Jump to content

michalkl1

użytkownik
 • Posts

  2551
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

michalkl1's Achievements

kierowca

kierowca (12/20)

297

Reputation

 1. Ja brałem na wiosnę w Jula za 3zl jakoś tak. Reszta niech płaci teraz po 15zl . Wszyscy się gapili na mnie jak na kosmitę.
 2. Teraz po fakcie jak widać montaż to bym im uwagę zwrócił. A co jak podłoga nie wytrzyma wagi szafki?
 3. Wyrwało normalnie wszytko z KG
 4. Tutaj Sami specjaliści więc powiedzcie mi czy jest sens kopać się z firmą gdy po około 3 latach spadła mi duża szafka kuchenna? Meble na wymiar + montaż. 1. Szafka o wymiarach około 90x90x30cm 2. Waga samej szafki około 36kg( wiem bo ważyłem ) 3. Waga z wsadem myślę mogło by być okolice 50kg. 4. Montaż na 2 malutkie szyny 10cm i 4 kołki motylkowe do karton gipsu. Po 2 wkręty na szynę montażową. Karton gips na stelażu. 5. Nie negocjowaliśmy ceny ile chcieli tyle dostali. Czy to tak powinno być zamontowane? Popytalem i ogólnie to firmy tak robią, żeby było bezpiecznie. Jak są wątpliwości to wzmacniają miejsce gdzie będzie wisieć szafa. Ostatecznie po czyjej stronie ciąży odpowiedzialność za prawidłowy montaż? Jeśli nie ma pełnej cegły to nie widzę innego rozwiązania jak wielkie wkręty albo przynajmniej pełna szyna na długość szafki i przynajmniej te 8-10 wkrętów tak by równomiernie rozłożyć ciężar. Fakty są takie, że jakby tam w tym momencie były dzieci(wiek przedszkolny), to nie chce nawet myśleć...a były na szczęście w pokoju. Kolejny fakt, że coś mi zaczęło tak jakby stukać. Pierwszy stuk idę do dzieci bo pewnie pajacują i zapobiegawczo pytam kto tak stuka.... I znowu stuknięcie tym razem słyszę , że z kuchni. Jestem na miejscu. Kolejne stuknięcie, myślałem, że coś na dachu ktoś robi i kolejne stuknięcie i leci szafa. Nie spodziewałem się ale zdążyłem złapać przed upadkiem frontem w podłogę ... Pierwsze słowa to ja pier..le... Trzymam szafkę bo jak puszczę to wyleci cała zawartość ze środka , szklanki literatki i inne porcelany, jeszcze najbliższe sekundy słyszę , że rozlewają się soki, herbaty ze stołu. Szybka ocena strat, wyrwało 2 gniazdka , pękła obudowa opiekacza do kanapek i zaczynam kombinować jak to postawić , więc zacząłem wyjmować po 2 szklanki, synka poprosiłem żeby ubrał buty i zaczął wynosić do pokoju wszystko co mu podam... Sytuacja opanowana, jutro mam zamiar zabrać się , za montaż szafki ale bije się z myślami, czy pierw nie zadzwonić do tych fachowców od mebli... Taka sytuacja.
 5. Witajcie. Mam możliwość kupienia beton komórkowy Solbet +24cm w dobrej cenie przynajmniej lokalnie i zastanawiam się czy to dobry produkt bo w internecie zero informacji o tym. Potrzebuję na budynek gospodarczy i najlepiej bym w ceramikę poszedł ale jak zacząłem porównywać ceny to nie jest ciekawie średnio po 11zl za sztukę za pustaka to kogoś pogięło. Czasami się zdarzają za 7zl ale znikają w oczach. I tak pozostał ten beton komórkowy bo i lepiej się obrabia i cieplejszy jakby nie patrzeć. Ktoś coś wie o tym Solbet ?
 6. Zakup tuż tuż. Hyundai i10 będzie najlepszym wyborem z tego wszystkiego? Jakoś tak najlepiej wyposażony się wydawał i tańszy. Ale nie wiem jeszcze nie dzwoniłem. Na olx dużego wyboru nie ma więc każdy znajdzie.
 7. Automat nie wchodzi w grę.
 8. Mówił, że nie chce już Fiata. Chciałby coś z VW. Ale z VW to nie ten budżet. Ja mam wrażenie, że co by nie było będzie dobrze ale tak żeby sie mógł pochwalić .
 9. Cześć. Mam za zadanie poszukać coś dla znajomego wiek 55+, coś nowego do 50tys. Wymagań nie ma żadnych. Nawet przy nowej pandzie nie chciał klimy bo szkoda dopłacać jak nie używa. Nowe, żadnych demo itd. Małe miejskie auto co posłuży latami właśnie jak ta panda. Przebiegi bardzo małe a aktualne auto(panda) ma już z 10lat a przebieg nie pamiętam coś koło 40 000km(albo i mniej). Tylko dojazd do pracy, na zakupy. Taki poprostu melex co ma zawsze odpalić i jechać. Raczej słabo dba o auto. Olej czy filtry to wymienia(ręki nie dam sobie uciąć) a tak to jeździ aż się rozleci, wtedy do mechanika i dalej jeździ. Widzę jakieś pandy, Hyundai-e ,kia, nawet gdzieś corsa była... Coś tam wspominał o czymś z VW( budżet nie ten). Przy tym jak on w ogóle się nie interesuje autem to każdego nowego szkoda.
 10. Ja miałem taką: https://prime3.eu/pl/pojazdy-elektryczne/hulajnogi-elektryczne/ees61/ Przy mojej wadze 128kg, miałem 24km zasięgu w najwyższym trybie. Włącznie z podjazdami na górki ciągnące się po 2km. W każdym niższym trybie zasięg wzrastał o około 10%, na Eco miałem jakieś 27km zasięgu. To wszystko w środku lata. Zimą trzeba brać poprawkę na spadek wydajności akumulatora i to dość drastyczny ale zakładając, że ktoś będzie trzymać sprzęt w ciepłym pomieszczeniu to powinno się udać tyle zrobić. A ogniwa będą same z siebie się grzały ma skutek obciążenia. Nie wiem czy polecać bo miałem ten sprzęt 3 miesiące i sprzedałem.
 11. Tzw. słoneczko się rozsypało. Pozostanie wymiana na nowy docisk. A najpewniej cały komplet.
 12. michalkl1

  Edi 4

  Lepsza mocno ciepła woda. Zero skrobania.
 13. Racja. Jest w tym dużo racji. Mimo wszystko odstęp i jeszcze raz odstęp.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.