Skocz do zawartości

Halogeny led na zewnątrz + czujki (1 lampa + 2 lub 3 czujki)


lightjay

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie temat jest taki muszę zamontować około 6 reflektorów Led 10 bądz 20wat na domu instalacja po elewacji z puszki będzie dopiero robiona, ale są gzymsy więc da się ukryć.

Problem w tym ze reflektory będą wyżej niż czujki (czujniki nie będą łapać poprawnie na wysokości zawieszonych halogenów, ale to tego czasu jest wszystko ok.

Teraz pojawia się pytanie czy można i jak to podłączyć, a chodzi mi o podłączenie 2 czy 3 czujek do jednego reflektora.

Mam akurat taki kształt ściany że aby oświetlić przód musiałbym mieć z dziesięć halogenów a jak uda mi się podłączyć np 2 czy 3 czujki pod jeden reflektor 20W czy nawet 50W to w zupełności mi to wystarczy, a dam będzie wygladal jak dom a nie jak studio telewizyjne z dużą ilością lamp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne że można, zależy jeszcze jak bardzo profi chcesz się w to bawić. Czy chcesz mieć opcję załączania tylko AUTO proprzez czujniki czy ręcznie również masz zamiar tym sterować np. ręcznie włączyć bez względu na stan czujników, jakiś zegar że np. w nocy między strzelam 00.00 a 04.00 AUTO nie działa wogóle tylko np. ręcznie z przycisku(włącznika) itp itd.

JKak tylko same czujki to poprostu jakby mostkujesz je wszystkie tzn. faza stałą (zasilanie czunika i zero doprowadzasz do czujki na stałe, a wyjście fazy(czyli ten kabelek króry zapala ci lampę - najczęściej czerwony) dajesz na L w lampie i tak ze wszystkich czujek, czyli wszystkie te czerwone łączysz razem (skręcenie, podłączenie do kostki lub jak chcesz) i z nich dopiero pod L w lampie (no chyba że wejdą ci wszystkie pod zacisk w lampie odrazu.

Ale uwaga, jest jeden warunek - wszystko musi być zasilone z tej samej fazy, inaczej zwarcie zrobisz

Smacznego jajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o coś takiego w załączniku:

LED.jpg

Mają działać tylko i wyłącznie czujniki ruchu wszytko na stałem włączone do sieci na jednym kablu.

czyli najprościej dokładamy przedłużacz i na nim montujemy całe oświetlenie czyli w tym przypadku te 3 lampy i czujniki będzie to działać na takim podłączeniu ?

post-98285-14352529672891_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja nowego kabla czyli tego po elewacji aby jakoś wyglądało zakamuflowane po gzymsach to wyjdzie nie więcej niż 100m kabla. Całość podłączona do jednej puszki w piwnicy i od tego miejsca wyjście na elewację.

Po rozeznaniu i przeliczeniu będą to reflektory/ naświetlacze halogenowe typu Slim:

1x50W

1x30w

3x20w

2x10w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.