Skocz do zawartości

Eurocargo - twardy pedał sprzęgła


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy taki problem z Eurocargo, że pedał sprzęgła jest twardy - nie da się go wcisnąć. yikes.gif

Na początek zostanie zregenerowana grinser006.gif pompka przy pedale sprzęgła, a jeśli pomoże to się kupi nową.

Tak na moje oko to przyczyna leży gdzie indziej, ale o tym dalej. hmm.gif

Stało się to podczas jazdy, na szczęście 15km od parkingu i kolega jakoś dojechał. Zniknęło trochę płynu w zbiorniczku i musiał dolać. idea.gif Pomogło wbicie biegu na zgaszonym silniku, rozrusznik i do przodu. Jakoś grinser006.gif dojechał grinser006.gif bez wciskania pedału sprzęgła, ale teraz auto stoi i nie wiadomo co dalej. niewiem.gif

Po odpięciu przewodu hydraulicznego pedałem można ruszać, więc na moje oko wina nie leży w tej pompce niewiem.gif

Zapowietrzony układ też chyba odpada bo wtedy powinno dać się go wcisnąć. niewiem.gif

Wiem że trzeba użyć szklanej kuli, ale jak poważną awarię brać pod uwagę?

Auto na razie nie jeździ bo jestem na chorobowym, ale jeśli nie uda się tego naprawić na parkingu to czeka nas holowanie.

Tak czy inaczej chyba trzeba będzie zrzucać skrzynię... hmm.gif

Auto to Eurocargo 1 tector 210KM. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mamy taki problem z Eurocargo, że pedał sprzęgła jest twardy - nie da się go wcisnąć.

> Na początek zostanie zregenerowana pompka przy pedale sprzęgła, a jeśli pomoże to się kupi nową.

> Tak na moje oko to przyczyna leży gdzie indziej, ale o tym dalej.

> Stało się to podczas jazdy, na szczęście 15km od parkingu i kolega jakoś dojechał. Zniknęło trochę

> płynu w zbiorniczku i musiał dolać. Pomogło wbicie biegu na zgaszonym silniku, rozrusznik i

> do przodu. Jakoś dojechał bez wciskania pedału sprzęgła, ale teraz auto stoi i nie wiadomo

> co dalej.

> Po odpięciu przewodu hydraulicznego pedałem można ruszać, więc na moje oko wina nie leży w tej

> pompce

> Zapowietrzony układ też chyba odpada bo wtedy powinno dać się go wcisnąć.

> Wiem że trzeba użyć szklanej kuli, ale jak poważną awarię brać pod uwagę?

> Auto na razie nie jeździ bo jestem na chorobowym, ale jeśli nie uda się tego naprawić na parkingu

> to czeka nas holowanie.

> Tak czy inaczej chyba trzeba będzie zrzucać skrzynię...

> Auto to Eurocargo 1 tector 210KM.

spróbujcie najpierw sprawdzić drozność przewodu pomiędzy pompką a siłownikiem, potem sam siłownik a jeżeli te dwie części bedą ok to szklana kula podpowiada że docisk skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tam wysprzeglik jest hydrauliczny? Czy pneumatyczny sterowany hydraulicznie? (posiada dodatkowe przewody pneumatyczne). Jesli ten drugi to prawdopodobnie padła czesc pneumatyczna. Czy w sprawnym aucie mozna bylo wcisnac pedał sprzegła bez nabitego powietrza w ukladzie pneumatycznym? Jesli nie to mamy doczynienia z tym drugim rodzajem wysprzeglika(taki typ jest stosowany w wiekszych ciezarowkach nie wiem jak ma iveco) . Co do wyciagania skrzyni raczej nie ma potrzeby wysprzeglik powinien byc na zewnatrz skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy tam wysprzeglik jest hydrauliczny? Czy pneumatyczny sterowany hydraulicznie? (posiada dodatkowe

> przewody pneumatyczne). Jesli ten drugi to prawdopodobnie padła czesc pneumatyczna. Czy w

> sprawnym aucie mozna bylo wcisnac pedał sprzegła bez nabitego powietrza w ukladzie

> pneumatycznym?

Bez powietrza nie da się wcisnąć, tzn. da się ale idzie to bardzo ciężko. spineyes.gif

Jesli nie to mamy doczynienia z tym drugim rodzajem wysprzeglika(taki typ jest

> stosowany w wiekszych ciezarowkach nie wiem jak ma iveco) . Co do wyciagania skrzyni raczej

> nie ma potrzeby wysprzeglik powinien byc na zewnatrz skrzyni.

Element który został wyjęty i będzie regenerowany wygląda tak jak ten niżej albo bardzo podobnie, tak dokładnie to już nie pamiętam. spineyes.gif

128233805_1_644x461_wysprzeglik-eurocargo-120e21-oborniki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.