Skocz do zawartości

Card Not Detected [Scenic 2 ph1]


targowica

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od kilku dni zmagam się z kartą do auta, czytnik jej nie widzi. Wymieniłem baterię ale nadal nie zawsze wykrywa te karte i spędzam kilka minut wkładając i wyciągając ją.

Nie mam drugiej karty.

Czy jakaś diagnostyka coś pokaże czy metodą prób i błędów powinienem wymienić (dorobić) nową kartę ? Naprawić starą ? (tylko gdzie ?).

A może czytnik się zepsuł ?

Pozdr,

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to ten "słynny" języczek-zaczep w czytniku ? Bateria nie ma nic do rzeczy, z tego co pamiętam to służy tylko do zdalnego sterowania drzwiami, a czytnik działa na innej zasadzie.

z tego co pamiętam to języczek chyba jest w Lagunie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie osobiście 2x naprawiali wyświetlacz.

 

druga karta to podstawa - w razie problemów z pierwszą wkładasz drugą i jeździsz, a tamtą naprawiasz.

 

a  nienawidzisz, bo pewnie na którymś etapie ktoś gdzieś zawalił i teraz się zebrało.

SCII to mimo wszystko porządne, wygodne i trwale samochody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, druga karta to mus. Jak mi raz zginęła to byłem zdesperowany.

Tak, ktoś zawalił tylko nie byłem to ja, moduł dmuchawy padł akurat wtedy kiedy byłem 500 km od domu bez szans na wymianę.

Zwyczajnie sam jestem sobie winien :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak - auto masz zwyczajnie do przeglądnięcia i usunięcia felerów, które ktoś zaniedbał wcześniej.

kartę i dmuchawę już robiłeś.

nie wiem jak z wyświetlaczem, spinkami do szyb w drzwiach, czyszczeniem podszybia itp. :)

 

jak te usterki porobisz to tylko zostanie Ci tankowanie paliwa i wymiana oleju z filtrami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyświetlacz - najczęściej resetuje się wszystko. wyjąc wysłać do EL CARS

spinki - opada szyba w drzwiach. IMHO lepiej je kupić za wczasu w ASO i mieć na wymianę.bo nigdy nie wiadomo kiedy spadnie, a wymiana (jak się je ma) nie jest specjalnym problemem. ceny mogą być niższe niż na alle:

http://allegro.pl/slizg-spinka-podnosnika-szyby-megane-ii-scenic-ii-i5488288706.html

http://allegro.pl/slizg-spinka-podnosnika-szyby-megane-ii-scenic-ii-i5522074646.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślicie że czyste karty od Chińczyków są coś warte ? Tak sobie wymyśliłem że może samemu skopiuje kartę. Widziałem na yt jak gość kopiuje kartę w Megane 2 za pomocą aplikacji True Crypt.

Karta od Chińczyka ok 35 USD. Czy wystarczy zwykły ODB2 kupiony na allegro ?

Oczywiście najpierw naprawię swoją u Kaczorów  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że u Chinczyka karta za 35 dolców, plus reszta żeby ją skopiować. W el-cars nowa karta kosztuje coś około 150 zł. Wysyłasz kurierem i za trzy dni ma wszystko w domu. Jest sens szukania ozczędności na czymś takim nie posiadając do tego wiedzy jak to zrobić a posiłkując się tylko filmikiem na YT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że u Chinczyka karta za 35 dolców, plus reszta żeby ją skopiować. W el-cars nowa karta kosztuje coś około 150 zł. Wysyłasz kurierem i za trzy dni ma wszystko w domu. Jest sens szukania ozczędności na czymś takim nie posiadając do tego wiedzy jak to zrobić a posiłkując się tylko filmikiem na YT?

Masz rację, pisałem czysto hipotetycznie. Nie mam potrzebnego sprzętu a jego zakup przewyższa koszty naprawy i dorobienia nowej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.