Skocz do zawartości

Renowacja odnawianie okna, ramy stalowej


lightjay

Rekomendowane odpowiedzi

Będę odnawiał ażurowe okno stalowe, tzn wymieniał część szybek i wszędzie kit bo jest już nieszczelny. zabawy z tym będzie bo to dwa okna 2mx2m i 2szt 2mx0,8m i te małe romby 20cmx20cm i 12cmx12cm, szybki cienkie 2-3mm

okno takie:

okno-hous_wrxrshs.jpg

okno-hous_wrxrshs.jpg

OKNO

brak możliwości demontażu więc wszytko na żywym organizmie z dwóch stron to samo (od zewnątrz i od wewnątrz), kit jest zarówno z jednej jak i z drugiej strony (od środka i od zewnątrz)

Kit wybrałem:

http://static.cokupicstatic.pl/c_350x350_1643039.jpg

a wcześniej odrdzewić i pomalować pytanie czy bawić się w

cortanin-F odrdzewiacz

+ podkład

Podkład akrylowy novol econom

na to wszytko jakaś biała farba ftalowa

czy odrdzewiacz i podkład ze śnieżku unikor S + farba ftalowa biała. Rama cały czas będzie narażona na różnice temperatur bo nie jest gruba (jakiś 1cm) wiec z zewnątrz mróz a w środku ciepło smile.gif

A potem na podkład kit szklarski i farba ftalowa.

chyba że macie inny pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będę odnawiał ażurowe okno stalowe,

> brak możliwości demontażu

Szkoda, było by dobrze to wypiaskować, no ale skoro zamurowane...

> Kit wybrałem:

A nie chcesz osadzić szyb na jakiś trwale elastyczny "kit/silikon/masę" ?

> a wcześniej odrdzewić i pomalować pytanie czy bawić się

> czy odrdzewiacz i podkład ze śnieżku unikor S + farba ftalowa biała.

Nie wiem, jak Urekor, ale Unikor stosowalem i stosuję + jest OK.

> Rama cały czas będzie narażona

> na różnice temperatur bo nie jest gruba (jakiś 1cm) wiec z zewnątrz mróz a w środku ciepło

A to tuz przy scianie tez masz szyby hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda, było by dobrze to wypiaskować, no ale skoro zamurowane...

> A nie chcesz osadzić szyb na jakiś trwale elastyczny "kit/silikon/masę" ?

od ponad 100 lat zawsze był kit smile.gif

> Nie wiem, jak Urekor, ale Unikor stosowalem i stosuję + jest OK.

> A to tuz przy scianie tez masz szyby

przy scianie tez jest cienka ramka około 1cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od ponad 100 lat zawsze był kit

No tak, ale... wiesz: mamy postęp techniki, nowe technologie i wynalazki chemii budowlanej grinser006.gif chyba, że zależy Ci na utrzymaniu "klimatu" i stylu retro/vintage zlosnik.gif no to wtedy tylko kit i to najlepiej postarzany biglaugh.gif

> przy scianie tez jest cienka ramka około 1cm

A to tego nie widać na fotce.

Tak czy inaczej - czeka Cię duuuużo pracy, niemniej życzę powodzenia waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak, ale... wiesz: mamy postęp techniki, nowe technologie i wynalazki chemii budowlanej chyba,

> że zależy Ci na utrzymaniu "klimatu" i stylu retro/vintage no to wtedy tylko kit i to

> najlepiej postarzany

> A to tego nie widać na fotce.

> Tak czy inaczej - czeka Cię duuuużo pracy, niemniej życzę powodzenia

zabieram się do tego jak pies do jeża. jeden rok mi przeszedł, ale drugi to podejrzewam że ktoś innej płci będzie mi smęcił zona.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bawić się odrdzewiaczem czy wyczyścić szczotką , odtłuścić i pomalować Unicode ?

Odrdzewiacz olać pod warunkiem, że ramę oczyścisz do "połysku" grinser006.gif czyli jak to jest ujęte w instrukcji Urekoru S:

"powierzchnie przeznaczone do malowania powinny być oczyszczone do 20 wg PN-70/H-97050"

Czyścić nie szczotką, lecz tarczami czy to korundowymi, czy listkowymi lub też innymi materiałami ściernymi. Szczotka jest zbyt delikatna grinser006.gif

Ew. jeśli masz odpowiednio wydajny kompresor, to można by się pokusić o pistolet do piaskowania - skoro nie można zdemontować ramy, to piaskowanie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.