Skocz do zawartości

przegub wewnetrzny


joozek

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

 

odezwal sie chyba przegub wewnetrzny u mnie, podczas przyspieszania czuc wibracje i trzesie kierownica przy duzej predkosci. temat swiezy wiec nie rozpytywalem w sklepach ale na alledrogo widze same "NoName'y" jeden tylko jakis NTY ale to chyba chinina i salbej jakosci. JEst cos godnego polecenia jakis producent aby cena nie zabila i bym nie musial np oddac pensji na ten przegub?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub nowy dobrej firmy, np. Loebro/GKN kosztuje ok. 300 zł. Ja kiedyś wymieniłem właśnie na taki, ale padł z powodu osłony, która zsunęła się z przegubu, czego nie zauwazyłem. Następnym razem kupiłem na Alledrogo cała półoś za ok. 40 zł, jeszcze mi ją za grosze 30 zł wymienili i jeżdżę do dzić. Na Alledrogo półosi do Astry H jest ok. 12 stron, jak masz kupić gów...ny zamiennik, to lepiej kup używaną półoś oryginał GM, taka moja rada.

 

Tu:

 

http://forum.autokacik.pl/index.php?/topic/340690-g-wymiana-przegubu-zewnętrznego/?p=4445867

 

pisałem o tym...

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub nowy dobrej firmy, np. Loebro/GKN kosztuje ok. 300 zł. Ja kiedyś wymieniłem właśnie na taki, ale padł z powodu osłony, która zsunęła się z przegubu, czego nie zauwazyłem. Następnym razem kupiłem na Alledrogo cała półoś za ok. 40 zł, jeszcze mi ją za grosze 30 zł wymienili i jeżdżę do dzić. Na Alledrogo półosi do Astry H jest ok. 12 stron, jak masz kupić gów...ny zamiennik, to lepiej kup używaną półoś oryginał GM, taka moja rada.

Tu:

http://forum.autokacik.pl/index.php?/topic/340690-g-wymiana-przegubu-zewnętrznego/?p=4445867

pisałem o tym...

Pozdr.

Niby tak ale aż tyle w okolicach Krakowa nie ma a problem jest w tym ze niegdy nie wiadomo w jakim jest stanie i ile jest na niej nalatane... Później jeżdżenie zwracanie kolejne koszty w razie szybkiego zużycia i żadnej gwarancji w zasadzie. Ty pewnie trafiles dobra sztukę a mnie trudno dokladnie określić czy taka uzywka sie nada i pojeździ czy za 2mc będę robił znowu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 jeżdżenie zwracanie kolejne koszty w razie szybkiego zużycia  ;)

Ryzykujesz niewielki koszt 40-60 zł (oryginał GM zmontowany fabrycznie, osłony fabryczne) + przesyłka vs. nowy przegub + ew. błąd przy montażu/kiepski zamiennik. Wybierasz z kilkudziesięciu ofert, od wielu sprzedawców... Podobnie kupiłem piastę używkę przód za 130 zł zamiast nówka za 300 SKF + przesyłka i... nie żałuję.

 

PS. A jak ci nowy (tani) zamiennik padnie po 6 miesiącach, to myślisz, że tak łatwo zareklamować, jesli nie kupował warsztat montujący? Wynajdą 100 powodów, żeby reklamacji nie uznać, więc też jednorazówkę bez gwarancji kupujesz...

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. A jak ci nowy (tani) zamiennik padnie po 6 miesiącach, to myślisz, że tak łatwo zareklamować, jesli nie kupował warsztat montujący? Wynajdą 100 powodów, żeby reklamacji nie uznać, więc też jednorazówkę bez gwarancji kupujesz...

 

 

tutaj troszkę dyrdymalisz - z całym szacunkiem :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj troszkę dyrdymalisz - z całym szacunkiem :oki:

Kwestionujesz, że chińska taniocha może paść po pół roku, czy że w razie reklamacji sklep/producent nie zażąda faktury za montaż w warsztacie (czasem domagają się, żeby był autoryzowany!!!), aby uniknąć odpowiedzialności? Bo nie rozumiem tego komentarza? Chcesz mnie strollować, czy co?

