Skocz do zawartości

Wymiana osłony przegubu od skrzyni?


grog

Rekomendowane odpowiedzi

> Wymienial ktos samemu ?

> Jakie potrzebne klucze na co uwazac ?

> Dzieki

Zdejmujesz koło, odkręcasz nakrętkę przegubu (30 lub 32 - nie pamiętam), odkręcasz zwrotnicę od amortyzatora (17, 19), wyciągasz półoś ze zwrotnicy, zrywasz opaskę przy skrzyni biegów (kleszcze), wyciągasz półoś na stół i zabezpieczasz jej końcówkę (taśma klejąca). Zrywasz opaskę przy przegubie (kleszcze), zbijasz przegub (gumowy młotek i cienkie kleszcze), zdejmujesz obie osłony, wymieniasz zużytą, aplikujesz smar, zakładasz nowe opaski i składasz wszystko w odwrotnej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdejmujesz koło, odkręcasz nakrętkę przegubu (30 lub 32 - nie pamiętam), odkręcasz zwrotnicę od

> amortyzatora (17, 19), wyciągasz półoś ze zwrotnicy, zrywasz opaskę przy skrzyni biegów

> (kleszcze), wyciągasz półoś na stół i zabezpieczasz jej końcówkę (taśma klejąca). Zrywasz

> opaskę przy przegubie (kleszcze), zbijasz przegub (gumowy młotek i cienkie kleszcze),

> zdejmujesz obie osłony, wymieniasz zużytą, aplikujesz smar, zakładasz nowe opaski i składasz

> wszystko w odwrotnej kolejności.

mad.gif zastanawiam sie tylko po co tak utrudniac sobie życie

Ja zrobiłem to tak zdjełem opaski z półosi przy skrzyni odkreciłem swożeń zdjełem z niego zwrotnice odchyliłem wyjełem półoś z kielicha zdjełem zabezpieczenie i krzyżak założyłem nowagume i krzyżak i skreciłem wszystko do kupy tak jak bylo

a jesli chodzi o srube od przegubu to jest klucz 32 i to musi byc porządny żeby ruszyć srube

Ozz: zdjąłem a nie zdjełem; wyjąłem a nie wyjełem; sworzeń a nie swożeń.

Zdejmij słownik ortograficzny z półki i zacznij stosować interpunkcję. Zdecyduj się też czy używasz polskich znaków, generalnie NETYKIETA do przyswojenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zastanawiam sie tylko po co tak utrudniac sobie życie

> Ja zrobiłem to tak zdjełem opaski z półosi przy skrzyni odkreciłem swożeń zdjełem z niego

> zwrotnice odchyliłem wyjełem półoś z kielicha zdjełem zabezpieczenie i krzyżak założyłem

> nowagume i krzyżak i skreciłem wszystko do kupy tak jak bylo

> a jesli chodzi o srube od przegubu to jest klucz 32 i to musi byc porządny żeby ruszyć srube

> Ozz: zdjąłem a nie zdjełem; wyjąłem a nie wyjełem; sworzeń a nie swożeń.

> Zdejmij słownik ortograficzny z półki i zacznij stosować interpunkcję. Zdecyduj się też czy używasz

> polskich znaków, generalnie NETYKIETA do przyswojenia.

Czy ja wiem czy to utrudnienie? Kolega pytał o prosty sposób. Twój jest dobry i szybszy pod warunkiem że w garażu leży ściągacz żeby zdjąć krzyżak i nie rozsypią się igiełki na krzyżaku, oraz jest kanał żeby nie męczyć się leżąc pod autem.

Oba sposoby dobre, autor wątku niech wybierze sobie odpowiedni dla niego 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy ja wiem czy to utrudnienie? Kolega pytał o prosty sposób. Twój jest dobry i szybszy pod

> warunkiem że w garażu leży ściągacz żeby zdjąć krzyżak i nie rozsypią się igiełki na krzyżaku,

> oraz jest kanał żeby nie męczyć się leżąc pod autem.

> Oba sposoby dobre, autor wątku niech wybierze sobie odpowiedni dla niego

No fakt ja mam kanał wiec mi było łatwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.