Skocz do zawartości

[KzAK] Automat, kombi , <25kPLN


lucash

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam kombiaka z automatem w cenie do 25 kPLN. Póki co faworyt to A6 C5. Czy coś innego znajdę przy takich założeniach. Z kombi mogę zrezygnować jeśli ktoś poleci samochód w którym bez problemu wrzucę graty żony i wózek głęboki na jakieś wyjazdy smile.gif

Outbackiem jeżdzę teraz i chcę zmienić na coś innego. Nowszy Outback też wchodzi w grę ale w zasadzie nie potrzebuję 4x4.

Silnik jaki rozważam to benzyna lub trwały diesel ale może być z nim problem i większe ryzyko. W DE zdarzają się A6 z 2.4. No i znalazłem też że jak automat to tylko z quatro bo wtedy jest tiptronic.

Jakieś inne autko rozważyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie to szukaj czegoś amerykańskiego z prostą skrzynią bo za te pieniądze to kupisz sobie skarbonkę.

Co do zasady ASB są bardzo trwałe bo mają dobre smarowanie, pod warunkiem, że ktoś dbał o regularną wymianę płynu hydraulicznego i filtra.

Producenci w procedurach serwisowych, często nie przewidują wymiany płynu i filtra bo skrzynia spokojnie przeżyje 250kkm, problem polega na tym, że w tym budżecie to będzie mocno przechodzone autko, przynajmniej w tym segmencie.

Kolejna sprawa to, że nie każdy Heniek potrafi wymienić płyn i filtr w taki sposób, żeby w skrzyni nic się nie przytarło.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A Mazda 6? Np. taka

> Też zalicza sie do skarbonek?

Widzę, że pomysły i kryteria mamy podobne. Też najchętniej jeżdżę samochodami z ASB i tez potrzebuję czegoś, gdzie zapakuję Doga i pojadę raz w tygodniu na wieś.

Opinia na temat skrzyń jest opinią znajomego mechanika, jeśli chodzi o osprzęt silnika diesla to chyba oczywiste są: turbo, wtryski, EGR, overboost, DKZ (chociaż przy ASB trochę mniej).

> Jak z rudą? Tylko błotniki czy generalnie problem?

Podobno chrupie już w katalogu w wersji PL. One zdaje się rdzewieją głównie w PL ot taki mamy klimat.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kupę lat starsza a6 to nie będzie padlina?

proponujesz LIII za 25kzł więc stwierdzam, że nie kupi się takiej Laguny w rozsądnym stanie za te pieniądze, ba nawet w nierozsądnym stanie się nie kupi bo na przyzwoity stan z 2.0dCi trzeba wydać ok 40kzł.

A jeżeli chodzi o A6 C5 to nie znam cen ani nie orientuję się w rynku tych aut i nie wiem czy za 25kzł da się kupić ładne czy nie niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te samą zagwozdkę. Wpierw szukałem C5 III/Laguny ale albo bite albo po firmach i przebiegi pod 300 tysięcy.

Mazda 6 też była brana pod uwagę ale ta rdza...

Saab 93 -> ciasnawy, to samo AR 159.

Wybór padł w końcu na Fiata Crome 1.9JTDm - mam nadzieje że się będzie dobrze spisywał zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem te samą zagwozdkę. Wpierw szukałem C5 III/Laguny ale albo bite albo po firmach i przebiegi

> pod 300 tysięcy.

> Mazda 6 też była brana pod uwagę ale ta rdza...

> Saab 93 -

> Wybór padł w końcu na Fiata Crome 1.9JTDm - mam nadzieje że się będzie dobrze spisywał

A jaki tam automat siedzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.