Skocz do zawartości

Plamy na kominie


badyl1982

Rekomendowane odpowiedzi

W jednym z pokoi na kominie pojawily mi sie wykwity, takie ciemne sadzowate.

Jak to usunąć? Zwalić tynk do cegły, czy wystarczy zdrapać gładz i na nowo wygładziować? Podejrzewam, ze w jednym i drugim przypadku istnieje obawa, że wyciągnie to spowrotem na zewnątrz. A może zdrapać gładź, posmarować szkłem wodnym i na to nowa gładź?

Proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem nie palisz mokrym drewnem, a przepływ powietrza mocno ograniczasz?

Wykwity brudu też mogą się pojawić poza okresem grzewczym, gdy są obfite opady deszczu.

Te plamy u Ciebie pojawiły się niedawno? Bo jeśli jakiś czas temu, poza okresem grzewczym, to wystarczy położyć nową gładź i zamalować. Jak jednak problemem jest palenie mokrym drewnem, to podobno pozbyć się tego jest bardzo trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jednym z pokoi na kominie pojawily mi sie wykwity, takie ciemne sadzowate.

> Jak to usunąć? Zwalić tynk do cegły, czy wystarczy zdrapać gładz i na nowo wygładziować?

> Podejrzewam, ze w jednym i drugim przypadku istnieje obawa, że wyciągnie to spowrotem na

> zewnątrz. A może zdrapać gładź, posmarować szkłem wodnym i na to nowa gładź?

> Proszę o porady.

witam

wskazuje Twój opis na to że palisz mokrym drzewem lub bardzo niską temp. .

jeżeli to nie mokre jak od wody tylko jak sadza mokra to masz problem. najlepiej zbić tynk, dobrze zagruntować, zatynkować i zmienić sposób palenia. i zrób to jak najszybciej zanim wszystko w pokoju zacznie mocno śmierdzieć bo tego zapachu łatwo się nie pozbędziesz.

a jeżeli ti tylko mokre plamy to przyglądnij się obróbce komina...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> wskazuje Twój opis na to że palisz mokrym drzewem lub bardzo niską temp. .

> jeżeli to nie mokre jak od wody tylko jak sadza mokra to masz problem. najlepiej zbić tynk, dobrze

> zagruntować, zatynkować i zmienić sposób palenia. i zrób to jak najszybciej zanim wszystko w

> pokoju zacznie mocno śmierdzieć bo tego zapachu łatwo się nie pozbędziesz.

> a jeżeli ti tylko mokre plamy to przyglądnij się obróbce komina...

> pozdrawiam

Palę ekogroszkiem temperatura na kotle to 55 st. C. Wykwity pojawiły się po pierwszym sezonie i nie powiększają się. Niestety "fachowcy" doradzili po co wkład kominowy, nie potrzeba i dlatego jeden sezon było bez wkładu.

Zbicie tynku, grunt i ponowne tynkowanie nie spowodują powrotu tych plam przy założeniu, że nic już nie będzie przesiąkać (szczelny wkład kominowy)? Wolę się upewnić smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Palę ekogroszkiem temperatura na kotle to 55 st. C. Wykwity pojawiły się po pierwszym sezonie i nie

> powiększają się. Niestety "fachowcy" doradzili po co wkład kominowy, nie potrzeba i dlatego

> jeden sezon było bez wkładu.

> Zbicie tynku, grunt i ponowne tynkowanie nie spowodują powrotu tych plam przy założeniu, że nic już

> nie będzie przesiąkać (szczelny wkład kominowy)? Wolę się upewnić

jesli juz masz wklad, to teraz naprawa od zewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojej mamy na strychu wyszło coś takiego, dodatkowo okropnie śmierdziało. Niestety samo tynkowanie nie pomoże w tym przypadku, bo to i tak wyjdzie. Problemem u nas było mokre drewno i utrzymywanie niskiej temperatury, komin u wylotu był w środku olepiony czarnym szlamem, dodam, że komin wydłużyliśmy o 70cm rurą z blachy nierdzewnej, sądzę że też mogła się do tego przyczynić, bo sama blacha była bardziej wychłodzona niż komin i spaliny szybciej się w tym miejscu skraplały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W jednym z pokoi na kominie pojawily mi sie wykwity, takie ciemne sadzowate.

> Jak to usunąć? Zwalić tynk do cegły, czy wystarczy zdrapać gładz i na nowo wygładziować?

> Podejrzewam, ze w jednym i drugim przypadku istnieje obawa, że wyciągnie to spowrotem na

> zewnątrz. A może zdrapać gładź, posmarować szkłem wodnym i na to nowa gładź?

> Proszę o porady.

przede wszystkim usuń przyczynę. Plamy na kominie zazwyczaj pojawiają się wskutek kondensacji pary wodnej = za niska temperatura spalin, bez odpowiedniego wkładu.

Jak już wyschnie niestety trzeba zwalać tynk, osuszyć dokładnie i dać nowy tynk. Żadne szkło wodne nie pomoże, nie wiem skąd ten pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.