Skocz do zawartości

Remont łazienki w WP


Guzon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się w końcu do remont łazienki. Jest to łazienka w wielkiej płycie, na 3 piętrze, 180x180 cm Czerwone kropki za muszlą, to pion wodno-kanalizacyjny, czarne - wentylacyjny. Lewa ściana, oraz ta naprzeciwko drzwi to WP, prawa oraz z drzwiami - działowe. Odpływ z muszli jest w ścianę, z wanny prawdopodobnie w sufit sąsiada z dołu. podłoga ma pod spodem jakieś 15 cm przestrzeni. Czy Ktoś mógłby pomóc mi w nowej aranżacji tej łazienki? 

 

post-150284-0-11601100-1439496964_thumb.jpg

 

ps. to w wejściu, to pralka, której zabrakło 1,5 cm, by wejść w kąt do wanny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanna musi zostać?

Ogólnie postawienie muszli w narożniku, pod kątem czasami pozwala ścisnąć trochę sprzęty ale tutaj zamieniłbym miejscami pralkę z umywalką i problem sam rozwiązałby się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to wolałbym prysznic z niskim lub bez brodzika. Ale zaczynam też rozważać wannę z parawanem. Co do kibelka, to jest kompakt właśnie pod skosem, a jak wyglądała by sprawa postawienia zestawu podtynkowego? Mam pomysł powiększyć łazienkę o dobre 15 cm Otóż ściana, na której są te media, ma wymurowaną ściankę, gdzie są ukryte przyłącza umywalki oraz wanny, gdyby zagłębić je w płycie (dość trudne zapewne) - zyskałbym też trochę miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zamienić wannę na prysznic to masz tam miejsca tyle, że nie trzeba nic powiększać.

Wstawienie stelaża też nie problem.

Co jest w ścianie z wentylacją ale za wanną? Może wykorzystać tę wnękę i przesunąć wannę? Wtedy pralka wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to łazienka w wielkiej płycie, na 3 piętrze, 180x180 cm Czerwone kropki za muszlą, to pion wodno-kanalizacyjny, czarne - wentylacyjny.  Odpływ z muszli jest w ścianę, z wanny prawdopodobnie w sufit sąsiada z dołu. podłoga ma pod spodem jakieś 15 cm przestrzeni.

Jeśli odpływ z wanny był by przelotowo do sąsiada, to Ty też byś musiał mieć tego rodzaju wątpliwą ozdobę w postaci rury odpływowej fi 50 z wanny sąsiada piętro wyżej. Jeśli tego nie masz, to odpływ moze być poprowadzony w posadzce i łączyć się z pionem niewidoczny.

 

Edit: co to znaczy: "podłoga ma pod spodem jakieś 15 cm przestrzeni."? Jakoś mi wyobraźnia szwankuje... :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglądała by sprawa postawienia zestawu podtynkowego? Mam pomysł powiększyć łazienkę o dobre 15 cm Otóż ściana, na której są te media, ma wymurowaną ściankę, gdzie są ukryte przyłącza umywalki oraz wanny, gdyby zagłębić je w płycie (dość trudne zapewne) - zyskałbym też trochę miejsca.

Skoro masz pion w ścianie, to ze stelażem nie powinno być większego problemu.

Ukrycie w ścianie dopływu jak i odpływu z umywalki/pralki jest możliwe: sam mam tak schowane rurki, odpływ jednak fi 40, ale i syfon z pralki się zmieścił.

Co prawda przy kuciu bruzd musiałem "zdemontować" :hehe:  pręcik zbrojeniowy tu i tam, ale od tego budynek się nie przewrócił... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli odpływ z wanny był by przelotowo do sąsiada, to Ty też byś musiał mieć tego rodzaju wątpliwą ozdobę w postaci rury odpływowej fi 50 z wanny sąsiada piętro wyżej.
 

 

I mam - ale mogę zlikwidować. Sąsiad po remoncie swój "odpiął" tylko pusta rura wisi. Ja chcę zrobić to samo.

 

>Jeśli tego nie masz, to odpływ moze być poprowadzony w posadzce i łączyć się z pionem niewidoczny.

j. w.

 

co do rzeczonych 15 cm w podłodze - to ma za zadanie wygłuszać kroki sąsiadów z góry chyba. bo wymieniając wcześniej część instalacji elektr. zauważyłem to w całym mieszkaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz pion w ścianie, to ze stelażem nie powinno być większego problemu.

Ukrycie w ścianie dopływu jak i odpływu z umywalki/pralki jest możliwe: sam mam tak schowane rurki, odpływ jednak fi 40, ale i syfon z pralki się zmieścił.

Co prawda przy kuciu bruzd musiałem "zdemontować" :hehe:  pręcik zbrojeniowy tu i tam, ale od tego budynek się nie przewrócił

 

O i fajnie - bałem się, że to się nie uda, mimo, że płyta swoją grubość ma. 

