałem szarpanie jak podpięty był box

> V-Techu. Za cholere nie chciało się to wystroić i musiałem to wypiąć go czasem dostawał taką

> dawkę paliwa, że na hamowni to pewnie by nagle 200 KM pokazał

rozjechana mapa silnika? Mój na 99% nie był chipowany, więc pytanie czy Ford niedrogo sprawdzi/wgra nową mapę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w okolicach 2k rpm. zgadza się. u mnie najczęściej zdarza się to na 4-5 biegu.

> Jak często Ci się to zdarza?

> rozjechana mapa silnika? Mój na 99% nie był chipowany, więc pytanie czy Ford niedrogo

> sprawdzi/wgra nową mapę?

Zdarza się to częściej jak jeżdżę po mieście, w trasie jak go pogonię to trochę mnie, ale wrażenie może być czysto subiektywne zlosnik.gif

A robi się tak prawie, że od nowości, podejrzewam że TTTM spineyes.gif

W fordzie nie wiem za ile wgrywają mapy, prędzej pojedz do tunera i zrób remap grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem podobny temat. Szarpanie w przedziale obrotów mniej więcej 1800-2200 po rozgrzaniu silnika. Pomogło wgranie nowego oprogramowania w komputer silnika. Jak chcesz to mogę pogrzebać w papierach bo magik, który mi t robił zostawił mi numer wersji oprogramowania. Powinienem jeszcze to gdzieś mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja to chyba nie przyzwyczaję się do szarpnięcia/czkawki na 1-ce, zdarzy mi się ruszać jak

> początkującemu z L-ką na dachu

> Pozdr

TTTM, gaz jest mocno zero-jedynkowy zlosnik.gif

W innych autach potrafię płynnie jechać w korku, w focusie to sztuka hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poproszę.

Znalazłem w swoich papierach taką informację: program IDS-81.05, 7M51-12A650-BNA, plik: 7M51BNA

Cokolwiek to wszystki oznacza... niestety nie jestem biegły w tym temacie. Ten magik coś tam pogrzebał i tylko na wszelki wypadek zostawił mi te informacje, a ja nie wnikałem bo po jego zabiegach się poprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.