Skocz do zawartości

Lampka oświetlenia wnetrza PII


R0CK

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie, znikło oświetlenie wnętrza, sprawdzałem żarówkę optycznie wygląda ok, sprawdziłem 39 bezpiecznik też ok, czy obwód oswietlenia wnetrza jest jakos specjalnie połączony jeszcze z czymś? Jutro chyba wezmę próbnik i zobaczę czy jest napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak wiem, ale u mnie nie ma oświetlenia bagażnika, czy jeszcze z czymś jest to sprzężone bo mam

> wrażenie, że będzie trudno w moim przypadku.

To, ze nie ma oswietlenia bagaznika nie znaczy, ze nie ma tam doprowadzonego zasilania dla lampki wink.gif.

Bezpieczniki sprawdzales, dochodzi +12V do lampki w kabinie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdzilem bezpiecznik co odpowiada za ten obwód - w manualu jest to 39 i ma byc 10 A u mnie

> siedzi 15.

Sprawdz miernikiem, probowka czy +12V dochodzi do lampki. Wylaczniki masz na slupkach czy w zamkach i body zalacza lampke ??

Jak znajde chwile to poszukam schematu i popatrze dokladnie jak jest polaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było tak, że tylko jak przekręcę kluczyk w zamku lub piknę z pilota drzwi się otwierały i zapalała się lampka.

Sprawdziłem próbnikiem - brak prądu we wtyczce. Masę brałem ze śruby co jest antena przykręcona, czyżby tam nie było masy? Próbnik jest sprawny 100%. Może kurcze inny bezpiecznik jest jednak za to odpowiedzialny? Swoją drogą bardzo ciężko wyciągać bezpieczniki bez takiego "wyciągacza". Jak będzie jasno to muszę "przelecieć" wszystkie bezpieczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> było tak, że tylko jak przekręcę kluczyk w zamku lub piknę z pilota drzwi się otwierały i zapalała

> się lampka.

> Sprawdziłem próbnikiem - brak prądu we wtyczce. Masę brałem ze śruby co jest antena przykręcona,

> czyżby tam nie było masy? Próbnik jest sprawny 100%. Może kurcze inny bezpiecznik jest jednak

> za to odpowiedzialny? Swoją drogą bardzo ciężko wyciągać bezpieczniki bez takiego

> "wyciągacza". Jak będzie jasno to muszę "przelecieć" wszystkie bezpieczniki.

Sama mala nakretka przy antenie nie ma masy, bo to rdzen wink.gif. Jak nie ma +12 to trzeba szukac problemu gdzies indziej. W sumie do lampki sa 3 przewody, +12V na stale, masa na stale i masa podawana przez "body".

288072216-schematlampki.JPG

post-73486-14352527149905_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.