Skocz do zawartości

Vectra C 1.9 i DPF


RederOr

Rekomendowane odpowiedzi

> ja mam 2007 rok 150 KM i nie mam

To jeszcze popytam troszkę wink.gif

- Czym różnią się wersje silnikowe 120 i 150 KM ? Chodzi mi o technikalia.

- Rozrząd, co ile się wymienia oraz ile ta przyjemeność kosztuje.

- Sprzęgło i dwumas: przybliżona żywotność ?

- wtryskiwacze: przybliżona żywotność ?

- coś innego typowego dla diesla w VC ?

Miałem VC 2.2 Direct więc pytania o budę i elektrykę pomijam - znam problemy).

Np. takie coś - właściciel wymienił niby pasek i dwumas ze sprzęgłem, czego jeszcze można oczekiwać ? Hamulce i zawias to sobie mogę obejrzeć, ale np. jakby za chwilę padła turbosprężarka lub zaniemogły wtryski to jak mocno bym zapłakał gotówką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jeszcze popytam troszkę

> - Czym różnią się wersje silnikowe 120 i 150 KM ? Chodzi mi o technikalia.

> - Rozrząd, co ile się wymienia oraz ile ta przyjemeność kosztuje.

> - Sprzęgło i dwumas: przybliżona żywotność ?

> - wtryskiwacze: przybliżona żywotność ?

> - coś innego typowego dla diesla w VC ?

> Miałem VC 2.2 Direct więc pytania o budę i elektrykę pomijam - znam problemy).

> Np. takie coś - właściciel wymienił niby pasek i dwumas ze sprzęgłem, czego jeszcze można

> oczekiwać ? Hamulce i zawias to sobie mogę obejrzeć, ale np. jakby za chwilę padła

> turbosprężarka lub zaniemogły wtryski to jak mocno bym zapłakał gotówką ?

Na większość pytań nie zam odpowiedzi, rozrząd wymieniłem chyba koło 110 kkm.

Auto mam od 80 kkm. Od tego czasu robiłem właśnie rozrząd + pomp., łożysko z przodu, tarcze przód, amortyzatory, ostatnio chłodnica klimy padła.

na liczniku ovbecnie coś koło 145 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> To jeszcze popytam troszkę

> - Czym różnią się wersje silnikowe 120 i 150 KM ? Chodzi mi o technikalia.

nie mam pojecia ale 120 nie ma chyba klap wirowych w kolektorze

> - Rozrząd, co ile się wymienia oraz ile ta przyjemeność kosztuje.

wersje są różne jedni twierdza ze najlepiej co 80-100 , drudzy 100-120 , ja jak kupiłem miałem 117 (na blacie na kompie i potwierdzali w serwisie niby ale roznie bywa) i zmieniałem - koszt ok 1000 zł z pompą wody

> - Sprzęgło i dwumas: przybliżona żywotność ?

moje niby ok 120 tyś , kupiłem z wymienioną dwumasą i narazie ~60tys jakoś jeździ - koszt wymiany jak padnie 2-2,5tyś

> - wtryskiwacze: przybliżona żywotność ?

niewiem ale ze 200 tys wytrzymaja spokojnie wg mnie

> - coś innego typowego dla diesla w VC ?

150km - egr, dpf, klapy wirowe, dwumasa

> Miałem VC 2.2 Direct więc pytania o budę i elektrykę pomijam - znam problemy).

ogólnie myśle że auta są warte swojej ceny , wygodne, żwawe (ja robiłem u siebie program), typowe bolączki modelu są i to nie mało jak wejdziesz na vectra klub to podwieszonych usterek jest masa, ale zalezy wszystko jak sie trafi, dużo aut sprzedaje sie na części więc z tym nie ma wiekszego problemu i nie jest drogie , najdrozsze i zuzywajace sie to chyba dwumasa i "banany" z tylu ale to jakos zakladaja do poliftow przedliftowe czy cos i taniej i niby lepiej , ja jeszcze nie robilem nic bo jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jeszcze popytam troszkę

> - Czym różnią się wersje silnikowe 120 i 150 KM ? Chodzi mi o technikalia.

> - Rozrząd, co ile się wymienia oraz ile ta przyjemeność kosztuje.

> - Sprzęgło i dwumas: przybliżona żywotność ?

> - wtryskiwacze: przybliżona żywotność ?

> - coś innego typowego dla diesla w VC ?

> Miałem VC 2.2 Direct więc pytania o budę i elektrykę pomijam - znam problemy).

> Np. takie coś - właściciel wymienił niby pasek i dwumas ze sprzęgłem, czego jeszcze można

> oczekiwać ? Hamulce i zawias to sobie mogę obejrzeć, ale np. jakby za chwilę padła

> turbosprężarka lub zaniemogły wtryski to jak mocno bym zapłakał gotówką ?

Dwumas, sprzęgło, wysprzeglik i docisk, nowy olej w skrzynce m32... oraz nowy kolektor i zaspawanie dziur w kolektorze, wyprogramowanie EGR... 3100zł z robociznami koszt łączny 270751858-jezyk.gif autko rwie jak dzikie i wkoncu oddycha jak trzeba... kazdemu polecam wywalenie klap...

Silnik 19dth seria 150km bez DPF 2006 rok...

p.s są jeszcze 19dtj czyli głowica 16v ale moc zdławiona na 120km, silnik identyczny jak 19dth 150km tylko z innym programem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.