Skocz do zawartości

Audi A3, A4 lub coś innego?


Rekomendowane odpowiedzi

Cos takiego, jak w tym wątku opisywane: 2007 i młodziej.

Tak się składa że szukając autka dla siebie myślałam właśnie o Audi A3 takim 2005-2007. W tych modelach nie ma już silników 1,8T które jak nie zajeżdżone to dobre były. Benzynowe tylko niezbyt trwałe FSI i TFSI (mechanik mówił że to silniki ryzykowne). Pozostaje tylko stary 1,6 który jest podobno idealny do gazu ale sam w sobie nie zachwyca. (słabe osiągi i dużo pali choć trwały). Z TDI w miarę dobry 1,9 taki co 105KM ma ale podobno też niektóre jego odmiany są wadliwe i ciężko znaleźć takiego z przyzwoitym przebiegiem.

No to tyle ja się naumiałam o tym autku i wszystko to napisałam :)  (ja zrezygnowałam z tego modelu i szukam czegoś innego) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos takiego, jak w tym wątku opisywane: 2007 i młodziej.

 

To z benzyniaków takich w miarę bezawaryjnych to 102KM 1.6 i 1.8 150KM BPU, reszta to TSI,FSI i TFSI a więc branie oleju i różnorakie problemy od łańcuchów rozrządu po grubszą technikę.Z diesla masz poczciwe 1.9 TDI (BKC,BXE,BLS), niektórzy piszą, że też potrafiły się zepsuć, wywalić korbę bokiem itp, ale nie jest to nagminny przypadek, poza tym doszły mnie słuchy, że to partia do Skody poszła wadliwa i najwięcej usterek bywało w Octaviach, 2.0 litrowe TDIki po 2009 noszą miano "poprawionych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z benzyniaków takich w miarę bezawaryjnych to 102KM 1.6 i 1.8 150KM BPU, reszta to TSI,FSI i TFSI a więc branie oleju i różnorakie problemy od łańcuchów rozrządu po grubszą technikę.Z diesla masz poczciwe 1.9 TDI (BKC,BXE,BLS), niektórzy piszą, że też potrafiły się zepsuć, wywalić korbę bokiem itp, ale nie jest to nagminny przypadek, poza tym doszły mnie słuchy, że to partia do Skody poszła wadliwa i najwięcej usterek bywało w Octaviach, 2.0 litrowe TDIki po 2009 noszą miano "poprawionych".

A ten 1.8 150KM BPU jak napisałeś to był montowany właśnie w takich A3 2005-2007? Jak TAK to czy warto takiego poszukać...???

(choć jak teraz zerkam np. AUTOCENTRUM gdzie można poczytać opinie właścicieli to ani w raportach spalania ani opinii użytkowników nie ma tego silnika)

Tak mało popularny był?

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/audi/a3/8p/hatchback-3d/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten 1.8 150KM BPU jak napisałeś to był montowany właśnie w takich A3 2005-2007? Jak TAK to czy warto takiego poszukać...???

(choć jak teraz zerkam np. AUTOCENTRUM gdzie można poczytać opinie właścicieli to ani w raportach spalania ani opinii użytkowników nie ma tego silnika)

Tak mało popularny był?

http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/audi/a3/8p/hatchback-3d/

 

Produkowany w 2006-2012, popularny w tej budzie to on nie był, bo wtedy wchodziły FSI, TFSI i wdrażano nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.