Skocz do zawartości

Odpowiedniki modeli audi w VW..?


delco

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy obecnie produkowane A6 to passat?

> ew czy A6 w wersji 4x4 ma jakiegos odpowiednika?

> A co z modelami Q5 i Q7? Czy Q7 to Touareg?

> Taki problem rozstrzygano przy mnie jak stałem w kolejce po LPG...?

Passaty od kilku lat mają silniki montowane poprzecznie, a6 wzdłuż=inne skrzynie biegów etc.

Q7 jest na przedłużonej płycie tuarego, na tej samej płycie podobno montuje się cayen'y. Q5 ma sporo współnegu z tiguanem i po proporcjach i krztałcie wnioskuję, że zapewne macan'em.

A3=golf=leon ect. a1=polo, fabia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli oznaczołoby że koncern poodzielal modele bardziej od siebie?

Tylko czy rozstrzygnięcie tego "sporu" ma jakąkolwiek wartość? smile.gif

Chyba że ktoś biedny kupuje Passata i chce się dowartościować mówiąc "to Audi A6, tylko bardziej podoba mi się znaczek VW". zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko czy rozstrzygnięcie tego "sporu" ma jakąkolwiek wartość?

dlaczego sporu? to była luźna rozmowa...

> Chyba że ktoś biedny kupuje Passata i chce się dowartościować mówiąc "to Audi A6, tylko bardziej

> podoba mi się znaczek VW".

jest parę modeli identycznych sprzedawanych pod rożnymi markami - pytałem bardziej z ciekawości czy jest jakas unifikacja na linii VW/audi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlaczego sporu? to była luźna rozmowa...

> jest parę modeli identycznych sprzedawanych pod rożnymi markami - pytałem bardziej z ciekawości czy

> jest jakas unifikacja na linii VW/audi..

Do niedawna tak to wyglądało Polo-Fabia-Ibiza, Golf-Leon-Octavia-A3, A4-Passat, ale teraz nastąpiła zmiana strategii i mamy dwie bazy podwoziowe MQB (silniki w poprzek) i MLB (wzdłuż) potrafiące dosłownie ustawiać wymiary jak się chce. Stąd nowy Passat jest "na tej samej" platformie co Golf 7, a rozstawy osi nowego GOlfa, Leona, A3 i Octavii mogę być różne. Za to nowe A4 będzie już "na tej samej" co nawet A8. To dopiero unifikacja zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy obecnie produkowane A6 to passat?

> ew czy A6 w wersji 4x4 ma jakiegos odpowiednika?

> A co z modelami Q5 i Q7? Czy Q7 to Touareg?

> Taki problem rozstrzygano przy mnie jak stałem w kolejce po LPG...?

Btw Passat nigdy nie był równy A6, tylko A4 (generacja B5), a że A4 było ciaśniejsze nic nie znaczy.

Podobnie jak pierwsza Octavia była stawiana na równi z B5, a była niczym innym jak "rozpasanym" Golfem.

Touareg, Q7, Cayenne i nowy SUV Bentleya powstają na jednej linii w Bratysławie, z tym że podwozie Porsche jedzie na montaż nadwozia do Lipska (tam gdzie powstaje również Panamera), Bentley chyba w podobny sposób będzie "zabudowywany" w Crewe. Patrząc pod tym kątem są to modele częściowo zunifikowane. Na przykład podwozia pierwszej generacji Touarega / Cayenne były zbliżone nawet do T5 biglaugh.gif

Sam fakt produkowania czegoś na jednej linii wcale jednak nie musi oznaczać identyczności - przykład PSA w Vigo produkuje w jednym ciągu i Partnery i 301, podobnie we Fiacie Ypsilon i 500 (Ka).

Obecnie trudno jednoznacznie rozstrzygnąć co jest z czym powiązane, bo może być dosłownie wszystko zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Btw P

> Obecnie trudno jednoznacznie rozstrzygnąć co jest z czym powiązane, bo może być dosłownie wszystko

Dzieki trochę mi się rozjasnilo... co prawda te wiadomości nie sa mi "życiowo" absolutnie konieczne ale zawsze przyjemniej wiedzieć... ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.