Skocz do zawartości

Kratka nawiewów pod przedniąszybą.


rafak

Rekomendowane odpowiedzi

> Tu ostatnio poruszałem temat, ale jednoznacznej odpowiedzi nie mam.

> Po fotkach spodu deski wnioskuje, że od góry musi wyjść

> Jaki masz problem?

Pojawiło się trzeszczenie w okolicach lewego końca nawiewu i musze coś z tym zrobić bo mnie bardzo irytuje, a nie chciałbym czegoś przypadkiem połamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojawiło się trzeszczenie w okolicach lewego końca nawiewu i musze

> coś z tym zrobić bo mnie bardzo irytuje, a nie chciałbym czegoś

> przypadkiem połamać.

Mam to samo i jak będę miał trochę czasu to zabieram sie za wyjmowanie kratki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam to samo i jak będę miał trochę czasu to zabieram sie za

> wyjmowanie kratki.

Z moich osobistych doświadczeń wynika, że wyjęcie i ponowne zamontowanie czegokolwiek kończy się tak, że trzasków i skrzypień raczej przybywa niż ubywa grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy można nazwać to przerabianiem bo umnie wyglądało to tak że po którejś wizycie w ASO i zgłoszeniu trzasków w desce rozdzielczej musieli coś tam grzebać i niestety któregoś dnia ten plastik na brzegach zaczął sobie dyndać. Jak to pooglądałem to wyglądało to jakby zaczepy (jeśli można to tak nazwać) są poprostu zgrzewane od spodu deski. Na dzień dzisiejszy pomogło za 2 razem – klejenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...Jak to pooglądałem

> to wyglądało to jakby zaczepy (jeśli można to tak nazwać) są

> poprostu zgrzewane od spodu deski. Na dzień dzisiejszy pomogło

> za 2 razem – klejenie.

Powiem tak: otrzymałem fotke spodniej części deski i nie widac aby kratka mogła być zgrzewana od spodu, bo tam nie ma dojscia. Ona musi byc oddzielnym elementem, tak pokazuje (L)eper zlosnik.gif. Moze byc jeszcze inna ewentualniść, że ta kratka jest zgrzewana w fabryce do całego body deski a dopiero później pokrywana tą zewnetrzna miękka powłoką.

Najpierw wezme szczykawkę, napełnie silikonem w płynie i bedę wtryskiwał oink.gif gdzie sie da. Jak to nie pomoże wyrwe chocby zębami ta klnie.gif kratkę

wrrr.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jak to nie pomoże wyrwe chocby zębami

> ta kratkę

Dzisiaj juz prawie bylem bliski takich rozwiazan, ale zastosowalem troszke inna technologie - przy.....balem z piesci w deske i............... cisza, przejechalem 150 km i wielka cisza, wszystko wrocilo do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj juz prawie bylem bliski takich rozwiazan, ale zastosowalem

> troszke inna technologie - przy.....balem z piesci w deske

> i............... cisza, przejechalem 150 km i wielka cisza,

> wszystko wrocilo do normy.

W które miejsce przy....ś w deske? od przodu czy gdzies w okolicach nawiewu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Z moich osobistych doświadczeń wynika, że wyjęcie i ponowne

> zamontowanie czegokolwiek kończy się tak, że trzasków i

> skrzypień raczej przybywa niż ubywa

Bo trzeba zmontować inaczej niż fabryka , na przykład zaopatrzyć się w samoprzylepne ciekie uszczelki gumowe i podkładać między montowane powierzchnie i wtedy działa , wspomnianą kratkę uspokoiłem kawałkiem gąbki poliuretanowej wciśniętej pod kratkę - mniej więcej pod zaczepem( tępym śrubokrętem się to robi bez demontażu- bo można zniszczyć czujnik klimy- ten guzik w środku kratki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

> Bo trzeba zmontować inaczej niż fabryka , na przykład zaopatrzyć się w samoprzylepne ciekie

> uszczelki gumowe i podkładać między montowane powierzchnie i wtedy działa , wspomnianą kratkę

> uspokoiłem kawałkiem gąbki poliuretanowej wciśniętej pod kratkę - mniej więcej pod zaczepem(

> tępym śrubokrętem się to robi bez demontażu- bo można zniszczyć czujnik klimy- ten guzik w

> środku kratki )

Witam!

Też zacząłem przerabiać temat tych trzasków bo sa denerwujące. Jak juz pisałem kiedyś wydaje mi się że to ta kratka ze zdjęcia wyżej ale to jest chyba zmyłka i to trzaska sie cos głebiej ktoś wspominał o tunelach nawiewów. Wydaje mi sie że poprzedni włąściel też z tym walczył dlatego mam poluzowaną po prawej stronie ta kratke. I czy ktos z Was poradził sobie z tym problem zarówno z trzaskami pochodzącymi z tych tuneli nawiewów jak i z wyciszeniem tej kratki poprzez jakies miękkie podkładki gąbki taśmy itp ale w sposób estetyczny tak aby nic nie było widać patrząc z wewnątrz auta jak i zewnątrz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze kolejne TTTM smile.gif Podejrzewam koledzy, że temat trzasków to coś innego niż ta wspomniana kratka pod przednią szybą. Trzeba by było wymontować i ruszyć w drogę coby sprawdzić czy problem zniknął czy nie. U mnie z lewej strony kratka ma urwany zaczep więc jest uniesiona trochę do góry. Trzaski występują dalej, zauważyłem że tylko jak jadę, jak stoję jest cisza. Problem w ogóle w zimie chyba się nasila przy zmianach temperatur.

Przy okazji, jakim klejem to ustrojstwo przykleić? Taśma dwustronna nie dała rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wracam do tematu. Nie daje mi to żyć. Czy wymontowanie zegarów, radia i schowka górnego pozwoli na dostęp do tych plastikowych rur? Wtedy powciskam jakąś gąbkę czy cokolwiek. Może ktoś z Was w miarę czytelnie opisac jak wyjąc radio i zegary? Czy jest to trudna operacja i czy zrobi to zwykły laik w garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy okazji, jakim klejem to ustrojstwo przykleić? Taśma dwustronna nie dała rady.

Ostatnio kleiłem od strony kierowcy, bo też był urwany zaczep i chwyciło mi na poxipolu. Na razie się trzyma, zimno czy upał, jest ok. Kleiłem w sumie dwa razy i co dziwne, że za pierwszym razem klej puścił, zmiękł i się odkleił, a nie powinien, bo na nadszybiu nie ma przecież ponad 100C*, a on powinien wytrzymać do 120C*. Dopiero za drugim razem się udało i klej trzyma dobrze. Możesz spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.