Skocz do zawartości

demontaż czujnika cofania


kitson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie czy jest jakaś możliwość wymontowania czujnika parkowania bez zdejmowania zderzaka? Chodzi o trzeci czujnik od lewej. od spodu jest tam kiepski dostęp tak bardzo że nawet nie da się wypiąć wtyczki. jeśli ktoś z was ma patent na ten problem chętnie go poznam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Panowie czy jest jakaś możliwość wymontowania czujnika parkowania bez zdejmowania zderzaka? Chodzi

> o trzeci czujnik od lewej. od spodu jest tam kiepski dostęp tak bardzo że nawet nie da się

> wypiąć wtyczki. jeśli ktoś z was ma patent na ten problem chętnie go poznam. Pozdrawiam.

"Trzeci od lewej"? Nie żebym się czepiał, ale ustalmy o który chodzi. Są cztery. Dwa od strony tłumika (lewej) - i tam jest ciężko. Może da się zdjąć tłumik z zaczepów i wtedy się dostać? Ale to spekulacje.

Do dwóch pozostałych można sięgnąć leżąc pod autem. Skrajny z prawej widać (na nim się zorientowałem co i jak), a do drugiego z prawej - czyli "trzeciego z lewej" smile.gif - sięgałem w ciemno, ale wszystko dało się wyczuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trzeci od lewej tj ten przy tablicy rejestracyjnej. Dojscie chyba najgorsze ze wwszystkich ale ja też jestem w stanie go wymacać. Tylko ja właśnie pytam jak go z stamtąd wyciagnąć a nie jak go wymacać. Jak już złapę to mam pchać czy ciagnąć? Jest tam jakas zawleczka, ząbek, zabezpieczenie czy coś? Nie chce czegoś urwać czy wyłamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz: do pierwszego z prawej można zajrzeć. Latarka, wsunąć głowę pod zderzak - widać toto. Tak się zorientowałem jak to jest mocowane. Są jakieś zaczepy przytrzymujące, ale już nie pamiętam jak dokładnie wyglądały.

Ja podważałem je lekko cienkim wkrętakiem, drugą ręką zaś próbowałem popychać czujnik od zewnątrz. Oba czujniki, które wyjmowałem były trochę zapieczone - więc może trzeba rozważyć jakiś WD40 przed całą akcją. Ale na 100% są przytrzymywane zaczepami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak trzeci od lewej tj ten przy tablicy rejestracyjnej. Dojscie chyba najgorsze ze wwszystkich ale

> ja też jestem w stanie go wymacać. Tylko ja właśnie pytam jak go z stamtąd wyciagnąć a nie jak

> go wymacać. Jak już złapę to mam pchać czy ciagnąć? Jest tam jakas zawleczka, ząbek,

> zabezpieczenie czy coś? Nie chce czegoś urwać czy wyłamać.

jak nie zapomnę to zrobię Ci dzisiaj zdjęcie jak czujnik jest zamontowany bo mam u siebie na placu zderzak z pcp z tego co pamiętam. Ciężko będzie go wyciągnąć na zasadzie macania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.