Skocz do zawartości

Sensowny stolik (lotniczy) do osobówki?


tjaszo

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

znacie moze jakis sensowny sposob na doposazenie samochodu w stolik dla pasazera tylnego siedzenia?

Niestety przetestowalem pare z allegro i wiekszosc od biedy daje sie uzywac na postoju na kierownicy, ale zaden nie nadaje sie do fotela ze wzgledu na sposob podparcia i montazu. Te stoliki sprzedawane na allegro jakos 'montowane na zaglowek) nie nadaja sie bo nie da sie wyregulowac stolika poziomo jesli fotel jest choc troche polozony (czyli gorna czesc oparcia jest blizej pasazera niz dol). One sa tak naprawde tylko i wylacznie na kierownice ew. na fotel ustawiony pionowo.

Przejechalem sie ostatnio w Toyocie Verso i tam sa fajne stoliki, fajne sa tez w S-MAX . Idealnie byloby gdyby cos takiego dalo sie przeszczepic do mojej Ave... wink.gif

Pytanie - macie jakies sprawdzone uniwersalne stoliki montowane na plecach przedniego fotela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hejka,

> znacie moze jakis sensowny sposob na doposazenie samochodu w stolik dla pasazera tylnego siedzenia?

> Niestety przetestowalem pare z allegro i wiekszosc od biedy daje sie uzywac na postoju na

> kierownicy, ale zaden nie nadaje sie do fotela ze wzgledu na sposob podparcia i montazu. Te

> stoliki sprzedawane na allegro jakos 'montowane na zaglowek) nie nadaja sie bo nie da sie

> wyregulowac stolika poziomo jesli fotel jest choc troche polozony (czyli gorna czesc oparcia

> jest blizej pasazera niz dol). One sa tak naprawde tylko i wylacznie na kierownice ew. na

> fotel ustawiony pionowo.

> Przejechalem sie ostatnio w Toyocie Verso i tam sa fajne stoliki, fajne sa tez w S-MAX . Idealnie

> byloby gdyby cos takiego dalo sie przeszczepic do mojej Ave...

> Pytanie - macie jakies sprawdzone uniwersalne stoliki montowane na plecach przedniego fotela?

Uniwersalne zawsze będą miały jakieś ograniczenia. Możesz sprawdzić czy, któreś z fabrycznych rozwiązań da się zaadoptować do Ave.. Espace też ma takie stoliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uniwersalne zawsze będą miały jakieś ograniczenia.

to wiem, ale miedzy 'jakies ograniczenia' a totalnie do dupy jest spora przestrzen wink.gif

Szukam podpowiedzi ktore stoliki sa bardziej w okolicy tych oryginalnych niz tych calkiem do niczego wink.gif

> Możesz sprawdzić czy, któreś z fabrycznych

> rozwiązań da się zaadoptować do Ave.. Espace też ma takie stoliki.

wszystko dedykowane opiera sie o kontrukcje fotela, a tego akurat nie chcialbym narazie przerabiac (full elektryka, skora, itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem przed podobnym dylematem i finalnie zakupiłem stolik oferowany przez BMW. W samym BMW spisywał się wyśmienicie, a to z uwagi na fakt, że tył fotela to był sztywny plastik - stolik ma regulowaną na długość podpórkę, która zapiera się o tył siedzenia. Dobierając długość można wyregulować kąt pochylenia stolika, do tego jest jeszcze regulacja wysokości przy zaczepie do zagłówka. Zaczep do zagłówka sprzedawany jest osobno i jest to część uniwersalna dla wielu akcesoriów typu stolik, wieszak itp. Całość jest bardzo funkcjonalna, stabilna, moja córka jest bardzo zadowolona. Po zmianie auta tył foteli mam "miękki", z materiału i poddaje się on nieco, gdy nacisnąć na stolik i to jest jedyny minus. Jakość wykonania jest bardzo dobra, niestety cena nie należy do niskich, szczególnie jeśli porównać z chińskimi stolikami oferowanymi w sieci. Wyszedłem jednak z założenia, że podobnie jak box dachowy jest to zakup na lata i będzie używany w wielu samochodach, więc warto zainwestować.

