Skocz do zawartości

Pokój dla dziecka -jak rozplanować.


bart220

Rekomendowane odpowiedzi

> Prawy dolny róg łóżko, lewa ściana regał na zabawki reszta wolna na zabawy i robienie bałaganu

Tak też niejako chce zrobić.Jako że pomieszczenie nie jest za duże to nie wiem czy nie zrobiliśmy błędu obiecując dziecku łożko-strażaka.Ktoś ostatnio pokazywał łóżko z Ikei gdzie pod nim były miejsce na pudełka z zabawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak też niejako chce zrobić.Jako że pomieszczenie nie jest za duże to nie wiem czy nie zrobiliśmy

> błędu obiecując dziecku łożko-strażaka.Ktoś ostatnio pokazywał łóżko z Ikei gdzie pod nim były

> miejsce na pudełka z zabawkami.

ja pokazywalem. Wczesniej mielismy je odwrocone, tak ze zajmowalo podloge jak normalne lozko i mimo ze pokoj nie jest maly to mimo wszystko jakos szybko sie zagracal, teraz po prostu caly smietnik jest 'szuflowany' pod lozko pietrowe i jest spokoj wink.gif

wyrko.jpg

ps. gdzies widzialem jak ktos przerobil to lozko na statek piracki wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja pokazywalem. Wczesniej mielismy je odwrocone, tak ze zajmowalo podloge jak normalne lozko i mimo

> ze pokoj nie jest maly to mimo wszystko jakos szybko sie zagracal, teraz po prostu caly

> smietnik jest 'szuflowany' pod lozko pietrowe i jest spokoj

jak bede mial dzis sile, to zaczne takie wlasnie skrecac. Myslales nad tunelem-baldachimem do niego?

> ps. gdzies widzialem jak ktos przerobil to lozko na statek piracki

dawaj dawaj, gdzie widziales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak bede mial dzis sile, to zaczne takie wlasnie skrecac. Myslales nad tunelem-baldachimem do

> niego?

mialem ten niebieski wink.gif ale zrezygnowalismy z niego jak odwrocilem lozko. Teraz Timo czasami sie jeszcze domaga zebysmy z nim spali i niemozliwe byloby sie wczolgac tam z nim grinser006.gif

ale w sumie fajne zabezpieczenie zeby dziecko nie brykalo za bardzo po lozku - bo sie nie da, a poza tym spi troche jak w namiocie wink.gif ... z drugiej strony pomysl jak je wydlubiesz jak polezie gdzies w tyl tego namiotu grinser006.gif

> dawaj dawaj, gdzie widziales?

no wlasnie teraz cos nie moge znalezc :/ ale cos kojarze ze to byla stronka o tjunowaniu mebli z ikei smile.gif

edyta:

statku nie znalazlem ale wpiscie sobie w google 'ikea kura hack' i mozna znalezc naprawde swietne pomysly, np woz strazacki grinser006.gif

small_2_small_20130221_IMG_0906-730769.jpg

PS. tak mialem na poczatku:

kura-reversible-bed-white__0246450_PE385496_S4.JPG

tylko niebieskie blaty i baldachim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie.

> Pokój ma 3,2 x 3m.

> U ,,góry'' obrazka drzwi wyjście na balkon i kaloryfery.

> To koło u góry to kaloryfery.

> Chodzi o miejsce na zabawki,łóżko etc.Bez zagracania pokoju.

