Skocz do zawartości

Gdyby tak zostać przewoźnikiem? Warunki do spełnienia.


Joki

Rekomendowane odpowiedzi

Nurtuje mnie pytanie czy mając 9-osobowego bus-a mógłbym legalnie wozić ludzi na stałej trasie? Ogłaszając się np. na jakimś portalu carpooling-owym. Dajmy na to, że mam DG, wystawiam paragony. Płacę podatki.

Czy: "krokodylki" mogłyby mieć coś przeciwko? Czy w razie kontroli mogłoby to się wiązać z jakimiś konsekwencjami?

hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mając 9 osobowe auto spełniasz warunek działalności "Przewóz osób". To sporo ułatwia, bo z tego co

> piszesz, nie chodzi o taxi.

Nie, nie chodzi o taksówkę tylko regularne połączenie między dwoma oddalonymi o kilkaset km. miastami przy okazji regularnych przewozów towarowych. Towar na pace a 8 wolnych miejsc pustych.

No to zabieramy pasażerów.

Wystarczy DG i jazda czy coś jeszcze?

Oglądając kilka razy jakieś programy TV dla przewoźników i widząc kwoty mandatów od ITD za różne wydawać by się mogło drobiazgi, budzi to moje wątpliwości.

hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdaje się że CPC (można zatrudnić osobę która ma) + licencja.

Dzięki. 20.GIF To już jakiś trop.

Pytanie tylko czy jest to obowiązkowe czy tylko prestiżowe?

I co grozi za wykonywanie przewozów bez takiego papierka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki. To już jakiś trop.

> Pytanie tylko czy jest to obowiązkowe czy tylko prestiżowe?

> I co grozi za wykonywanie przewozów bez takiego papierka?

Jeśli będziesz próbował to potraktować jako przewóz osób na linii regularnej to IMO nie dasz rady ogarnąć tego w sposób jak piszesz bo to już grube przedsięwzięcie. Jeśli w ogóle, to co najwyżej jako przewóz osób w sensie takim, jak konkurencja dla Taxi w Warszawie obrazowo mówiąc. Natomiast to z kolei z przewozem na linii regularnej nie ma nic wspólnego, a raczej jest pewnym obejściem wymogów dla taxi.

Jeśli chodzi o przewóz na linii regularnej to musisz mieć pozwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika, licencję, certyfikat kompetencji zawodowych, rozkład jazdy, przystanki, zabezpieczenie majątkowe na każdy pojazd w kwocie niemałej i na pewno o czymś zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.