Skocz do zawartości

Mieszanie gipsu/gładzi.


badyl1982

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wymieszać poprawnie wszelkiej maści gipsy i gładzie szpachlowe tak aby nie było grudek i pęcherzyków powietrza.

Wiem pierwsze to postępować zgodnie z opisem producenta, ale mi bardziej chodzi o narzędzia jakich użyć. Próbowałem takim mieszadłem zamontowanym na wiertarkę z możliwością regulacji obrotów, ale pęcherzyki pojawiają się. Czasem też zdarzają się grudki, raczej sporadycznie, ale jednak.

Pomyślałem o zakupie mieszadła elektrycznego i wpadła mi w oko taka Celma Jak widać ma na wyposażeniu jakieś mieszadło, ale czy konstrukcyjnie to mieszadło jest ok do gipsu? Czy nie będzie napowietrzać zaprawy? Patrzyłem w marketach za mieszadłem na taką Celmę typowo do gipsu, ale z typowych są tylko do obsadzenia na wiertarce.

Dobre rady mile widziane smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wymieszać poprawnie wszelkiej maści gipsy i gładzie szpachlowe tak aby nie było grudek i

> pęcherzyków powietrza.

> Wiem pierwsze to postępować zgodnie z opisem producenta, ale mi bardziej chodzi o narzędzia jakich

> użyć. Próbowałem takim mieszadłem zamontowanym na wiertarkę z możliwością regulacji obrotów,

> ale pęcherzyki pojawiają się. Czasem też zdarzają się grudki, raczej sporadycznie, ale jednak.

> Pomyślałem o zakupie mieszadła elektrycznego i wpadła mi w oko taka Celma Jak widać ma na

> wyposażeniu jakieś mieszadło, ale czy konstrukcyjnie to mieszadło jest ok do gipsu? Czy nie

> będzie napowietrzać zaprawy? Patrzyłem w marketach za mieszadłem na taką Celmę typowo do

> gipsu, ale z typowych są tylko do obsadzenia na wiertarce.

> Dobre rady mile widziane

A duzo tego chcesz mieszac? Niewielkie ilosci najlepiej recznie i nie dawaj za duzo wody, bo i tak wyjda dziurki potem na gladzi. Jak wieksze ilosci, to moze gotowa gladz Smig?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak wymieszać poprawnie wszelkiej maści gipsy i gładzie szpachlowe tak aby nie było grudek i

> pęcherzyków powietrza.

> Wiem pierwsze to postępować zgodnie z opisem producenta, ale mi bardziej chodzi o narzędzia jakich

> użyć. Próbowałem takim mieszadłem zamontowanym na wiertarkę z możliwością regulacji obrotów,

> ale pęcherzyki pojawiają się. Czasem też zdarzają się grudki, raczej sporadycznie, ale jednak.

> Pomyślałem o zakupie mieszadła elektrycznego i wpadła mi w oko taka Celma Jak widać ma na

> wyposażeniu jakieś mieszadło, ale czy konstrukcyjnie to mieszadło jest ok do gipsu? Czy nie

> będzie napowietrzać zaprawy? Patrzyłem w marketach za mieszadłem na taką Celmę typowo do

> gipsu, ale z typowych są tylko do obsadzenia na wiertarce.

> Dobre rady mile widziane

kup gotowa gładź (np: śmig, akryl putz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kup gotowa gładź (np: śmig, akryl putz)

Mam już zaczęty worek, także nie ma takiej opcji. Poza tym potrzebuję masę finiszową Rigipsa, a nigdzie nie mogę w okolicy dostać gotowej w wiadrze i tak najeździłem się za proszkiem. Koniecznie Rigips, bo wykańczam suchą zabudowę i spoinowanie mam wykonane właśnie ich masą.

Jakoś się przemęczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam już zaczęty worek, także nie ma takiej opcji. Poza tym potrzebuję masę finiszową Rigipsa, a

> nigdzie nie mogę w okolicy dostać gotowej w wiadrze i tak najeździłem się za proszkiem.

> Koniecznie Rigips, bo wykańczam suchą zabudowę i spoinowanie mam wykonane właśnie ich masą.

> Jakoś się przemęczę.

jak jeden worek, to mieszaj recznie - i tak nie wyrobisz na raz 25kg samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.