51952183852_1.jpg

F25_IN_Travel_and_Comfort_system_folding_table_p.jpg.resource.1234.type2.jpg

51952183853_479x303_pc.jpg

models6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stałem przed podobnym dylematem i finalnie zakupiłem stolik oferowany przez BMW. W samym BMW

> spisywał się wyśmienicie, a to z uwagi na fakt, że tył fotela to był sztywny plastik - stolik

> ma regulowaną na długość podpórkę, która zapiera się o tył siedzenia. Dobierając długość można

> wyregulować kąt pochylenia stolika, do tego jest jeszcze regulacja wysokości przy zaczepie do

> zagłówka. Zaczep do zagłówka sprzedawany jest osobno i jest to część uniwersalna dla wielu

> akcesoriów typu stolik, wieszak itp. Całość jest bardzo funkcjonalna, stabilna, moja córka

> jest bardzo zadowolona. Po zmianie auta tył foteli mam "miękki", z materiału i poddaje się on

> nieco, gdy nacisnąć na stolik i to jest jedyny minus. Jakość wykonania jest bardzo dobra,

> niestety cena nie należy do niskich, szczególnie jeśli porównać z chińskimi stolikami

> oferowanymi w sieci. Wyszedłem jednak z założenia, że podobnie jak box dachowy jest to zakup

> na lata i będzie używany w wielu samochodach, więc warto zainwestować.

SUPER! wlasnie o takie info mi chodzilo... napisz jeszcze ile dales za to cudo i podrzucisz jakis numer czesci, albo hint jak tego szukac?

edyta: znalazlem grinser006.gif

Składany stolik BMW

producent: BMW

kod produktu: 51952183853

Cena: 319.00zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - to jest stolik, do tego potrzebujesz jeszcze uchwyt do zagłówka, to ta część z pierwszego zdjęcia - nr katalogowy 51952183852, cena w okolicach 100zł. W UK u dealera BMW zapłaciłem 90 funtów za całość, więc cena którą podałeś wydaje się być ok. Gdzie szukać - salony BMW, myślę, że spokojnie wynegocjujesz jakiś rebat przy zakupie, poza tym przed zakupem będziesz mógł przymierzyć do auta, żeby nie podejmować decyzji o zakupie w ciemno. Dostępne są też na ebayu, ale po dodaniu kosztów przesyłki mało opłacalne, bo ceny nie różnią się od tych z salonu, używki nie widziałem na sprzedaż ani jednej jak szukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak jak pisałem - to jest stolik, do tego potrzebujesz jeszcze uchwyt do zagłówka, to ta część z

> pierwszego zdjęcia - nr katalogowy 51952183852, cena w okolicach 100zł. W UK u dealera BMW

> zapłaciłem 90 funtów za całość, więc cena którą podałeś wydaje się być ok. Gdzie szukać -

> salony BMW, myślę, że spokojnie wynegocjujesz jakiś rebat przy zakupie, poza tym przed zakupem

> będziesz mógł przymierzyć do auta, żeby nie podejmować decyzji o zakupie w ciemno. Dostępne są

> też na ebayu, ale po dodaniu kosztów przesyłki mało opłacalne, bo ceny nie różnią się od tych

> z salonu, używki nie widziałem na sprzedaż ani jednej jak szukałem.

dzieki za doprecyzowanie.

Jutro obdzwonie salony BWM w miescie zeby sie zorientowac kto ma ten uchwyt i jak byloby z ew. przymierzaniem. Jak nie beda chcieli, to kupie na allegro - mam 14dni na zwrot w razie jakby nie pasowal. A jak bedzie pasowal to potem dokupie stolik wink.gif

jeszcze raz dzieki za info smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.