Skocz do zawartości

Co to za instalka


tomash79

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Was o pomoc w rozszyfrowaniu jakie mam graty w nowym aucie. Nie grzebałbym, ale jest źle ustawiona. Jest bardzo bogato. Skutkuje to korektami w kompie benzynowym i na zimnym praktycznie nie da się jechać na benzynie. Wywala również check engine. Sprawdziłem, po resecie kompa benzynowego pojeździłem trochę tylko na benzynie. Check się nie pojawił, auto przestało gubić zapłony, jest bardziej elastyczne i ma lepsze przyśpieszenie. Czyli problem leży po stronie instalki LPG.

Sterownik, podejrzewam że to może Tartarini

68f82934b6367162.jpg

2c77002e146182e1.jpg

Reduktor - na pewno do regeneracji, jest minimalnie nie szczelny. Na postoju trochę czuć.

37b67542d9fa479d.jpg

Czujnik ciśnienia

2f358ec33c685961.jpg

Wtryski - niestety są dość głęboko i nie mogę zrobić lepszej fotki. W najbliższym czasie również do wymiany/regeneracji. Po dłuższym postoju np nocy nie pali jeden cylinder. Pewnie zaklejone/zaolejone.

2ba732ac38f38f41.jpg

Elektrozawór - jaki tam może być filterek?

33ba5878cef3ea50.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzięki za trop, widzę że to jakiś starszy wynalazek :/

Jeśli się nie mylę, to jakiś mutant AEB, więc z softem nie powinno być większych problemów (OMVL, czy King powinny dać radę), ale...

1. Mi nie udało się połączyć z kontrolerem przy użyciu laptopa z Win7, nawet w trybie XP. Dobrze, że miałem lapka z XP.

2. Możliwości konfiguracyjne są raczej "takie se" w porównaniu do obecnych kontrolerów IV gen.

> auto to sportage Igen 2,0

Coś mi nie pasowało, ale zmylił mnie akumulator podciśnienia z elektrozaworkiem - taki sam, lub bardzo podobny jak w DU ze zmienną geometrią dolotu. W końcu jedno i drugie z Korei i lata podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli się nie mylę, to jakiś mutant AEB, więc z softem nie powinno być większych problemów (OMVL,

> czy King powinny dać radę), ale...

> 1. Mi nie udało się połączyć z kontrolerem przy użyciu laptopa z Win7, nawet w trybie XP. Dobrze,

> że miałem lapka z XP.

> 2. Możliwości konfiguracyjne są raczej "takie se" w porównaniu do obecnych kontrolerów IV gen.

Udało mi się połączyć. Sterownik to prawdopodobnie BIGAS SGIS-N. Niestety nie udało mi się poprawnie ustawić. Możliwości programu są rzeczywiście skromne, nie znalazłem rozrysowanej całej mapy. Możliwe jest tylko ręczna korekta w zakresie niskich, średnich, wysokich i maksymalnych obrotów. Niestety mimo poprawnego ustawienia na czas wtrysku noPb, silnik czasem gubi zapłony i nie jest tak dynamiczny jak na benzynie. Sonda lambda nie jest podłączona. Tutaj nie bardzo mam pomysł co dalej. Pomysły mile widziane.

cbc7395519771f42.jpg

> Coś mi nie pasowało, ale zmylił mnie akumulator podciśnienia z elektrozaworkiem - taki sam, lub

> bardzo podobny jak w DU ze zmienną geometrią dolotu. W końcu jedno i drugie z Korei i lata

> podobne.

Być może osprzęt Koreańczycy wykombinowali sami, ale mechanika wraz silnikiem została zaczerpnięta ze Mazdy Bongo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Udało mi się połączyć. Sterownik to prawdopodobnie BIGAS SGIS-N. Niestety nie udało mi się

> poprawnie ustawić. Możliwości programu są rzeczywiście skromne, nie znalazłem rozrysowanej

> całej mapy. Możliwe jest tylko ręczna korekta w zakresie niskich, średnich, wysokich i

> maksymalnych obrotów. Niestety mimo poprawnego ustawienia na czas wtrysku noPb, silnik czasem

> gubi zapłony i nie jest tak dynamiczny jak na benzynie. Sonda lambda nie jest podłączona.

> Tutaj nie bardzo mam pomysł co dalej. Pomysły mile widziane.

> Być może osprzęt Koreańczycy wykombinowali sami, ale mechanika wraz silnikiem została zaczerpnięta

> ze Mazdy Bongo.

moze przerzucic na cokolwiek nowszego z jakas mozliwoscia ustawienia, nowy agis to 290zl

albo uzywany tech214

za polowe tej kwoty mozesz miec ag zetina uzywanego

zalezy dla kogo to i czy ktos ma chec zainwestowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moze przerzucic na cokolwiek nowszego z jakas mozliwoscia ustawienia, nowy agis to 290zl

> albo uzywany tech214

> za polowe tej kwoty mozesz miec ag zetina uzywanego

> zalezy dla kogo to i czy ktos ma chec zainwestowac

Tylko czy nie będzie się to wiązało z wymianą wiązki, wtrysków, reduktora itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A obecne wtryskiwacze/reduktor są w ogóle sprawne?

Szczerze to myślałem że wystarczy regeneracja parownika i zakup jakiś tanich wtrysków np reg fast. A proponujecie wymianę praktycznie kompletnej instalacji, zostają tylko rurki i zbiornik.

To auto jest wykorzystywane praktycznie tylko hobbistycznie do taplania się w błotku. Czasem zdarzy się jakaś dalsza trasa na dojazd do błota wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze to myślałem że wystarczy regeneracja parownika i zakup jakiś tanich wtrysków np reg fast.

> A proponujecie wymianę praktycznie kompletnej instalacji, zostają tylko rurki i zbiornik.

> To auto jest wykorzystywane praktycznie tylko hobbistycznie do taplania się w błotku. Czasem zdarzy

> się jakaś dalsza trasa na dojazd do błota

Jeśli miałbyś wymieniać wtryskiwacze, to regFasty będą dobre, bo to ten sam producent. Nie będzie problemu z dobraniem nastaw w tym ubogim sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli miałbyś wymieniać wtryskiwacze, to regFasty będą dobre, bo to ten sam producent. Nie będzie

> problemu z dobraniem nastaw w tym ubogim sofcie.

Poszukałem aktualizacji do tego sterownika i wgrałem nowszy firmware. Znalazłem również nowszy soft. Okazało się że ciśnienie ustawione w programie było dużo niższe niż rzeczywiste na reduktorze. Po skorygowaniu i ponownej autokalibracji poprawiło się. Nie wywala również check engine. Problem jaki pozostał to szarpiecie przy przechodzeniu z benzyny na lpg, niezależnie od temperatury. Domyślam się więc, że nie jest to związane z zaolejonymi wtryskami. Druga sprawa to niezbyt równa praca na wolnych obrotach.

Być może ktoś z Was ustawiał kiedyś taki wynalazek, proszę o podpowiedzi.

89ca5311fa81b967.jpg

cedb6d5b99964d15.jpg

Co to za funkcja "ekstra czułość wtrysków" wraz z suwakiem?

http://radio.elektroda.net

751edc1824cbb8df.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.