Skocz do zawartości

C4 2007 HDI - tempomat


Adaźko

Rekomendowane odpowiedzi

Może miał ktoś problem podobny do mojego:

podczas jazdy włączam tempomat i zaświeca się napis "SERVICE" na desce rozdzielczej.

Po wyłączeniu świeci się jeszcze przez chwilę i znika.

O co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czujnik pedalu sprzegla ?

> Mysle ze trzeba odczytac bledy zapisane i wtedy walczyc dalej

A nie przypadkiem czujnik swiatel STOP?

To dosc popularna przypadlosc w C4.

Tak czy owak, bez Lexii nie ma sensu nic wymieniac wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może miał ktoś problem podobny do mojego:

> podczas jazdy włączam tempomat i zaświeca się napis "SERVICE" na desce rozdzielczej.

> Po wyłączeniu świeci się jeszcze przez chwilę i znika.

> O co kaman?

A tempomat działa ?

Jak działa to nie ma to związku z tempomatem. Błąd czujnika sprzęgła eliminuje tempomat.

Bez LEX/DB nie uciągniesz smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tiaaa, a świstak siedzi i zawija w sreberka ............

Co? Przecież w C4 zgłaszano problemy z czujnikiem pedału hamulca. Nie twierdzę, że to to, bo równie dobrze może być to kwestia softu, który trzeba będzie zaktualizować.

Podszedłbym do problemu tak, że odłączyłbym akumulator na te 30 minut, wyciągnął czujnik w tym czasie, rozebrał i wyczyścił, bo można go przeczyścić.

Sam czujnik to nie wiem, kwestia 20zł za używkę...nowy ze 150zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co? Przecież w C4 zgłaszano problemy z czujnikiem pedału hamulca. Nie twierdzę, że to to, bo równie

> dobrze może być to kwestia softu, który trzeba będzie zaktualizować.

> Podszedłbym do problemu tak, że odłączyłbym akumulator na te 30 minut, wyciągnął czujnik w tym

> czasie, rozebrał i wyczyścił, bo można go przeczyścić.

> Sam czujnik to nie wiem, kwestia 20zł za używkę...nowy ze 150zł...

Na co komu używka która będzie w takim samym stanie ?

Czyszczenie nic nie daje, przerabiałem ostatnio w C3, mimo że wygląda OK i zachowuje się OK poza autem w aucie jest zwalony. Nowy sprzęgła kosztował 57 zł i jest OK

Ale Tu nie wygląda na żaden czujnik bo błąd któregkolwiek unieruchamia tempomat, a tu tempomat podobno działa, więc napis SERVICE może być zupełnie od czego innego!

Zresztą niemożliwość (z przyczyn jakichkolwiek) włączenia tempomatu NIE jest sygnalizowana napisem SERVICE!

Także bez kompa to jest wróżenie z matowej kuli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić może, najwyżej będzie miał czysty czujnik, który cicho pracuje - wkurzały mnie te piski przy każdym wciśnięciu hamulca spineyes.gif A jak dalej będzie to samo to podłączy pod lexię. Coś mi się kołacze w głowie, że problem rozwiązywała aktualizacja softu, ale tu nie jestem pewny. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.