-
Stare vs nowe: 1979 VW Golf GTI vs 2015 Golf GTI drag race ....
super porównanie, jakby miał 20s wyprzedzenia to zdążyłby dojechać do mety zanim drugi by ruszył nie rozumiem dawania mu falstartu ze względu na wiek, powinni sprawdzic na hamowni moc czy trzyma serie i puścić je równo.
-
Szybkie auto za 3000-5000zl.
dokładnie, na zime i do zabawy tylko e36 w takim budżecie , kup nawet 2.0 150km i spokojnie ci starczy a wydasz na to ze 3k, reszta zostanie na ogarnięcie, 328 nie kupisz w tej cenie a 325 może jakiegoś ulepa ale po co ci taka moc na zime jak w 2.0 na deszczu bedziesz mial spory problem z trakcja
-
Rozbity Ceed... i co dalej?
dostałeś już wycene wraku z ubezpieczalni ? bo twoja cena na giełdzie którą wołasz jest mocno nierealna , ktoś w innym wątku pokazuje i30 z 2008 roku za 20tyś a ty za ceeda 2007 rozbitego wołasz 19. Myśle że realna kwota za którą ktoś to kupi to 12-14 tyś bo zrobienie tego 5-6 a i jeszcze komuś zostać coś musi
-
Lakierowanie błotnika a cieniowanie?
chcesz sam prostować szpachlować i malować ten element ? robiłeś to już kiedyś ? bo jak nie to od razu powiem że wywalisz pare złotych w błoto a element i tak bedzie wygladać jak kupa, napewno gorzej niz ten co założyłeś, bo wbrew pozorom wyszpachlować ładnie i równo element nie jest prosto , chyba że masz sprzet z warsztatu blacharsko-lakierniczego i dużo umiejętności, bo jak ręcznie papierem będziesz przecierał to na bank będzie widać gdzie to łatane a i sam nie pomalujesz ładnie , bo jak ci inni mówią nawet lakiernicy często mają problem ze srebrnym lakierem
-
Mycie silnika - czym ?
do tłustego oleju i smarów polecam BOLL - do mycia silników , czy tam gaźników , bardzo dobrze domywa , tylko niewiem czym później impregnować
-
Jakie cabrio 2+2?
przy budżecie 100 tyś patrzeć na golfa 3 cabrio albo astre I ? za taka kase mustanga cabrio z lat 60-70 z v8 !
-
Budowa domu - koszty itd
generalnie koszta zależą od wykończenia chaty czyli standardu jaki sobie zażyczysz , ale ogólnie możesz założyć że chata na gotowo metodą gospodarczą wyjdzie ci około 200 tyś + działka i media , przy chacie ok 170m koszt samego stanu surowego to 100-120 tyś, sam mam zacząć i troche przerażają mnie niektóre dodatkowe koszta. Po wykopach jak sie okaże że masz słabą ziemie to piasek do fundamentów + obsypanie domu to może ci wynieść ok 10 tyś, w zależności od równości działki, dach możesz blachodachówką po kosztach albo ceramiką 5x droższą. Podczas budowy może wyjść sporo dodatkowych kosztów, niektórzy mieli taki słaby grunt że wylewali płyte betonową pod całym domem a to też nie mało kosztuje
-
BMW 3.0d E39 ile to faktycznie wytrzymuje ?
a jak ciezko pali to nie od pompy wtryskowej ? ona chyba pada i naprawa bardzo droga cos tak kiedys wyczytalem
-
op-com problem
to zwykle wszedzie dostepne chyba powinny działać , mi ostatnio na win8.1 nie chciało cos sie łączyć a rozchodziło się o wyłączenie podpisywania sterowników czy cos takiego, moze sprawdz z tym podpisywaniem
-
Ile warta jest pieczątka?
