Skocz do zawartości

Kompatybilność wiązek SC, CC i Punto mk1


fendt180

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamiętam a pamięć mam dobrą ale krótką, to kostka która łączy wiązkę silnika z kabinową w sc 1.1 jest inna niż w p1 16v, są podobne ale CHYBA nie można ich połączyć, do tego piny są inaczej rozstawione hmm.gif

Czy da się jakoś kabinowa z cc 1.1 połączyć z silnikowa z p1 16v żeby było w miarę ori? Są te duże wtyczki rozbieralne? Myślałem żeby rozebrać wtyczkę w silnikowej z punto i założyć z cc i porozmieszczac piny tak jak mają być hmm.gif

Czy wiązki z sc 1.1 i cc 1.1 są ze sobą i można je zamieniać i pasują na wtyczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co pamiętam a pamięć mam dobrą ale krótką, to kostka która łączy wiązkę silnika z kabinową

> w sc 1.1 jest inna niż w p1 16v, są podobne ale CHYBA nie można ich połączyć, do tego piny są

> inaczej rozstawione

Ostatnio łączyłem kostkę z 1.1 MPI kabinową ( jeśli o taką Ci chodzi to się wypowiem zlosnik.gif ) z silnikową p1 1.2 16v. Są troche inne ale jak lekko zmodyfikujesz to idzie połaczyć grinser006.gif Jak będziesz miał w łapach to zobaczysz o co chodzi , trzeba wyciąć takie plastikowe "piloty".

W każdym razie ja tak zrobiłem i działa.

> Czy da się jakoś kabinowa z cc 1.1 połączyć z silnikowa z p1 16v żeby było w miarę ori? Są te duże

> wtyczki rozbieralne?

j/w , Są rozbieralne, ale uważaj bo łatwo zniszczyć. Trzeba delikatnie czymś bardzo cienkim podważyć zapadki i wyciągnąć pin

>Myślałem żeby rozebrać wtyczkę w silnikowej z punto i założyć z cc i

> porozmieszczac piny tak jak mają być

Ja rozebrałem kabinową z 1.1 MPI i porozmieszczałem piny tak jak ma być i działa ( czyli odwrotnie niż Ty chcesz). Oryginalnie chyba żaden pin się nie zgadza + z tego co pamiętam u mnie w punto musiałem dołożyć stały plus, bo w 8v szedł inaczej, nie wiem czy w cc też tak jest

> Czy wiązki z sc 1.1 i cc 1.1 są ze sobą i można je zamieniać i pasują na wtyczki?

niewiem.gif

Pozdro piwo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy wiązki z sc 1.1 i cc 1.1 są ze sobą i można je zamieniać i pasują na wtyczki?

Wtyczki są takie same, ale piny są inaczej rozmieszczone i inaczej skompletowane. Czyli w wiązce z cc są piny, których nie ma w sc i odwrotnie.

Temat tak porąbany, że dopiero na żywym organizmie udało mi się to połączyć.

Nie jest duży problem gdy drutujesz golasa na skróty, ale jak masz wszystkomający egzemplarz to już jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.