Skocz do zawartości

Astra F classic 1.4 niedzialajacy obieg zamkn i stukanie w desce rozdzielczej


nuba98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jako ze nabylem okazyjnie asterke z przebiegiem 110 tys to mam pytanko jak wyzej, nie chodzi obieg wewn- caly czas jest otwarty no i delikatne tykanie w desce rozdzielczej zakezne od obr silnika. gdzie szukac, dodam ze przy okazji wymiany rozrzadu kolega mi powymienial zaroweczki w panelu. z gory dzieki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrydzień.

Obiegiem wewnętrznym steruje klapka poruszana siłownikiem pneumatycznym. Od strony pasażera pod deską widać rurkę. Rurka idzie od trójnika przy serwo hamulców do włącznika na desce, a stamtąd do siłownika (który też widać od spodu).

Możliwe przyczyny to:

nie dochodzi podciśnienie,

uszkodzony siłownik,

zacięta klapa (dostęp do niej jest po wyjęciu filtra p.pyłkowego),

brak mosiężnego kółeczka we włączniku obiegu (czy po włączeniu, przycisk jest trochę głębiej niż po wyłączeniu?).

Tykanie to może być cokolwiek: od luźnego kabelka, niedokręconego wkrętu, po zużyty wybierak przy skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich. Jako ze nabylem okazyjnie asterke z przebiegiem 110 tys to mam pytanko jak wyzej,

> nie chodzi obieg wewn- caly czas jest otwarty no i delikatne tykanie w desce rozdzielczej

> zakezne od obr silnika. gdzie szukac,

tak jak Orochimaru napisał, dodatkowo kiedyś zauważyłem wymieniając filtr kabiny w swojej byłej AF że bardzo łatwo wypiąć wężyk z obudowy filtra kabiny, od tego zacznij bo to chyba najprostsze.

Jeśli przebieg Astry jest ori to wielkie gratulacje icon_eek.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak jak Orochimaru napisał, dodatkowo kiedyś zauważyłem wymieniając filtr kabiny w swojej byłej AF

> że bardzo łatwo wypiąć wężyk z obudowy filtra kabiny, od tego zacznij bo to chyba najprostsze.

> Jeśli przebieg Astry jest ori to wielkie gratulacje

kóleczko mosiezne jest, pod maska sprawdziłem ale fakt zmieniałem filt pp moze cos faktycznie odpiąłem.... a z autem mi sie udało bo kolega dał znac ze jego wujek sprzedaje - pierwszy właściciel i przebieg 110700, dodam ze na GM 5W30 jeździ- zrobilem 1700 i zero dolewek zreszta gosc miał olej w szafie w domu i go nie wozil w aucie.....ogólnie jestem bardzo zadwolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kóleczko mosiezne jest, pod maska sprawdziłem ale fakt zmieniałem filt pp moze cos faktycznie

> odpiąłem.... a z autem mi sie udało bo kolega dał znac ze jego wujek sprzedaje - pierwszy

> właściciel i przebieg 110700, dodam ze na GM 5W30 jeździ- zrobilem 1700 i zero dolewek zreszta

> gosc miał olej w szafie w domu i go nie wozil w aucie.....ogólnie jestem bardzo zadwolony...

takich aut już nie robią zlosnik.gif

Mojej byłej stuknęło 200tkm (2001rok), z tego ponad 180tkm na gazie. UPG zmieniona, sprzęgło chyba już 3x (kobiety facepalm%5B1%5D.gif) a tak? odpalasz i wio.

Mam duży sentyment do tego wózka, Chorwacja 2x zaliczona, licznikowe 160km/h na autostradzie robił. Jęczał ale walczył old.gifhehe.gif

Jak Mama zbieżność zrobiła to nawet wspomaganie chodzi za lekko spineyes.gif

GM 5W30 od zawsze waytogo.gif

Także Panie: dbaj a się odpłaci ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> Mam duży sentyment do tego wózka, Chorwacja 2x zaliczona, licznikowe 160km/h na autostradzie robił.

> Jęczał ale walczył

z tym samym silnikiem (X14NZ) taka prędkość .... ??? pytam bo jeszcze nie testowalem go, a i z gazem jestem raczej za niezakładaniem bo zaraz sie zacznie wymiana czesci włącznie z UPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tym samym silnikiem (X14NZ) taka prędkość .... ??? pytam bo jeszcze nie testowalem go, a i z

> gazem jestem raczej za niezakładaniem bo zaraz sie zacznie wymiana czesci włącznie z UPG

dokładnie ten silnik, licznikowo tyle miał. Ledwo dociągnął ale dał radę.

UPG: jak na zagazowane 160tkm to chyba nieźle wytrzymała, generalnie jeszcze pojeździłaby bo delikatnie bąblowało na zewnątrz głowicy w jednym miejscu. Oleju w płynie czy znikającego nadmiernie płynu nie było. A że rozrząd był do zrobienia do UPG od razu poszła do wymiany.

Auto jeździ do dzisiaj, miło mi się nią czasem rypnąć zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic musze tylko zerknąć pod ten filtr pp moze tam ten wezyk spadl.... a co do jazdy to fajnie sie tym jeżdzi jak poduszkowcem (miekka), troche jak auta w stanach wink.gif, troche mnie dziwi elastycznosc- bo na niskich obrotach ladnie ciagnie do przodu, ale na wysokich to juz nie ma silnika....ale do przejazdów z punktu a do b jest idealna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak jak Orochimaru napisał, dodatkowo kiedyś zauważyłem wymieniając filtr kabiny w swojej byłej AF

> że bardzo łatwo wypiąć wężyk z obudowy filtra kabiny, od tego zacznij bo to chyba najprostsze.

sprawdzone to nie to...ale słychać dalej jakby sobie podcisnienie pykało wężykiem...pewnie musze rozebrać deske i za włącznikiem popatrzeć lub przy tym siłowniku....może jakieś porady jak to sprawdzić?? i tak mnie nachodzi pytanko czy odwrotnie wpięte przewody do włącznika coś by zmieniły???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wymieniałeś ostatniio jakoś linki prędkościomierza, ewentualnie po zdjęciu zegarów może coś zostało zagięte? u mnie jest takie cykanie, choć w sumie jednostajne jak jadę. ale żeby je usłyszeć to muszę mieć radio wyłączone. spowodowane wymianą linki prędkościomierza. gdzieś czytałem, że tak może być jak linkę się wymieniało razem z pancerzem i nie do końca dokładnie zostało wszystko ułożone pod dechą. mnie to aż tak już nie denerwuje, i co za tym idzie, olewam temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.