zależy jak kto chce, ja bym nie jeździł do ASO, chyba że kupiłbym nówke w salonie. Sam jak kupuje to niby spoko jak jest książka ale nie patrze na nią jak na wyrocznie, sprawdzasz auto wg swoich kryteriów i kupujesz , a po co komuś faktury z 10 poprzednich lat na wycieraczki to nie mam pojęcia i ich nie zbieram
-
a może podacie przebiegi i napiszecie ogólnie o awariach itp, jak z blachą?
mam w firmie kilka dacii i ogolnie jest coraz lepiej z ich jakością i designem, logan z 2007 roku 1,5dci w sumie bezawaryjnie lata juz 240tys (raz cos sie w kompie powaliło i stracił moc ale jakos to serwis ogarnal za pare zlotych) , dobrze sie zbiera przy wyprzedzaniu, nikt nie studził turbo itp a dalej lata, tylko to pierwszy wypust wiec strasznie dretwy w srodku, to mcv i widac kilka nalotów rdzawych na drzwiach bagaznika od srodka przy uszczelce i przy wycieraczce, z przodu ma duzo odpryskow ale ruda nie idzie, ogolnie wytrzymala fura, mamy drugiego logana ale sedan i jakos on to tragedia z wygladu jak dla mnie, 1,6 benzyna (ok 160tys km) w sumie bezawaryja ale bez mocy, wyje, sprzeglo jakos dziwnie chodzi, ogolnie nie lubie go. Teraz doszedl jeszcze duster 1,6 + LPG fabryczne ( model po FL) , deska ładna, z zewnatrz ładny( alufelgi, relingi , ciemne szyby) , przelatane prawie 40tys w 8 miesiecy i super auto, mi sie strasznie podoba, awarii nie było, wygodne , jakoś sie zbiera chociaż szału nie ma, naped 2WD ale jezdziłem za hi-luxem z zapieta blokada po sniegu to gosciu nie mogl uwierzyc ze nie mam 4x4 a jade ciagle za nim po bezdrozach, osobiscie tak mi sie podoba ze chetnie bym sobie takiego kupil jakbym szukal takiego auta !
-
Polerka lakieru - pomóżta
efekt będzie napewno , ale czy używałeś kiedyś g3 i polerki mechanicznej ?? bo ja rezygnuje z takiego połączenia bo dłużej póżniej jest domyć auto w zakamarkach których nie zakleiłeś, niż wypolerować, a ta pasta strasznie sie rozpryskuje
-
Auto na weekend: A3 3,2 quattro czy Golf 4 V6 4motion?
> No to już do Mirasa na plac KLIK > Wątek raczej na HP... Zakup któregokolwiek z wyżej wymienionych aut w stanie pozwalającym na > dalszą bezproblemową eksploatację graniczy z cudem. 90% ogłoszeń to jajka niespodzianki > Autorowi życzę wytrwałości w poszukiwaniach - mi jej brakło gdzies z białegostoku ktoś ostatnio sprzedawał e36 330 coupe i to ładne zadbane za 15tys jak chce do zabawy i dłubania to strasznie ładne być nie musi i za 6-8 znajdzie znośne 325 , zaspawa most i będzie ogień
-
Światła do jazdy dziennej w miejsce przeciwmgielnych
> a powinny tylko z przodu a generalnie dlaczego tylko z przodu powinny ? moge sobie wyłączyć tył że będzie załączać sam przód ale chce z tył też być widocznym więc czemu tylko z przodu powinny sie zapalać ?
-
Auto na weekend: A3 3,2 quattro czy Golf 4 V6 4motion?
jak subaru ma będzie ci za drogie w utrzymaniu to bierz e36 jakieś ładne 325, 328. Od kiedy kupiłem swojego gruza to nie rozumiem czemu ludzie jako auto do zabawy szukają np golfa 4. Do e36 masz części tanie , każdy to ogarnie a jak zrobisz pierwsze rondo bokiem albo polatasz gdzies po jakims placu to jeszcze mi piwo postawisz że ci poradziłem żebyś golfów itp nie brał. Napęd na 4 łapy jest spoko ale droższa zabawka i praktycznie w takim budżecie to tylko zimą będzie robić robote i fun