Skocz do zawartości

Błąd poduszki kierwcy Laguna II - dziwny przypadek


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni komputer wywala mi błąd poduszki kierowcy i tylko wtedy kiedy prowadzi żona, a dokładniej kiedy fotel kierowcy ustawiony jest pod nią. Wystarczy, że odsunę do tyłu pode mnie i błędu nie ma. Aha, czy ktoś siedzi czy też nie na fotelu to działanie jest podobne, więc mata w fotelu odpada (jeżeli jest). Gdzie szukać przyczyny? Pierwsza myśl to wiązka pod fotelem ale gdzie tam zukać problemu? Ułożenie kabla, wtyczka? Można ją wypiąć przy podpiętym aku, czy jednak klemę ściągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od kilku dni komputer wywala mi błąd poduszki kierowcy i tylko wtedy kiedy prowadzi żona, a

> dokładniej kiedy fotel kierowcy ustawiony jest pod nią. Wystarczy, że odsunę do tyłu pode mnie

> i błędu nie ma. Aha, czy ktoś siedzi czy też nie na fotelu to działanie jest podobne, więc

> mata w fotelu odpada (jeżeli jest). Gdzie szukać przyczyny? Pierwsza myśl to wiązka pod

> fotelem ale gdzie tam zukać problemu? Ułożenie kabla, wtyczka? Można ją wypiąć przy podpiętym

> aku, czy jednak klemę ściągnąć?

W żony Clio2ph2 też lubiła się zapalić kontrolka airbaga.

Zdarzyło się to 2 razy, za każdym razem po maksymalnym odsunięciu fotela kierowcy.

Ja odpiąłem wszystkie wtyczki pod fotelem (mając niemałą zagwozdkę jak to poprawnie się wypina - blokady wtyczek), psiknąłem Kontaktem i zamontowałem z powrotem.

Pomogło. Kontrolka sama zgasła i póki co jest dobrze.

Nie odłączałem akumulatora, tylko wyłączony zapłon, ale nie wiem czy nie odłączałbym w lagunie, bo nie wiem co znaczy "wyłączony zapłon" w autach bez kluczyka wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od kilku dni komputer wywala mi błąd poduszki kierowcy i tylko wtedy kiedy prowadzi żona, a

> dokładniej kiedy fotel kierowcy ustawiony jest pod nią. Wystarczy, że odsunę do tyłu pode mnie

> i błędu nie ma. Aha, czy ktoś siedzi czy też nie na fotelu to działanie jest podobne, więc

> mata w fotelu odpada (jeżeli jest). Gdzie szukać przyczyny? Pierwsza myśl to wiązka pod

> fotelem ale gdzie tam zukać problemu? Ułożenie kabla, wtyczka? Można ją wypiąć przy podpiętym

> aku, czy jednak klemę ściągnąć?

Odpowiedz znajdziesz na Laguna forum. Zapewne wtyczka pod fotelem, o ile dobrze pamiętam taka żółta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo której poduszki ? W Vectrze miałem błąd poduszki w bocznej (w fotelu), okazało się, że po prostu wtyczka mini(mikro)malnie się poluzowała (w fotelu, nie pod fotelem). Błąd wyskakiwał jak siadałem zbyt "dynamicznie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wiadomo której poduszki ? W Vectrze miałem błąd poduszki w bocznej (w fotelu), okazało się, że po

> prostu wtyczka mini(mikro)malnie się poluzowała (w fotelu, nie pod fotelem). Błąd wyskakiwał

> jak siadałem zbyt "dynamicznie".

Która poducha o nie wiem, pod fotelem są dwie wtyczki. Istotne jest to, że odsunięcie fotela błędu nie ma, przysunięcie błąd jest. Muszę obmacać dokłdniej te wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę obmacać dokłdniej te wtyczki.

ok.gif u mnie było to samo, potem się całkowicie wykrzaczyło pomimo, że wtyczka była fizycznie wpieta. Dociśniecie pomogło. To samo miałem w kierownicy, wtyczka (jedna z dwóch) się luzowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od kilku dni komputer wywala mi błąd poduszki kierowcy i tylko wtedy kiedy prowadzi żona, a

> dokładniej kiedy fotel kierowcy ustawiony jest pod nią. Wystarczy, że odsunę do tyłu pode mnie

> i błędu nie ma. Aha, czy ktoś siedzi czy też nie na fotelu to działanie jest podobne, więc

> mata w fotelu odpada (jeżeli jest). Gdzie szukać przyczyny? Pierwsza myśl to wiązka pod

> fotelem ale gdzie tam zukać problemu? Ułożenie kabla, wtyczka? Można ją wypiąć przy podpiętym

> aku, czy jednak klemę ściągnąć?

Mam to samo w megane III, właśnie jak przesuwa się fotel, przy prowadnicy jest krańcówka odległości fotela od kierownicy aby przy najbliżej odległości od kierownicy odpalić poduchę z mniejszą siłą (chyba).Rok temu na przeglądzie poprawiali mi właśnie tą krańcówkę pod fotelem, ale powiedzieli że jak sytucja się powtórzy, a powtórzyła, to wymienią wiązkę pod fotelem. Niebawem mam kolejny przegląd i będzie prawdopodobnie wymiana krańcówki z wiązką, bo to całość. Z tego co piszesz to widzę że problem dotyczy też innych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.