Skocz do zawartości

RALLY ITALIA SARDEGNA


marek t

Rekomendowane odpowiedzi

Startuje za chwilę, jak by ktos zapomniał zlosnik.gif

A oto czasy po odcinku testowym.

POZYCJA KIEROWCA SAMOCHÓD CZAS

1. Dani Sordo Hyundai i20 3min 27.4s

2. Kris Meeke Citroën DS 3 3min 27.6s

3. Mads Østberg Citroën DS 3 3min 28.3s

4. Sébastien Ogier Volkswagen Polo R 3min 28.5s

4. Jari-Matti Latvala Volkswagen Polo R 3min 28.5s

6. Thierry Neuville Hyundai i20 3min 29.4s

7. Robert Kubica Ford Fiesta RS 3min 30.3s

8. Andreas Mikkelsen Volkswagen Polo R 3min 31.3

9. Hayden Paddon Hyundai i20 3min 31.7s

10. Ott Tänak Ford Fiesta RS 3min 32.5s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność startowa na pierwszy odcinek:

1) Andreucci vs Linari

2) Al-Attiyah vs Protasov

3) Lappi vs Al Rajhi

4) Kubica vs Prokop

5) Bertelli vs Al Qassimi

6) Tanak vs Sordo

7) Paddon vs Evans

8) Neuville vs Mikkelsen

9) Ostberg vs Latvala

10) Ogier vs Meeke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie pykło frown.gif

Quote:

niestety koniec na dziś - uszkodzone zawieszenie. na stromym i podbijającym spadaniu troche nas podbiło na hamowaniu i poszliśmy w strone murku, który był wcześniej osłonięty belą ze słomy, ale ta zostałą uderzona i przesunięta przez poprzednie auta i niestety my uderzyliśmy w ten murek...


szkoda, bo 5. czas na SS2 dobrze rozpoczął dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak to trochę nie do końca wina samochodu. Z komentarza M. Szczepaniaka koło południa wynikało że nawierzchnie sardyńskiego "dakaru" pokonały zawieszenie. Szkoda, że znów pech, ale tempo było dobre. Jutro Roberto będzie jechał już na luzie i będzie mógł pokazać tempo ok.gif

"Ofiar" piątku na Sardynii jest więcej: Meeke, Kubica, Sordo uszkodzili tylne lewe zawieszenie, a Mikkelsen tylne prawe (aż mu był tylny amortyzator wyszedł górą). Wszyscy kulawi wink.gif Wszyscy wrócą jutro w Rally2. Generalnie wyryp na tej Sardynii jest straszny icon_eek.gif

Na FILMIE na wrc.com jest moment, kiedy RK uderza w te ruiny mostku. Widać, że było mocno. frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no chyba ze Hayden nie uszkodzi auta

ja mu bardzo kibicuję smile.gif Fajnie by było jakby "Kiwi" wygrał. Na razie jest na dobrej drodze. Niestety Ogier jest bliskoo..

A Roberta pech dziś nie opuszcza - na mecie OS 12 Roberto mówił problemach z interkomem, przez co czasem nie słyszał pilota, OS 13 RK skończył OS na 3 oponach i jednej gołej feldze, na OS 14 na początku OS kapeć i sporo na nim przejechał zanim znalazł miejsce do zatrzymania i zmiany koła. A jak już wszytsko szło dobrze to nawet 8 i 9 czas dziś zanotował ok.gif Jakiś ten rajd pechowy... może limit pecha się wyczerpie na Sardynii i w Rajdzie Polski takich kwiatków już nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mu bardzo kibicuję Fajnie by było jakby "Kiwi" wygrał. Na razie jest na dobrej drodze.

> Niestety Ogier jest bliskoo..

powinienem chtyba zacząć grać w nielosowe gry hazardowe

Quote:

(17:35) Paddon obrócił się i miał problem z ponownym uruchomieniem samochodu. W rezultacie stracił 21 sekund i spada na 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, a prowadzenie obejmuje Sebastien Ogier.

40 sekund kary dla Latvali

(18:10) Fin wystartował o 4 minuty spóźniony i walczy tylko o przetrwanie. Na 2. splicie traci 35 sekund do Ogiera.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie przepadam za Ogierem (pewnie przez brak sympatii do marki jak i w myśl zasady, żeby bić lidera zlosnik.gif ) to dziś na ostatnim odcinku bardzo dużo u mnie zyskał. W sytuacji, gdy mający pewne 2 i 3 miejsce Neuville i Paddon postanowili ostrożnie dojechać sobie do mety i zdobyć punkty, on mający praktycznie pewne zwycięstwo w rajdzie szedł pewnym ogniem, żeby wygrać PS i to z dużą przewagą. Czapki z głów i brawa dla tego pana za to claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ,

> on mający praktycznie pewne zwycięstwo w rajdzie szedł pewnym ogniem, żeby wygrać PS i to z

> dużą przewagą.

Pokazał trochę jajów wink.gif

Szczerze mówiąc, to nie jest to też mój ulubiony kierowca. Tak - jest megatalentem, podobno to nawet sympatyczny, normalny gość... ale jakoś z całego teamu VW najbardziej kibicuję Latvali.

Szkoda, żę RK miał tyle pecha - najpierw drobny błąd, który tyle go kosztował, potem awarie awarie awarie (interkom, opony, aż w końcu skrzynia). Dziś dopiero było bez awarii i mogł pokazać tempo (było 9 miejsce na OS20, było 4 miejsce na OS22 i 6 miejsce na OS23). Na FB Robert wrzucił film z podsumowaniem rajdu.

A tak wyglądał start do OS Monte Lerno LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika to (przynajmniej u mnie) z tego, że jest takim zdecydowanym liderem i faworytem przed każdym rajdem.

Na przykładzie F1 to nie lubiłem Vettela jak jeździł w RB, ale jak przeszedł do Ferrari to mi przeszło, a nawet mu kibicuję, żeby utarł nosa Rosbergowi zlosnik.gif

Przez to dyscypliny strasznie tracą na ciekawości i stają się monotonne, tak jak było w rajdzie Włoch- co by się nie działo to i tak wygrał Ogier hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przez to dyscypliny strasznie tracą na ciekawości i stają się monotonne, tak jak było w rajdzie

> Włoch- co by się nie działo to i tak wygrał Ogier

Zgadza się. To tak jak kiedyś mówil o F1 - 22 facetów wyjeżdża na tor, a na końcu i tak wygrywa Schumacher wink.gif Ja nie narzekałem, bo ja wtedy Schumacherowi kibicowałem. A w rajdach nie miałbym nic przeciwko jakby to RK został takim dominatorem grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.