Skocz do zawartości

Jak zmniejszyc spalanie paliwa?


abdiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Piszę do Was bo wiem, ze zawsze udzielacie dobrych rad a ja takiej potrzebuje grinser006.gif I nie besztajcie mnie, za to, ze tym razem pytam o Poloneza smile.gif - poprostu potrzebuję pomocy, a Wy zawsze mi jej udzielaliście.

Zacznę od początku.

Ojciec ma Caro+ z 97r. Autko chodzi nie najgorzej, przeraza mnie jednak to iz pali 14l/100km PB (tym bardziej, ze na forum Fso wszyscy miescilis sie miedzy 8-10, no gora 11 przy extremalnej jezdzie !! Niedlugo zabieram sie za wymiane w nim wszystkich filtow, jak i kabli wn. Jednak nie wiem czy to one sa odpowiedzialne za tak wysokie spalanie, tym bardziej, ze auto ma wtrysk, a nie gaznik.

Dlatego prosze Was - powiedzcie mi co mam zrobic zeby auto mniej palilo?!? Co mam sprawdzic, od czego zacząc? Bo osobiście to brak mi koncepcji oslabiony.gif

blagam.gif

Pozdrawiam serdecznie.

Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem 2 poldki [good car waytogo.gif] i zawsze miescilem sie w zuzycie od 7 na trasie do max 10 w miescie

1. STAN TECHNICZNY - sprawdz sonde, odstep na swiecach [niektore matoly ustawiaja tak maly odstep na elektrodach jak w starych pf125 z klasycznym zaplonem screwy.gif], zobacz czy hamulce nie trzymaja no i oczywiscie filtry itp

2. CISNIENIE W OPONACH - ja zawsze mialem 2,1 zarowno z przodu jak i z tylu. Duzo lepiej sie wtedy prowadzil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu dziękuję za odpowiedzi!

> Mialem 2 poldki [good car ] i zawsze miescilem sie w zuzycie od 7 na

> trasie do max 10 w miescie

Wiem, ze Poldek to dobre autko smile.gif Mialem nim zaszczyt jeździć. Ostatnio nawet zastanawiam się nad zamianą z ojcem smile.gif

> 1. STAN TECHNICZNY - sprawdz sonde, odstep na swiecach [niektore

> matoly ustawiaja tak maly odstep na elektrodach jak w starych

> pf125 z klasycznym zaplonem ], zobacz czy hamulce nie trzymaja

Sonda, no własnie, tylko jak ją sprawdzić? Czy trzeba pojechać do mechaniora i podłączyć do kompa? Czy da się to jakoś zrobić domowym sposobem smile.gif ?

> no i oczywiscie filtry itp

> 2. CISNIENIE W OPONACH - ja zawsze mialem 2,1 zarowno z przodu jak i

> z tylu. Duzo lepiej sie wtedy prowadzil

Filtry powymieniam, napewno smile.gif

Tylko co z tą sondą? Jak ją sprawdzić i czy jeśli jest walnieta to trzeba ją wymieniać? Jeśli tak to ile moze kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego prosze Was - powiedzcie mi co mam zrobic zeby auto mniej

> palilo?!? Co mam sprawdzic, od czego zacząc? Bo osobiście to

> brak mi koncepcji

Mi polonez 1,6 palił ok 12 litrów po mieście.

Poniżej 10 rzadko schodził.

Auto było w absolutnie tip-top kondycji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.