Skocz do zawartości

Rosjanin a fotoradary


KTB

Rekomendowane odpowiedzi

Jechałem parę godzin temu z Katowic do Czwy, mniej więcej od Siewierza przede mn a, czasem za mną, bo jechał nierówno, ruski Mercedes. Jest na tym odcinku 5 fotoradarów zaliczył z nich 3.

Zwalniał, np. do 100/70, ale to oczywiście nic nie znaczyło

2 rzeczy mnie ciekawią.

1. Gdyby go zgłosić na policję, ze taki a taki ma tyle przekroczeń w tym dniu, to oni jakoś zareagują, że na granicy zapłaci?

2. Jeżeli jadę za nim, w odległości np. 50m, z prawidłową prędkościa i widzę, że każdy fotoradar błyska wtedy, kiedy on już go minął, a ja jeszcze nie dojechalem, to z czego to wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jechałem parę godzin temu z Katowic do Czwy, mniej więcej od Siewierza przede mn a, czasem za mną,

> bo jechał nierówno, ruski Mercedes. Jest na tym odcinku 5 fotoradarów zaliczył z nich 3.

> Zwalniał, np. do 100/70, ale to oczywiście nic nie znaczyło

> 2 rzeczy mnie ciekawią.

> 1. Gdyby go zgłosić na policję, ze taki a taki ma tyle przekroczeń w tym dniu, to oni jakoś

> zareagują, że na granicy zapłaci?

> 2. Jeżeli jadę za nim, w odległości np. 50m, z prawidłową prędkościa i widzę, że każdy fotoradar

> błyska wtedy, kiedy on już go minął, a ja jeszcze nie dojechalem, to z czego to wynika?

Moze tobie robilo fotki a nie jemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze tobie robilo fotki a nie jemu.

No chance, 72/20 góra.

Znam tą trasę od 25 lat. Czasem jeżdże 2 razy dziennie, nigdy żaden radar mi zdjęcia nie zrobił, a byłem ciekaw obserwacji jak będzie mu migać, bo wyglądało mi od 1go radaru, że jedzie za szybko.

Moim zdaniem to albo reakcja oka, albo jeszcze coś innego, a co niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mnie zawsze zastanawiało jak szybkostrzelne są te nasze fotoradary - czy np są w stanie zrobic

> serie 5 zdjęc w odstępach poniżej sekundy

Mnie też, tylko że kazdy migał tylko raz, i zawsze "po" przejeździe szybszego samochodu.

Teraz sobie przypomniałem, że już kiedyś tak miałem, wtedy nie spoglądałem na prędkościomierz ale byłem pewny że jadę ok, żadna fota mi nie przyszła.

Dzisiaj sprawdzałem dobrze od kiedy jadę z właściwą prędkością, żeby przez ogladanie błysków nie przekroczyć samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>2. Jeżeli jadę za nim, w odległości np. 50m, z prawidłową prędkościa i widzę, że każdy fotoradar błyska wtedy, kiedy on już go minął, a ja jeszcze nie dojechalem, to z czego to wynika?

a wiesz że to niemożliwe co piszesz? jak Ty jedsziesz 70 a on 100 km/h to oddala się od Ciebie co sekundę ponad 8 metrów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a wiesz że to niemożliwe co piszesz? jak Ty jedsziesz 70 a on 100 km/h to oddala się od Ciebie co

> sekundę ponad 8 metrów...

I własnie dlatego, że zwalniam przed fotoradarem powstaje odległośc ok 30-50m. może obliczysz ile na to sekund trzeba?

Tak dobrze Ci idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> napiszę jaśniej: nie możesz w takiej sytuacji jak opisałeś JECHAĆ za nim w odległości 50 m.

Dla ciebie jaśniej...

W obrębie fotoradaru mogę. I co poradzę na to. Przecież on tam tez nie jechał ze stałą prędkością. Wyobraź sobie zdjęcie z danego punktu w czasie, sa na nim dwa samochody, jeden jedzie 70 drugi 100 w odległości 30 m. czy 50 jak chcesz. Niemozliwe?

Cierpisz na braki w wyobraźni.

Coś tam policzyłeś i masz temat?

Śmiało, tylko nie licz że dalej czytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Gdyby go zgłosić na policję, ze taki a taki ma tyle przekroczeń w tym dniu, to oni jakoś

> zareagują, że na granicy zapłaci?

Myslisz, ze to tak szybko dziala? Zanim dane z fotoradaru dojda do systemu i ktos bedzie je mial na biurku, to pewnie kilka dni albo tygodni minie.

Ja jezdzac autem z Irlandii po Polsce raczej nie przejmuje sie wogole fotoradarami. Jak mi jakis zrobi zdjecie przypadkowo to trudno - i tak nigdy nic nie przychodzi.

Mysle ze tak samo dziala to w przypadku auta z Rosji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Gdyby go zgłosić na policję, ze taki a taki ma tyle przekroczeń w tym dniu, to oni jakoś

> zareagują, że na granicy zapłaci?

Raczej nie, ale w jakim celu chciałbyś to zrobić?! niewiem.gif

> 2. Jeżeli jadę za nim, w odległości np. 50m, z prawidłową prędkościa i widzę, że każdy fotoradar

> błyska wtedy, kiedy on już go minął, a ja jeszcze nie dojechalem, to z czego to wynika?

Wydaje mi się że z mylącej perspektywy, fotoradary błyskają z bardzo bliska i jadąc kawałek z tyłu może wydawać Ci się że on już przejechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mnie zawsze zastanawiało jak szybkostrzelne są te nasze fotoradary - czy np są w stanie zrobic

> serie 5 zdjęc w odstępach poniżej sekundy

Zaskakująco szybkostrzelne, przy prędkości ok 100 i odstępami między pojazdami w okolicach 2-3m strzelało jak stroboskop(zdążyło przynajmniej 7 razy) grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla ciebie jaśniej...

> W obrębie fotoradaru mogę. I co poradzę na to. Przecież on tam tez nie jechał ze stałą prędkością.

> Wyobraź sobie zdjęcie z danego punktu w czasie, sa na nim dwa samochody, jeden jedzie 70 drugi

> 100 w odległości 30 m. czy 50 jak chcesz. Niemozliwe?

> Cierpisz na braki w wyobraźni.

> Coś tam policzyłeś i masz temat?

Uśmiałem się jak norka.

Przed fotoradarem po hamulcach /bo może zrobić zdjęcie/. Za pełny gaz żeby rusek nie uciekł.

Te foto radary stały chyba na jakichś ograniczeniach.

Wg Twojego opisu jechałeś bardziej niebezpiecznie niż rusek.

> Śmiało, tylko nie licz że dalej czytam.

Możesz nie odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I własnie dlatego, że zwalniam przed fotoradarem powstaje odległośc ok 30-50m. może obliczysz ile

> na to sekund trzeba?

> Tak dobrze Ci idzie.

aha, czyli pred tym jediesz z prędkością 100/h i jaki masz wtedy dystans?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 2. Miga gdy jest tuż przy radarze, a Tobie z tyłu się wydaje, że go już minął. Kiedyś tak na przejściu w Warszawie wyprzedził mnie gość przekraczając i miałem wręcz wrazenie, że to mnie strzeliło. Ale gdy odtworzyłem zapis z rejestratora ze spowolnieniem, wyszło ze to jednak jemu strzeliło gdy był pojedyncze metry od słupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.