Skocz do zawartości

temperatura


Kris88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od kiedy nastały mrozy mam kolejny dziwny objaw z temperatura.

Wcześniej wskazówka nie trzymała idealnego pionu więc miałem jakoś wymienić termostat ale jakoś to trochę przekładałem.

wcześniej temperatura ogólnie wolno rosła ale climatronik dość szybko grzał.

Teraz temperatura ( chyba szybciej ) potrafi dojść do połowy a powietrze dalej zimne. (auto się też na lpg nie przełącza )

Temperatura spada auto znowu się nagrzewa i dopiero po dłuższym czasie leci ciepłe powietrze a lpg się załącza.

Całkowicie padł termostat czy może układ się zapowietrzył czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Od kiedy nastały mrozy mam kolejny dziwny objaw z temperatura.

> Wcześniej wskazówka nie trzymała idealnego pionu więc miałem jakoś wymienić termostat ale jakoś to

> trochę przekładałem.

> wcześniej temperatura ogólnie wolno rosła ale climatronik dość szybko grzał.

> Teraz temperatura ( chyba szybciej ) potrafi dojść do połowy a powietrze dalej zimne. (auto się też

> na lpg nie przełącza )

> Temperatura spada auto znowu się nagrzewa i dopiero po dłuższym czasie leci ciepłe powietrze a lpg

> się załącza.

> Całkowicie padł termostat czy może układ się zapowietrzył czy coś?

Po mojemu to układ się sam odpowietrza, sprawdzić jedynie można poziom płynu... w ciemno wymienił bym termostat bo i tak i tak musisz a obiawy pasują że to jego wina, klęknął do końca po prostu.

Jeśli będziesz kupował nowy to pod żadnym pozorem nie bierz firmy VERNET, one nie są złe, one są tak tragiczne że potrafią usmażyć silnik dzień po jego montaż... osobiście polecam to co drogi i dobre i ponoć na pierwszy montaż szło - BEHR.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po mojemu to układ się sam odpowietrza, sprawdzić jedynie można poziom płynu... w ciemno wymienił

> bym termostat bo i tak i tak musisz a obiawy pasują że to jego wina, klęknął do końca po

> prostu.

> Jeśli będziesz kupował nowy to pod żadnym pozorem nie bierz firmy VERNET, one nie są złe, one są

> tak tragiczne że potrafią usmażyć silnik dzień po jego montaż... osobiście polecam to co drogi

> i dobre i ponoć na pierwszy montaż szło - BEHR.

> Pozdrawiam

dziś wykonałem krótka trasę z 2-3 km.

W jedną stronę wskazówka szybko osiągnęła pion, ogrzewania nie było, auto się nie przełączyło na lpg.

Dolałem płynu bo było na dnie zbiorniczka.

W drodze powrotnej wskazówka nie osiągnęła nawet 1/3

ogrzewanie było auto było przełączone na lpg.

Jak zrobi się trochę cieplej to wezmę się za termostat i porządne odpowietrzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.