 

Dodam więcej: jak kupisz w sklepie/internecie badziewną część, dasz do warsztatu na montaż, to potem podczas procedury reklamacyjnej często bywa, że producent zwala na niewłaściwy montaż, a warsztat na wadę części, niby masz 2 gwarancje: na część i na montaż i z żadnej nie da się skorzystać... nie bywa tak? A już zareklamować coś takiego u sprzedawcy z Alledrogo, to jak źle trafisz, wojna na emaile może potrwać miesiące, a samochód stoi...

 

I nie piszę tego, żeby się kłocić, ale jako przestrogę, że tanio, nie znaczy optymalnie. I są to przypadki może skrajne, ale rzeczywiste, które naprawdę się wydarzyły, nie jakaś teoria...

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trollowanie? :facepalm:

Musisz mieć bardzo złe doświadczenia w tym temacie, nigdy nie zostawiam klienta z problemem na tygodnie czy miesiące. Jak sprawa jest ewidentna (zły montaż/wadliwy towar) - temat załatwiany niemal od ręki o ile towar jest w okresie objętym gwarancją. Nawet, jeśli klient wymieni to sam - czyli de facto najczęściej nie łapie się na rozpatrzenie gwarancji (nie jest uprawniony, "umiem" to za mało). Tutaj pozostaje już tylko "umiejętne prowadzenie procesu reklamacyjnego". Dobra wola sprzedającego.

Jak ktoś siedzi z nosem w allegro i jeszcze ma ustawione sortowanie wg ceny wg minimum to sam się prosi o kłopoty.

 

Myślisz, że dystrybutor taniego badziewia odsyła każdy taki przypadek do Chin, żeby chińczyk to obejrzał? Proszę Ciebie... Od razu do kibla, łączniki stabilizatora za 10 czy 20PLN sprzedają na zasadzie "może się uda" i tak często się udaje, że gitary sobie nikt rozpatrywaniem nie zawraca.

Ja takich tanich gówien nawet nie proponuję jeśli jest ciut droższe coś, co jest jakoś znane. No chyba, że na rynku części nowych nie ma totalnie nic i nagle pojawia się krzak: wtedy tak, ale mówię, że to krzak. Ale zawsze z gwarancją!

 

Reklamacji od 2 lat mogę policzyć na palcach 1 ręki i WSZYSTKIE załatwione pozytywnie dla klienta. Ale mnie to również nic nie kosztowało oprócz wypełnienia papieru (choć czasem trzeba poczekać 2-3 tygodnie, głównie ze względów logistycznych). Może dlatego, że jednak udaje się ilość sprzedawanych krzaków ograniczyć do minimum. Ale niestety zdarza się reklamacja i topowego producenta - piszę to znając sporadyczne przypadki reklamacji naprawdę cenionych producentów w ciągu kilkunastu lat.

 

A to że "tanio to drogo" to wiadomo od dawna :)

 

Aaa, jeszcze jedno: żaden formularz reklamacyjny z jakim mam do czynienia nie ma zapisu o konieczności wskazania FVAT za usługę wymiany ;)

 

Love, peace & R&R :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co bys zaproponowal kris, lobro chyba strasznie drogie. a moze nie. Padla propozycja od  mechnika zeby faktycznie zakupic uzywana polos z jakims optymalnym przebiegiem i rocznikiem. niestety niewiele osob pisze jaki mniej wiecej czesc ma przebieg i z jakiego okresu pochodzi. najciekawsze ze najtansza prawa jest za jakies 20zl a najdrozsza za 700zl :zgryz:

Edytowane przez joozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie taka prosta sprawa z tym wewnetrznym przegubemw na prawa strone... lobro robi faktycznie ale tylko na lewa strone na prawa nie ma. prócz edrive udalo mi sie namierzyc (po 30 telefonach) jeszcze SHAFTEC model PJ86N. cena jakies 250zl ale co to i skad to ? nie wiem :nie_wiem:jutro bede obdzwanial jezzcze dysytybutora jednego w warszawie moze sie cos uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.