Zawartość dodana przez Filipfm
-
Co to za audi?
Chińskie Audi dla Chińczyków.
-
No, zaczyna to wyglądać jakoś sensownie...
Znajomy dostał podobny na spalinowe (formalnie chyba mild hybrid) BMW do produkcji - fakt, schodzący model, przy cenie z konfigu na poziomie 350k
-
Czajniki atakuja - 6 miesiecy sprzedazy 2025 - 70,000 sztuk
to chyba efekt covidu jeszcze trzyma. Bo ceny nowych wtedy poszły mocno w góre i to skorygowało rezydułę na używki. Teraz chyba sie troche w drugą stronę odwineło, bo pojawiły sie antychińczykowe promki
-
Czajniki atakuja - 6 miesiecy sprzedazy 2025 - 70,000 sztuk
Tu się zgodze. Klienci na uzywane premiumy wybierali premiumy dla znaczka i tego co oferują (duzy wybor silnikow, wygoda, wyciszenie itp). Dużą część przytłaczały koszty eksploatacji bo mimo, ze auto już nie jest warte 200 czy 300k tylko sporo mniej, to nadal części są drogie jak do auta za 300k, a auta skomplikowane, sporo systemów, które mogą się zepsuć lub po prostu zużyć. I sporo tych premiumów było i jest drutowane u lokalnych magików Pytanie czy sebix co latał beemką, mercem czy audi po wioskach będzie chciał kupić nowego czaj-nika? Niewydaje mję się Są też ludzie, którzy kupują chinskie premiumy za gruby hajs - bo chcą sie wyroznic i byc w centrum uwagi ;) i moc tłumaczyć, ze Denza czy Hongqi to są premiumy z Chin
-
Yugo wraca
Yugo produkowali prawie 30 lat bez wiekszych zmian ale bardziej istotne jest to, ze wszedl na rynek kilkanascie lat przez Łajnosem ;)
-
Yugo wraca
Technologia Stellantis, co moze pojsc nie tak
-
Ubezpieczenie, a leasing
w grudniu konczyłem leasing. Też miałem zakładkę kilku dni. Po uzgodnieniu z biurem klienta leasingu, polisa już była na mnie i bez cesji. Nie miałem tez już opłaty za polisę obcą (maiełm zewnętrzne polisy przez cały okres trwania leasingu, bo znajoma ogarniała ceny lepsze niz to co leasing - nawet po uwzględnieniu opłaty za obsługę, a jednym roku cena wychodziła na równo ale miałem lepszy pakiet). Chwile pozniej dostałem maila z prosba o przedstawienie ważnego OC. Wysłałem im OC - stwierdzili, ze chcą całe ubezpieczenie. Więc odpisałem, ze skoro w mailu proszą o OC, to dostają OC. Odpisali, ze przyjeli polise. I tym sie skonczyła przygoda.
-
Hybryda plug-in
zerknalem na poprzednia CRV - roznica miedzy 1.5T z automatem a 2.0 HEV była na poziomie 80kg. Tam nie było phev, zeby porównac. W obecnym genie nie ma z kolei czystej benzyny ale roznica miedzy HEV a PHEV jest 110kg. Czyli korespondencyjnie dojechalismy do ~200kg :D
-
Hybryda plug-in
No to moze dane techniczne kłamią. Skoro przy spalaniu są kreatywni to może przy masach też. Ale prownalem auto, ktore ma ten sam napęd i wyposazenie - HEV vs PHEV - rozni sie baterią i osprzetem związanym z ładowaniem, o ktorym wspominasz i wielkością baterii. Ale silnik elektryczny już w hybrydzie "samoładujacej" jak to Toyota pięknie nazwała, już jest Pewnie jakby porównać czystą spalinę z PHEV wyszłoby 200.
-
Hybryda plug-in
Cos duzo te 200. Chyba, ze jakas duza bateria? Ale w czym? M5 ma 18,6kWh? Nie chce mi sie szukac w innych markach - CRV PHEV ma baterie 17,7kWh. HEV ma 1.1 kWh - roznica w masie przy tej samej wersji wyposazenia 111kg. Duzo ale jednak mniej niz 200
- Hybryda plug-in
-
Powrót do przyszłości
Nawet jeden powstał w Bolandzie ;)
-
Fisker karma 2012
EKG z Przeźmierował walczył z dwoma takimi wynalazkami - zadzwon, zapytaj
-
Apteczka
A to nie były jakies clickbaitowe nagłówki w stylu portalu WRC, który kiedyś był o rajdach a potem stał się ściekiem Wrzucamy Różne Ciekawostki. Np. kierowco uważaj, od czerwca grozi Ci mandat ... A w tresci, że dotyczy kierowców w [tu wstaw kraj, który nie jest Polską]
- Apteczka
-
Dylemat ciężki mam
Przejedz sie jeszcze Civicem - mocna hybryda, liftback. Jeszcze jakies pojedyncze sztuku rocznika 2025 widzę na otomoto - 2026 niestety nieco drozej bo mniejszy rabat dawali.
-
Czajniki atakuja - 6 miesiecy sprzedazy 2025 - 70,000 sztuk
Stellantis by się mógł tego uczyc ;) to moze by sprzedawali te wrosty co u dealerów stały latami Taniej nie musi oznaczać tanio.
-
Dylemat ciężki mam
ja omijam Stellantisowe pomioty, ale jak miałem 408 na rentalu w UK to jedyne na co narzekałem to pozycja za kółkiem - co do designu i wykonania nie miałem zastrzeżeń
-
Dylemat ciężki mam
Mocno się poprawił. Poprzedni był autem dla ludzi, którzy nie lubią motoryzacji. Obecny jest zupełnie innym autem i sporym krokiem w przód
-
Hybryda plug-in
zwykle mozesz ustawic do jakiego poziomu generator spalinowy i rekuperacja ma dopchać ogniwa. Nie zawsze wprost ustawiasz % bo często jest to ubrane w tryby jazdy
-
Hybryda plug-in
chyba, ze kupujesz w adekwatnej cenie. Np BYD nie oferuje w PL klasycznych hybryd tylko PHEVy ale w cenach zblizonych do normalnych hybryd konkurencji (chińskiej i tej bardziej zakorzenionej w rynku)
-
Dylemat ciężki mam
408 to chyba też segment wyzej niz Gofer czy Corolla. 308 to kolega z klasy. 408 jednak większe i moze przez to lepiej wykonane
-
Dylemat ciężki mam
jedyne ryzyko, ze ludzie mu będą wsiadać mysląc, ze to przewóz osób
-
Ford Puma Gen-E
Slyszalem, ze dobrze się maluje wałkiem
-
Ford Puma Gen-E
Nie chwaliłeś się nową teselką czy przegapiłem wątek?