Skocz do zawartości

Przełożenie główne 5.06 z FN2 w Accordzie CL9


Macioman

Rekomendowane odpowiedzi

Jeździ ktoś na takim ? Druga opcja to 4.764 z EP3, rozsądniejsze obroty przy 6tym biegu by były przy większych prędkościach. Seria to 4.38.

 

Przeciez im wyzsza cyfra FD tym krotsza skrzynia, wiec wrzucenie FD z TypeRa do Accorda podbije obroty. Szukalbym info o skrzyni z Accorda 8 gen 2.4, bo tam jest inaczej zestopniowana skrzynia.

 

Edit. Jako ciekawostka, JAS Motorsport do FN2 budowanych do sportu oferuje FD 5.461 i 6.333

Edytowane przez Filipfm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez im wyzsza cyfra FD tym krotsza skrzynia, wiec wrzucenie FD z TypeRa do Accorda podbije obroty. Szukalbym info o skrzyni z Accorda 8 gen 2.4, bo tam jest inaczej zestopniowana skrzynia.

 

Edit. Jako ciekawostka, JAS Motorsport do FN2 budowanych do sportu oferuje FD 5.461 i 6.333

 

Tak tak, rozsądniejsze obroty w stosunku do 5.06 które chcuałem włożyć. Finalnie znalazłem 4.764 z EP3 zamiast 4.388 seryjnego, szóstka została wystarczająco długa, od 1 do 5 rozpędza się znacznie lżej i przyjemniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manual :) CAI Injen założony, skrzynia po przeglądzie (nowe łożyska, synchro 2ki, przekładka 1-2, sprzęgło i FD 4.764), do tego reflash. Myślę nad kolektorem dolotowym i wydechowym 4-2-1 (np DC Sports). Generalnie zupełnie inne auto, tak lekko jeździ ;) Po hamowni i CAI moc wzrosła z 190 na 200km, ale moment nawet o 35Nm w przebiegu więcej. Filmik nagram wieczorem.

Edytowane przez Macioman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj kolek o będzie git

Linia momentu jest dużo lepsza po mapie.

Na końcu może tego nie widać ale przy 6 krpm jest kozak i wstaje juz przy 4,5

Ja cholernie żałuję, że swojego sprzedałem

Edytowane przez arthefi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj kolek o będzie git

Linia momentu jest dużo lepsza po mapie.

Na końcu może tego nie widać ale przy 6 krpm jest kozak i wstaje juz przy 4,5

Ja cholernie żałuję, że swojego sprzedałem

 

Dolotowy czy wydechowy ? RBC ? Wiem że wstaje przy 4.5, jest duża różnica na plus. Co kupiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladne CAI i wydechowy, na akp robia grupowe co jakis czas i za 1,5 k mozan juz ladny wyrwac

z 225km idzie ugrac a wtedy to juz konkretnie lata

 

kolejnego accorda, next gen  :)​ ale niestety nie 2,4  :sciana:  :out:

Edytowane przez arthefi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ladne CAI i wydechowy, na akp robia grupowe co jakis czas i za 1,5 k mozan juz ladny wyrwac

z 225km idzie ugrac a wtedy to juz konkretnie lata

 

kolejnego accorda, next gen  :)​ ale niestety nie 2,4  :sciana:  :out:

 

Mam ofertę na 4-2-1 DC Sports`a za 1550 zł, brać ? Myślę nad dolotowym jeszcze czy jest sens, byłoby może fajnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.