 

Mam jeszcze jedno małe pytanie, nie wiem, czy mogę tutaj zapytać. Czy teraz jeszcze kafelkuje się wszystkie ściany w łazienkach? Jak wybieraliśmy wyposażenie z  :zona: , to prawie wszystkie kompozycje były całkowicie wykafelkowane. A rozmawiając ze znajomym twierdził on, iż zaczyna się kafelkować tylko okolice prysznica, czy umywalki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i fajnie - bałem się, że to się nie uda, mimo, że płyta swoją grubość ma. 

 

Mam jeszcze jedno małe pytanie, nie wiem, czy mogę tutaj zapytać. Czy teraz jeszcze kafelkuje się wszystkie ściany w łazienkach? Jak wybieraliśmy wyposażenie z  :zona: , to prawie wszystkie kompozycje były całkowicie wykafelkowane. A rozmawiając ze znajomym twierdził on, iż zaczyna się kafelkować tylko okolice prysznica, czy umywalki

To już kwestia gustu. Jedni życzą sobie płytki po sufit inni do wysokości 200/220 cm a jeszcze inni tylko w okolicach wanny/prysznica czy umywalki. Nie ma jakiegoś stałego trendu. Trochę mnie śmieszy to pytanie bo to tak jak byś pytał na forum jakiego koloru auto masz kupić? Zrób tak jak Tobie się podoba i tyle.

Nie rozumiem jeszcze tego zwrotu "podłoga ma pod spodem jakieś 15 cm przestrzeni". Czy chodzi Ci o to że sąsiad pod spodem ma coś w rodzaju podwieszonego sufitu? Czy to u Ciebie pod wylewką jest jakaś przestrzeń, ale szczerze to sobie tego nie mogę wyobrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy teraz jeszcze kafelkuje się wszystkie ściany w łazienkach? Jak wybieraliśmy wyposażenie z  :zona: , to prawie wszystkie kompozycje były całkowicie wykafelkowane. A rozmawiając ze znajomym twierdził on, iż zaczyna się kafelkować tylko okolice prysznica, czy umywalki

Ja np. aby nie ciąć kafelek od góry kleiłem je tylko do wysokości ościeżnicy, więc cięcie wypadło przy podłodze, a tam już jest zdecydowanie mniej widoczne.

Teraz robi się tak, za chwilę inaczej - ot moda, za którą nie przepadam i robię tak, jak mi odpowiada.

To, że teraz modna jest broda typu "hamerykański drwal" nie oznacza, że takową sobie zapuszczę... (jak to robią inni, czy im pasuje, czy też wyglądają, jak ostatnie sieroty... :hehe: ).

Masz wizję kafelek tylko w "strefach mokrych" - tak zrób, podobają Ci się (właściwie Wam :zona::] ) ściany obłożone glazurą - droga wolna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już kwestia gustu. Jedni życzą sobie płytki po sufit inni do wysokości 200/220 cm a jeszcze inni tylko w okolicach wanny/prysznica czy umywalki. Nie ma jakiegoś stałego trendu. Trochę mnie śmieszy to pytanie bo to tak jak byś pytał na forum jakiego koloru auto masz kupić? Zrób tak jak Tobie się podoba i tyle.

Nie rozumiem jeszcze tego zwrotu "podłoga ma pod spodem jakieś 15 cm przestrzeni". Czy chodzi Ci o to że sąsiad pod spodem ma coś w rodzaju podwieszonego sufitu? Czy to u Ciebie pod wylewką jest jakaś przestrzeń, ale szczerze to sobie tego nie mogę wyobrazić.

Szanowni Koledzy - spytałem czysto teoretycznie. Nie pytałem, jakiego koloru mam kupić te płytki, bardziej chciałem właśnie zobaczyć jak to w świecie wygląda po wcześniejszej rozmowie ze znajomym. Co do stylistyki, czy kolorystyki  - to wiem, czego chcę i nie pytam o to. 

 

A rzeczona przestrzeń, to jak wcześniej pisałem, chyba do wygłuszania kroków z góry służy - ja znalazłem to pod wanną, gdy otwierałem wziernik do syfonu pod nią, a następnie przy wymianie instalacji, gdzie w suficie mam ją również. Nawet dla oszczędności przewód do żyrandola był nią właśnie poprowadzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz, czy masz czesto stosowana w WP kabinkę. Jak masz to jej likwidacja da ci dodatkowy metr kwadratowy łazienki.

o jakiej "kabince" mówisz? W sumie to wiem, co znajduje się przy 2 ścianach przy drzwiach (rysunek) czyli z prawej pokój (ścianka działowa z pustaczków gipsowych ok. 12-15 cm, oraz od dołu (front łazienki) to samo i przedpokój, na lewo pion i wentylacja ze ścianą z WP. Od str. wanny sąsiad z drugiej klatki, również WP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.