Skocz do zawartości

[Citro C8] za niskie ciśnienie w oponie


Bartłomiej

Rekomendowane odpowiedzi

Zachciało się chłopu autka nafaszerowanego elektroniką, to i ma.....

Od jakiegoś miesiąca moja Cytryna zgłasza za niskie ciśnienie w lewej tylnej oponie. Oczywiście sprawdziłem i jest OK, jest tyle samo, co w prawej i prawidłowy stan. A to cholerstwo pikać przestać nie chce. Próbowałem podłączyć to do skanera OBD2, ale ten nic nie wykazał. Zamieniłem wczoraj miejscami tylne koła i..... nadal zgłasza błąd ciśnienia w tym samym kole - lewy tył.
Czyli to nie czujnik w kole, lecz.... no właśnie CO ?

 

Jakies pomysły co robić dalej?

 

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachciało się chłopu autka nafaszerowanego elektroniką, to i ma.....

Od jakiegoś miesiąca moja Cytryna zgłasza za niskie ciśnienie w lewej tylnej oponie. Oczywiście sprawdziłem i jest OK, jest tyle samo, co w prawej i prawidłowy stan. A to cholerstwo pikać przestać nie chce. Próbowałem podłączyć to do skanera OBD2, ale ten nic nie wykazał. Zamieniłem wczoraj miejscami tylne koła i..... nadal zgłasza błąd ciśnienia w tym samym kole - lewy tył.

Czyli to nie czujnik w kole, lecz.... no właśnie CO ?

 

Jakies pomysły co robić dalej?

 

Pozdro

Bartek

 

Moze trzeba je na nowo sparowac Lexia?

Albo wylaczyc to monitorowanie calkowicie i zapomniec o temacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmuchałem 2.3. Mogę dac więcej, ale to nie jest kwestia ciśnienia.

Zamieniłem stronami koła i nadal zgłasza błąd w LT.

Bartek

To jest kwestia ciśnienia.

Poza tym auto trochę czasu potrzebuje na nauczenie się gdzie które koło ma :)

Lexia/DB poda jakie jest ciśnienie wg czujnika, nie zawsze manometr kompresora mówi prawdę....

Jak już będziesz miał podpięty komp to spisz nr czujników.

Usuń wszystko, pojeździj i dodaj ponownie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł,

Ale mnie ten błąd zaczął wyskakiwać mimo że nic nie ruszałem z kołami. Zamieniłem je miejscami po to, żeby sprawdzić, czy błąd "przeskoczy" wraz z kołem z lewej strony na prawą. Ale nie przeskoczył.

Będę się niedługo wybierał do Szymana, to poproszę, żeby to sprawdził. Ja Lexii nie mam. Jedynie uniwersalny czytnik OBDII z programem Torque profi, ale ten nic nie widzi.

Ewentualnie umówię się z chłopakami na "zlot" w Wolaczu w któryś wtorek i może wtedy coś się poradzi. A może Ty się wybierzesz w najbliższy wt? :)

 

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł,

Ale mnie ten błąd zaczął wyskakiwać mimo że nic nie ruszałem z kołami. Zamieniłem je miejscami po to, żeby sprawdzić, czy błąd "przeskoczy" wraz z kołem z lewej strony na prawą. Ale nie przeskoczył.

Będę się niedługo wybierał do Szymana, to poproszę, żeby to sprawdził. Ja Lexii nie mam. Jedynie uniwersalny czytnik OBDII z programem Torque profi, ale ten nic nie widzi.

Ewentualnie umówię się z chłopakami na "zlot" w Wolaczu w któryś wtorek i może wtedy coś się poradzi. A może Ty się wybierzesz w najbliższy wt? :)

Pozdro

Bartek

Byłem ostatnio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po podpięciu Lexii oczom naszy ukazał się las........ krzyży :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:

A konkretnie to:

 

Co powiedzą nam fachowcy?

 

Pozdro

Bartek

Szukaj czujnika na wymianę, ten już dokonał żywota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest żywotność takich czujników ? Podejrzewam, że Renault ma tą samą technologię i ciekaw jestem za ile czeka mnie wymiana (lub wyłączenie).

Reno ma starszą, gdzie koła były przypisane do miejsca zapisania i mają kolorowe znaczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w C4 maja 11 lat i jeszcze dzialaja :D

To jest w większości kwestia przypadku, zazwyczaj gdy wilgoć przenikanie do wewnątrz. Baterie nawet z uszkodzonych czujników są sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Szukaj czujnika na wymianę, ten już dokonał żywota

Paweł, a możesz napisać, po czym wnioskujesz, że to czujnik padł? Nie trzeba tego jakoś diagnozować dodatkowo, czy coś?

Pytam, bo wolałbym mieć pewność, zanim wydam 2.5 stówy u Muzyka czy 4 stówy w Citroenie.

 

Dzięki

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód ma 5 lat i 93tys przebiegu. Czyli jeszcze nie taki stary ón jest.

Czy bateryjkę się wymienia? Obawiam się, że nie...... :oslabiony:

Mam taki używany czujnik, był zapasem do mojego C8

100 i jest twój.

post-189431-0-75053400-1438859345_thumb.jpg

post-189431-0-24790000-1438859355_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód ma 5 lat i 93tys przebiegu. Czyli jeszcze nie taki stary ón jest.

Czy bateryjkę się wymienia? Obawiam się, że nie...... :oslabiony:

A bateryjka wygląda tak, jest w 100% sprawna, a czujnik był złom, wilgoć zeżarła ścieżki.

post-189431-0-16604100-1438866460_thumb.jpg

post-189431-0-97398500-1438866490_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.