> pozdrawiam

po lewej miedzy drzwiami (ale nie od-do, tylko tak zeby jeszcze miejsce zostalo) dlabym komode albo biurko albo na przyklad powiesilbym TV i malutka poleczke na konsole grinser006.gif , na dolnej scianie z drzwiami, na prawo od wejscia dalbym lozko a na scianie po prawej jakies niskie (niezbyt glebokie) szafki na zabawki i ew. jakies poleczki.

do tego worek sako (albo dwa, jeden duzy jeden maly) do siedzenia. Podumalbym nad kolorami scian... bardzo fajnie wyglada zrobienie scian w roznych odcieniach jednego koloru - tak ja mam, 2 sciany blisko okna sa blekitne, a 2 pozostale "naprzeciw" okna sa niebieskie. Do tego mam niebiesko biale meble i czerwone akcenty... czyli pokoj jest generalnie bialo niebiesko czerwony - i mimo ze na w opisie wyglada 'pstrokator' to jednak jest idealnie bo aktualnie idolem mlodego sa postacie z Marvel'a , a szczegolnie Spiderman grinser006.gif

ponizej pare rzutow z projektu pokoju mojego synka, moze cię natchnie wink.gif

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

4a.jpg

ogolnie pokoj mamy zrobiony niemal dokladnie tak jak na projekcie, nie udalo sie tylko kupic 'tapety' za lozko, ale Spiderman kolo drzwi jest grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do tego worek sako (albo dwa, jeden duzy jeden maly) do siedzenia.

zastanawiam się, czy to dobry pomysł - uczyć od małego złej pozycji siedzenia. Ja jako dorosły nie potrafię dłużej siedzieć na krześle, bo miałem zły przykład ojca, który zawsze się rozwalał wygodnie przed telewizorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zastanawiam się, czy to dobry pomysł - uczyć od małego złej pozycji siedzenia. Ja jako dorosły nie

> potrafię dłużej siedzieć na krześle, bo miałem zły przykład ojca, który zawsze się rozwalał

> wygodnie przed telewizorem.

worek sako jest chyba najlepszym rozwiazaniem, bo krzesla i kanapy to dopiero ryja kregoslup grinser006.gif

jak chcesz dziecko uczyc dobrej pozycji to mu klecznik kup grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po lewej miedzy drzwiami (ale nie od-do, tylko tak zeby jeszcze miejsce zostalo) dlabym komode albo

> biurko albo na przyklad powiesilbym TV i malutka poleczke na konsole , na dolnej scianie z

> drzwiami, na prawo od wejscia dalbym lozko a na scianie po prawej jakies niskie (niezbyt

> glebokie) szafki na zabawki i ew. jakies poleczki.

> do tego worek sako (albo dwa, jeden duzy jeden maly) do siedzenia. Podumalbym nad kolorami scian...

> bardzo fajnie wyglada zrobienie scian w roznych odcieniach jednego koloru - tak ja mam, 2

> sciany blisko okna sa blekitne, a 2 pozostale "naprzeciw" okna sa niebieskie. Do tego mam

> niebiesko biale meble i czerwone akcenty... czyli pokoj jest generalnie bialo niebiesko

> czerwony - i mimo ze na w opisie wyglada 'pstrokator' to jednak jest idealnie bo aktualnie

> idolem mlodego sa postacie z Marvel'a , a szczegolnie Spiderman

> ponizej pare rzutow z projektu pokoju mojego synka, moze cię natchnie

> ogolnie pokoj mamy zrobiony niemal dokladnie tak jak na projekcie, nie udalo sie tylko kupic

> 'tapety' za lozko, ale Spiderman kolo drzwi jest

Widze ze Ty masz chyba starszego bobasa zlosnik.gif BTW masz jakiś program coby sobie rozplanować(te rysuneczki z niego) najlepiej darmowy? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widze ze Ty masz chyba starszego bobasa

no tak wink.gif juz prawie 6latek wink.gif

> BTW masz jakiś program coby sobie rozplanować(te

> rysuneczki z niego) najlepiej darmowy?

niestety... bawilem sie softem pozyczonym od znajomego architekta wnetrz. Dzieki temu mialem gotowa baze elementow od roznych polskich producentow mebli i moglem sobie sporo rzeczy wlasnie wyrenderowac zamiast wyobrazac grinser006.gif A potem pozostalo tylko wydrukowac liste elementow i isc do salonu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.